Kaçak madende göçük; 6 ölü

Ana Sayfa » Spor » Trabzonspor taraftarı birleşti: BORDO BERELİLER

Trabzonspor taraftarı birleşti: BORDO BERELİLER

Trabzonspor taraftar dernek ve grupları bir araya gelerek ayrımcılığa son verdi ve ''BORDO BERELİLER'' adı altında birleşti.

 
11 Ekim 2017 Çarşamba 12:11 
Yorum YapYazdır
 
 
Trabzonspor taraftarı birleşti: BORDO BERELİLER

Herşey Trabzonspor’un Alanyaspor ile karşı karşıya geldiği maçta, ünlü kabadayı Sedat Peker adına kale arkasında bir grup taraftarın''bir umuttur yaşamak, Sedat Peker”  yazılı tişörtler ile sevgi gösterisinde bulunmasıyla başladı. Kamuoyunda büyük tepki çeken olay sonrasında, Trabzonlu Gençler adlı grubun tribün lideri Mehmet Fındıkçı, tribünlerden 2 yıl men edildi.

Bu olay, taraftarlar derneği arasında ortak bir dil arayışını zorunlu hale getirdi. Taraftar dernek temsilcileri biraraya gelerek ''Tek Ses'' oluşturma yolunda görüşmelere başladı. Görüşmeler olumlu soınuçlandı ve grupların tek isim altında birleşmesine karar verildi.

 

 

BORDO BERELİLER

Peki bu grubun ismi ne olacaktı. İşte son görüşmelerde bu da karara bağlandı. Karar, grubun öncülerinden Vedat Emre Çakır tarafından açıklandı.  Çakır duyurusunda, “Tüm derneklerin birleşmesiyle kurulan yeni derneğimizin adı ortak alınan karar ile ‘Bordo Bereliler’ olmuştur. Tüm Trabzonspor camiasına hayırlı olsun. Tek ses Trabzon, Bordo Bereliler” dedi.

 

Otomatik alternatif metin yok.

 

Bu açıklamadan kısa süre sora Şenol Güneş Spor Kompleksi Trabzonspor Medical Park Stadyumu’ndan bir paylaşımda bulunarak, tüm pankartların söküldüğü açıklamasını yaptı.

 

 

BORDO BERELİLER VE KOZİNOĞLU

Bilindiği gibi Bordo Bereliler, aynı zamanda Türkiye'nin güvenlik ve istihbarat operasyonlarında en seçkin birliklerinin adı. Bu birliği kuran ve adını veren ise bir Trabzonlu; Kaşif Kozinoğlu.

Kozinoğlu amcası Tufan Kozinoğlu, daha önce Trabzon Ekspres gazetesine yaptığı açıklamada, Kaşif Kozinoğlu'nun fanatik bir Trabzonspor taraftarı olduğıunu, Bordo Bereliler adının Trabzonspor'un bordosundan koyulduğunu söylemişti. 

 

kaşif kozinoğlu bordo bereliler ile ilgili görsel sonucu

 

Kaşif Kozinoğlu kimdir:

MİT Dış Operasyonlar Dairesi başkanı görevi yaptı.

Kaşif Kozinoğlu, 1955 yılında Trabzon‘da doğmuştur. Annesi Belgin Kozinoğlu’dur. Figen Bıçakçı adlı bir kız kardeşi vardır. 1976 yılında Kara Harp Okulu‘ndan teğmen olarak mezun oldu. Mezun olur olmaz Isparta, Eğirdir Dağ Komando Okulu’nda komando kursu gördükten sonra 1980 yılına kadar burada görev yaptı.

1980 yılında Özel Harp Dairesi‘nde göreve başladı. 1992 yılında Özel Harp Dairesi, Özel Kuvvetler Komutanlığı adını aldı. 1995 yılına kadar Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın istihbarat ve eğitim ile ilgili bölümlerinde görev yaptı. Özel Kuvvetlerin bir kolu olan kısa adı MAK olan Muharebe Arama Kurtarma Birliği’nin kurucuları arasında yer aldı.

1995 yılında emekli olup MİT‘e girdi. Burada süreklindu. Suriye, Bosna-Hersek ve Afganistanbölgesinde görev yaptı. Asya bölgesinin tamamı sorumluluk alanında olduğu için Orta Asya’dan Çin‘e kadar gidip geldi. 2010 yılının Eylül ayında MİT müsteşarı Hakan Fidan‘ın talimatıyla Başmüşavir olarak Asya bölgesine atandı. Eylül ayından itibaren de 5 defa yurt dışı görevine gönderildi.

Kaşif Kozinoğlu, 11 Ocak 2011 tarihinde yine görevli olarak yurt dışına gönderildi ve 9 Mart 2011 tarihinde görevden döndü.  Bir vatansever-yurtsever olan Kozinoğlu, hakkında düzenlenen sahte belgelerle, 10 Mart 2011 günü Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz‘e ifade verdikten sonra Ergenekon davası kapsamında ve ODA TV soruşturması kapsamında gizli devlet belgelerini sızdırdığı gerekçesiyle mahkeme tarafından tutuklanarak Silivri‘deki cezaevine konuldu.

13 Kasım 2011 tarihinde Silivri Cezaevi’nde kaldığı odada fenalaştı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Kâşif Kozinoğlu, 13 Kasım 2011 tarihinde 56 yaşında iken İstanbul, Silivri Cezaevi’nde kalp krizinden vefat etti. Kâşif Kozinoğlu, ölmeseydi 22 Kasım 2011 tarihinde ilk duruşmasına çıkacak idi.

Kaşif Kozinoğlu, Yeşim Kozinoğlu ile evli idi. Özel Kozinoğlu adında bir oğlu vardır.

KENDİ AĞZINDAN YAŞAM ÖYKÜSÜ

Türkiye, MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu’nun Silivri Cezaevi’nde hayatını kaybetmesini konuşuyor.

Peki, hakkında birçok iddia bulunan Kozinoğlu aslında kimdi? Bu sorunun yanıtını, Odatv ek klasörlerinden derleyerek verelim.

Savcı Zekeriya Öz’e, 10 Mart 2011 günü verdiği ifadesinde, özgeçmişini şöyle anlatıyor Kozinoğlu:

“1976 yılında Harp Okulu’ndan mezun oldum. İlk kıtam Eğirdir Dağ Komando Okulu’na geldim. 1980 yılında Özel Harp Dairesi’nde göreve başladım. Öncede burada aday olarak başladım, kurslar bittikten sonra 1995 yılına kadar Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın Tim Komutanlığı’nda İstihbarat Subaylığı, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Eğitim Öğretim Grup Komutanlığı’nda görev yaptım. 1995 yılında Eğitim Öğretim Grup Komutanlığı’ndan isteğimle emekli olup, MİT’e girdim. Burada sürekli yurt dışı görevlerinde bulundum. Suriye, Bosna Hersek ve Afganistan Bölgesi’nde görev yaptım. Asya Bölgesi’nin tamamı sorumluluk alanımda olduğu için, Orta Asya’dan Çin’e kadar gidip geldim. Son olarak da 2010 yılında Asya Bölge Komutanlığı’ndan geri döndüm. Eylül 2010 yılında yeni Müsteşarımız Sayın Dr. Hakan Fidan’ın talimatıyla Baş Müşavir olarak Asya Bölgesi’ne atandım. Eylül ayından itibaren de 5 defa yurt dışı görevine gönderildim. En son olarak 11 Ocak’ta yurt dışına gönderildim ve 9 Mart’ta bu görevden Türkiye’ye döndüm. İfade vermem gerektiği söylendi ve ifade vermeye geldim.

İŞTE HAKKIMDAKİ İDDİALAR

Eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür, sahibi olduğu atin.org adlı sitede sık sık Kaşif Kozinoğlu’nu hedef aldı. Kozinoğlu’nun adını Yavuz Ataç, Orhan Çoban gibi isimlerle sık sık geçirdi. Rakiptiler.

Kozinoğlu, Aydınlıkçılar’ın da hedefindeydi. Buna göre; İşçi Partisi Kaşif Kozinoğlu’nun da içinde bulunduğu bir ekibin Doğu Perinçek’e suikast planladığını 90’lı yılların sonlarında gündeme getirdi. Konuyla ilgili suç duyurularında bulunuldu.

2004 yılında hakkında hazırlanan iddianameyle; Kozinoğlu’nun Alaattin Çakıcı’nın Karagümrük baskınıyla ilgili Yargıtay’daki davanın geciktirilmesi ya da lehine karar çıkartılması yönünde taleplerde bulunduğu belirtildi.

Alaattin Çakıcı’yı tanımadığını söyleyen Kaşif Kozinoğlu, bu davadan 5 ay hapis cezası aldı. Yargıtay’da olan bu dava hâlâ sonuçlanmadı.

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı da, Kozinoğlu’nun ismini Susurluk Komisyonu’nda zikretmişti. İşin “tuhaf” yanı her iki isim de Odatv iddianamesiyle tutuklandılar!

MİT’te başkan ve üst makamlara gelebilmek için 4 yıllık bir üniversite bitirmek şart. Kozinoğlu 3 yıllık Harp Okulu’nu bitirdi. Taşkent Üniversitesi’nden aldığı söylenen diplomasının sahte olduğu Nisan 2005 tarihinde ortaya atıldı.

Evet, işte “çok şey bilen adam” diye lanse edilen ve 56 yaşında tutukluyken hayatını kaybeden Kaşif Kozinoğlu’nun, kendi ağzından ve Odatv ek klasörlerinden yaşam öyküsü böyle…

 

 
11 Ekim 2017 Çarşamba 12:11 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
"_ibus" />
1l" onclieza istemi" />nı ckeza istemi" />nhumbeza istemi" />enddan hezin hezin hezin hezi="haberveri">viewmlet"s="haberveri">rderview"> ="arakutu">&tibünl"s="haberveri">1div>al>
"_ib/amerik="234eniye tkesfaşifk-456a href="/haber/trabzonspor-sakaryay>&tibünl/resimler/1/trA. Şef-trBu maçı böylesi"imete-ayni_ibu: BORDet="_blapti-39930.j60ar/4zw878fbw028m.jpg" widtal>
"_ib/amerik="234eniye tkesfaşifk-456a href="g" widti BORDhref="/haber/akpd. Şef-trBu maçı böylesidan-rekor-3994 "_ib/amerik="234eniye tkesfaşifk-456a href="g" widtrekce-3Dhref="/haber/akpdmerik=pler4eniye keşfaşifk!995.html" target=ş, ilk yorum yapan siz o"haberveri">1div>al> "_ib/ragüd 336pindey, daigh="2v> 456
 • al> "_ib/ragüd 336pindey, daigh="2v> 456
 • 1div>al> "_ib/ey-babheig-gel-vergde rc=aşif -s>Siniz- Oca-otyonl-a'ya 456ef="/haber/ersun-yanaldan-hezimete->&tibünl/1 />al> "_ib/ey-babheig-gel-vergde rc=aşif -s>Siniz- Oca-otyonl-a'ya 456ef="/habg" widti BORDhref="/haber/akpNihatuoyundan-rekor-3994 "_ib/ey-babheig-gel-vergde rc=aşif -s>Siniz- Oca-otyonl-a'ya 456ef="/habg" widtrekce-3Dhref="/haber/akpEy babhe 1div>al> "_ib/ku> <456ref="/haber/galatasaray-macinda-tra>&tibünl/88src="/resimlevva GÜNAYDIN LAKUT>al> "_ib/ku> <456ref="/hag" widti BORDhref="/haber/akplevva GÜNAYDIN LAKUT> <456ref="/hag" widtrekce-3Dhref="/haber/akpKÜÇÜK KIZILDERİLİ ÇOCUK5.html" target=ş, ilk yorum yapan siz o"haberveri">1div>al> "_ib/abd="2ye-vize-verm/>
  &tibünl/rnk">al>
  "_ib/abd="2ye-vize-verm/> 1div>al> "_ib/idthiye"23isgal-projzet">T-2019>Kültür
 • al> "_ib/idthiye"23isgal-projzet">T-2019>Kültür T-2019>Kültür T" />9 Kültürı1div>al> "_ib/rt="_
  &tibünl/"/resimler/1/Attila Aşut"imete-ayni_ibu: BORDet="_blapti-39930.j60ar/4zw878fbw028m.jpg" widt
 • al> "_ib/rt="_ 1div>al> "_ib/ragüd 3-nic36pidaleti-cign/>al> "_ib/ragüd 3-nic36pidaleti-cign/>1div>al> "_ib/vvetzng><-oruc-tu. Yer> m/>er/133haber/akhisarin-hocasi-okan-burukta>&tibünl/6resimler/1/eProf.i dönoğlu’nÖzgür"imete-ayni_ibu: BORDet="_blapti-39930.j60ar/4zw878fbw028m.jpg" widtal> "_ib/vvetzng><-oruc-tu. Yer> m/>er/133haber/akg" widti BORDhref="/haber/akpProf.i dönoğlu’nÖzgürdan-rekor-3994 "_ib/vvetzng><-oruc-tu. Yer> m/>er/133haber/akg" widtrekce-3Dhref="/haber/akpRAMAZANDA ORUÇ TUTABİLİR MİYİMs="html" target=ş, ilk yorum yapan siz o"haberveri">1div>al> "_ib/bedri-rahidthn-ozgh: 33pik Stdth-iceçki-sttiğ-uzimi, --430li>al> "_ib/bedri-rahidthn-ozgh: 33pik Stdth-iceçki-sttiğ-uzimi, --430li>1div>al> "_ib/10-ekim36pirdargenm456li>al> "_ib/10-ekim36pirdargenm456li>1div>al> "_ib/idth: 336px; target="k tarirp Om456sun-yanal-ile-yollar-ayriliyor-peki>&tibünl/1/resimler/1/irini Bu maçı böylesi"imete-ayni_ibu: BORDet="_blapti-39930.j60ar/4zw878fbw028m.jpg" widtal> "_ib/idth: 336px; target="k tarirp Om456sun-yanag" widti BORDhref="/haber/akpirini Bu maçı böylesidan-rekor-3994 "_ib/idth: 336px; target="k tarirp Om456sun-yanag" widtrekce-3Dhref="/haber/akppm Trabzonspor'dth="100k Direrp O!5.html" target=ş, ilk yorum yapan siz o"haberveri">1div>al> "_ib/ozge-cenmsadecepindey,na--317
 • al> "_ib/ozge-cenmsadecepindey,na--317
 • 1div>al> "_ib/sttt: 2idthdiv 4eni-mev BO-oykuom/hhhhhhhhhhhhhhhhhhhh324a href="/haber/trabzonspor-sakaryay>&tibünl/10/>al> "_ib/sttt: 2idthdiv 4eni-mev BO-oykuom/hhhhhhhhhhhhhhhhhhhh324a href="g" widti BORDhref="/haber/akpÖmer Tyonldan-rekor-3994 "_ib/sttt: 2idthdiv 4eni-mev BO-oykuom/hhhhhhhhhhhhhhhhhhhh324a href="g" widtrekce-3Dhref="/haber/akpSttt: i ileeri i1div>al> "_ib/baank"-andım36pmizah-dttiğlimi, -e ga>&tibünl/1 />al> "_ib/baank"-andım36pmizah-dttiğlimi, -e ga>1div>al> "_ib/azicci-heyecenmvT-2019>surzic-438ef="/haber/ersun-yanaldan-hezimete->&tibünl/"/resimler/2/Prof.i dönBuğlu’nuuhrumllesi"imete-ayni_ibu: BORDet="_blapti-39930.j60ar/4zw878fbw028m.jpg" widtal> "_ib/azicci-heyecenmvT-2019>surzic-438ef="/habg" widti BORDhref="/haber/akpProf.i dönBuğlu’nuuhrumllesidan-rekor-3994 "_ib/azicci-heyecenmvT-2019>surzic-438ef="/habg" widtrekce-3Dhref="/haber/akpGEÇİCİ HEYECAN alt />9 SÜRECİ5.html" target=ş, ilk yorum yapan siz o"haberveri">1div>al> "_ib/unutatvligh="asil-"_il. Yer> Kozzh327ef="/haber/ersun-yanaldan-hezimete->&tibünl/7resimler/1/eProf.i dönCavit BoO"imete-ayni_ibu: BORDet="_blapti-39930.j60ar/4zw878fbw028m.jpg" widtal> "_ib/unutatvligh="asil-"_il. Yer> Kozzh327ef="/habg" widti BORDhref="/haber/akpProf.i dönCavit BoOdan-rekor-3994 "_ib/unutatvligh="asil-"_il. Yer> Kozzh327ef="/habg" widtrekce-3Dhref="/haber/akpUnutatvlhim "asıl "_il. Yer> Kozzs="html" target=ş, ilk yorum yapan siz o"haberveri">1div>al> "_ib//>Tn-izlspa64px-438ref="/haber/galatasaray-macinda-tra>&tibünl/80esimler/1/eProf.i dönKemal Üçeri "imete-ayni_ibu: BORDet="_blapti-39930.j60ar/4zw878fbw028m.jpg" widtal> "_ib/idth: 3/ şar-muziet">Tn-izlspa64px-438ref="/hag" widti BORDhref="/haber/akpProf.i dönKemal Üçeri dan-rekor-3994 "_ib/idth: 3/ şar-muziet">Tn-izlspa64px-438ref="/hag" widtrekce-3Dhref="/haber/akppRABZON KENT MÜZESİNDEN İZLENİM"622"html" target=ş, ilk yorum yapan siz o"haberveri">1div>al> "_ib/kir “Tü-be "_- ekim-282>
 • al> "_ib/kir “Tü-be "_- ekim-282>
 • 1div>al> "_ib/4eni-mufr bu mvT-topu-t

  -atma <451ef="/haber/ersun-yanaldan-hezimete->&tibünl/"ler/1/akhisaek klasör">Tr"imete-ayni_ibu: BORDet="_blapti-39930.j60ar/4zw878fbw028m.jpg" widtal> "_ib/4eni-mufr bu mvT-topu-t

  -atma <451ef="/habg" widti BORDhref="/haber/akpek klasör">Trdan-rekor-3994 "_ib/4eni-mufr bu mvT-topu-t

  -atma <451ef="/habg" widtrekce-3Dhref="/haber/akpYENİ MÜFREDAT altTOPU TACA ATMAK!5.html" target=ş, ilk yorum yapan siz o"haberveri">1div>al> "_ib/aan36pdrong>iv iy-tu.ulg src455>

 • al> "_ib/aan36pdrong>iv iy-tu.ulg src455>
 • iv iy-tu.ulg src455>1div>al> "_ib/okuo-mu Anc-bss="yi-og da,eg>iv samasi-malrc456
 • al> "_ib/okuo-mu Anc-bss="yi-og da,eg>iv samasi-malrc456
 • 1div>al> "_ib/idth: 3da-s"/yot sarmalrc32/a>
 • al> "_ib/idth: 3da-s"/yot sarmalrc32/a>
 • 1div>al> "_ib/ozgec,na-bir-s">
 • tu. Denizlesi"imete-ayni_ibu: BORDet="_blapti-39930.j60ar/4zw878fbw028m.jpg" widt
 • al> "_ib/ozgec,na-bir-s"> tu. Denizlesidan-rekor-3994 "_ib/ozgec,na-bir-s"> ="html" target=ş, ilk yorum yapan siz o"haberveri">1div>al> "_ib/soldı MAa-sosyalrskurse-devrimciurse-bu-n36pbu-ofke-bu-nefr t="2viv -342li>al> "_ib/soldı MAa-sosyalrskurse-devrimciurse-bu-n36pbu-ofke-bu-nefr t="2viv -342li>1div>al> "_ib//>al> "_ib//>1div>al> "_ib/b> ki Y Maru>
 • al> "_ib/b> ki Y Maru>
 • ki Y Maru>1div>al> "_ib/idth: 3/da-guzel-su.
 • al> "_ib/idth: 3/da-guzel-su.1div>al> "_ib/4eni-yila-girtafa -362>
 • al> "_ib/4eni-yila-girtafa -362>
 • 1div>al> "_ib/malibiy-kemal-?
 • al> "_ib/malibiy-kemal-?
 • 1div>al> "_ib/enis "_ib/enis 1div>al> "_ib/kyordenizca-ulüblight-muamg src=39haber/akhisarin-hocasi-okan-burukta>&tibünl/83esimler/1/eSami KOÇ"imete-ayni_ibu: BORDet="_blapti-39930.j60ar/4zw878fbw028m.jpg" widtal> "_ib/kyordenizca-ulüblight-muamg src=39haber/akg" widti BORDhref="/haber/akpSami KOÇdan-rekor-3994 "_ib/kyordenizca-ulüblight-muamg src=39haber/akg" widtrekce-3Dhref="/haber/akpKARADENİZ’DE ‘’YEŞİL YOL’’ MUAMMASI5.html" target=ş, ilk yorum yapan siz o"haberveri">1div>al> "_ib/idthiye-.pngmvT-ght-targmrc=43li>al> "_ib/idthiye-.pngmvT-ght-targmrc=43li>1div>al> "_ib/bu-oyasmidthiye-yoi adrgetz-43>
 • al> "_ib/bu-oyasmidthiye-yoi adrgetz-43>
 • 1div>al> "_ib/rlibnbul-r/aMAa-sttiğlimi,ca-idth: 3/ve-kyordenizli-u: s/yonl-ruzgx;" 43l>
 • al> "_ib/rlibnbul-r/aMAa-sttiğlimi,ca-idth: 3/ve-kyordenizli-u: s/yonl-ruzgx;" 43l>
 • <4
 • nhava’inci haı IKBY'y de gattı="html olması gereken bu maçı i karar: O uygulama geliyor" /> zegenor" />17:09="yatrsNASAn-ersdokuzunc- zegenspan class="yhtml olması gereken bu maçımliyhhrekcfk-odi dth-toponv>/ acıosHa hr6r" />/tur6haber/akhisarin-hocasi-okan-b>16:56="yatrsIrak Oryusu Keriük'ü _bltri-i.htkurup9n adahtml olması gereken bu maçıabd-heyeti-r/aMAad -tur6ref="/haber/galatasaray-mburs>16:45="yatrsABD heyeti A/aMAan-edahtml olması gereken bu maçıchp-rekDütdi-acilgci ta MAa-rt="_citt23tur6ef="/haber/ersun-yanaldananog>16:28/div> CHP bhetırvıspcil ci ta MAa rt="eçıktı..adahtml olması gereken bu maçıdeby-ihiye-li-karud hr6">T-bylock;cit: 25amp3/ er/1/e5
 • TFFyLock çık r bhk r lik">Ehtml olması gereken bu maçıkrdin S-toi eksma 12:51="yatrsKadınha toi ekşma , Konya’d indeef "/hn adahtml olması gereken bu maçıdste-isniz-s "2>12:13="yatrsM"labe Bamp3ı'n-ers-o-ut:rtısporp>Befen adahtml olması gereken bu maçıdsidf="/ce-no6pin-operasyoiud hr5">
 • 09:10="yatrsIrak Oryusu Keriük'e girdi.. Çatısmoonn adahtml olması gereken bu maçır'dan Ersun Yanal açıklaması" /> <3div>
  ite> ite>

  Byi ’d beklilass="yatrsbhaberveri">ite>ite>nk">type">h"/yon 0.8; nput value">128" name">ite><">type">Aadio 0.8;-hezimete-ayite>1. Dnci iyanYeşigel/cek="yatrsbhaberveri">ite>129" name">ite><">type">Aadio 0.8;-hezimete-ayite>2. Dnci kötü Yeşigel/cek="yatrsbhaberveri">ite>130" name">ite><">type">Aadio 0.8;-hezimete-ayite>3. Birşeymetoişmez="yatrsbhaberveri">ite>Ate>submik"imete-ayoybutton">type">submik"i/i=" fermsbhaberveri">ite>

  er" /> mg src="nt" al:0"sGazete Mrekçespoin hezi=lEarakutu"gazetemansçespoideki Diğda tartışma yjavascript:;" oncetcku"gazeteh-s336('ıgazete4px;aydin ik" /><','','1l" onclis=yes,et="_b1120, ;aydin ik"simler/1/eAydınhhkaGazetesi 1. Sayf-39959.jpg" burğda tartışma yjavascript:;" oncetcku"gazeteh-s336('ıgazete4px;hurr3-2 " /><','','1l" onclis=yes,et="_b1120, ;hurr3-2 "rc="/resimlürr3-2 aGazetesi 1. Sayf-39959.jpg" burğda tartışma yjavascript:;" oncetcku"gazeteh-s336('ıgazete4px;mill3-2 " /><','','1l" onclis=yes,et="_b1120, ;mill3-2 "imler/1/minill3-2 aGazetesi 1. Sayf-39959.jpg" burğda tartışma yjavascript:;" oncetcku"gazeteh-s336('ıgazete4px;h maçcdth" /><','','1l" onclis=yes,et="_b1120, ;h maçcdth"rc="/resimlemaçcok-oGazetesi 1. Sayf-39959.jpg" burğda tartışma yjavascript:;" oncetcku"gazeteh-s336('ıgazete4px;/reta" /><','','1l" onclis=yes,et="_b1120, ;/reta"simler/1/ePretaoGazetesi 1. Sayf-39959.jpg" burğda tartışma yjavascript:;" oncetcku"gazeteh-s336('ıgazete4px;satml" /><','','1l" onclis=yes,et="_b1120, ;satml"simler/1/eSatmloGazetesi 1. Sayf-39959.jpg" burğdm, 77’l> gazete-mansçespoi
 • ipakipnbsp;<"javaiErs- -o-uokuninder/9944./hainder/a>
  rı okuninderii"ı gereken bu maçı9-ulus MAapanrcidth: 3/s: at-gunlimi-rekceanmans59r" />rı okuninderi"ı gereken bu maçıdeniz25aykpx; mliyoattnn-citt234osamgkurf=": 2irozf 3/nse80f="/ha8;-hezimete-ayokbsp;rı okuninderii"ı gereken bu maçıpeksen-isils"23iptx;"t Dütdi-yagg -duze tadedi-4000">rı okuninderi"ı gereken bu maçıcıosmanoğlu geri mi dönüyor?" />rı okuninderii"ı gereken bu maçıenk"dpx; />rı okuninderi"ı gereken bu maçıkrdin Stdt25ariscilgh-s336pininrı okuninderii"ı gereken bu maçıamerik= ttmperyalrzidth34eniye tkesfaşifk-r/tr?" />rı okuninderi"ı gereken bu maçıkilicumllg-kara tttdog,na-cuvx;" nimsatmasrc="/8ref="/h8;-hezimete-ayokbsp;rı okuninderii"ı gereken bu maçıpeksen-isils"23iptx;"t Dütdi-yagg -duze tadedi-4000">rı okuninderi"ı gereken bu maçıdsmailgku> kn d-o; acıon36pirkosHad -durrı okuninderii"ı gereken bu maçıbhhcelrcoler-bir-teklif-nofti-kic="/8umu" />8;-hezimete-ayokbsp;rı okuninderi"ı gereken bu maçıgazetecget="rdina-veder-ceza_ rı okuninderii"ı gereken bu maçıkuzey-irakt: 24rı okuninderi"ı gereken bu maçıttdog,n-le'-grup-yoi adidth3fircoonv>/tur8sun-yan8;-hezimete-ayokbsp;rı okuninderii"ı gereken bu maçıbhebank"dp3/ şad /> rc="/8?" /> rnk">rı okuninderi"ı gereken bu maçıkilicumllg-kara tttdog,na-cuvx;" nimsatmasrc="/8ref="/h8;-hezimete-ayokbsp;
  1" name">gunh8 01="opim/s>02="opim/s>03="opim/s>04="opim/s>05="opim/s>06="opim/s>07="opim/s>08="opim/s>09="opim/s>10="opim/s>11="opim/s>12="opim/s>13="opim/s>14="opim/s>15="opim/s>16="opim/s>17="opim/s>18="opim/s>19="opim/s>20="opim/s>21="opim/s>22="opim/s>23="opim/s>24="opim/s>25="opim/s>26="opim/s>27="opim/s>28="opim/s>29="opim/s>30="opim/s>31="opim/s>1" name">ayh8 01">Ocak="opim/s> 02">Şubatdaopim/s> 03">Martdaopim/s> 04kpNisnldaopim/s> 05">Mayısdaopim/s> 06kplezirnldaopim/s> 07">Temmuzdaopim/s> 08 >Ağustosdaopim/s> 09kpEylüldaopim/s> 10kpEkimdaopim/s> 11kpKasımdaopim/s> 12 >Aralık="opim/s> 1" name">mi h8 2010="opim/s>2011="opim/s>2012="opim/s>2013="opim/s>2014="opim/s>2015="opim/s>2016="opim/s>2017="opim/s>submik"ivalue">Gks336" name">gos336" cripi>/i=" fermsikurs- u maçtörşivi/aş" clasf="javascripi><"javaikurs- galihtr Yugüuna>
  "javascripi>"java8;-trong>1448="ytrong> - II. Kosovör">vaşı; János Hunynv> komuti haftave -oğunluğu Macibünl-ersoluş taoryu, II. Murat'ın komuti haftki aldı.lı oryusuyas -geşı -geşıyf "/hdi. siz o"hab8;-trong>1777="ytrong> - dmerik= kım, klimi İngiuizlsmi Sapatog, muhasmbzet">T"y ayr. siz o"hab8;-trong>1912="ytrong> - Bulgx;"libn, Yunin"libnave Sırb"libnaYeşiapayf "/hrsek aldı.lı Devleti', de eşı s>vaş açet (I. Balk= ">vaşı). siz o"hab8;-trong>1918="ytrong> - Yugoslavyf Cumhur3-2 i kuruldu. siz o"hab8;-trong>1919="ytrong> - Batı-trakyan-eki İskeçe Kasabhe , Yuninlıder/_blanın-ersişgal edihdi. siz o"hab8;-trong>1922="ytrong> - iriçeada'rektkurfuluşu siz o"hab8;-trong>1929="ytrong> - NadeşiHbn, Afgin"libnaKralısoldu. siz o"hab8;-trong>1933="ytrong> - dlmaçc Eins33in, Aldı.yban-hedmerik='ya0k Dtı. siz o"hab8;-trong>1938="ytrong> - Atacok-oil= ağır komayf "irdi. siz o"hab8;-trong>1945="ytrong> - A/aMAa Üniversitesi Tıp Fakültesi açoca-. siz o"hab8;-trong>1945="ytrong> - Ju-hePeron, Arjantin devlet3 1950="ytrong> - p>

  Bnin de Kose ">vaşı'na0k terp sıyas 500 kişget= il= cok-oaskpoinairpağt Kose'y dulaştı-ve Pusk"an-a-gelyf çıktı. siz o"hab8;-trong>1951="ytrong> - p>

  Bnin NATO'ya0k terp sıyas ss="li protı ol, LondAan-e imz class. siz o"hab8;-trong>1956="ytrong> - p>

  il= şk kl ihracithaı gerçekozşt> di. siz o"hab8;-trong>1961="ytrong> - Yamasşık 200 (bazıhabera göre 400) Cezayirpaçıks336pci, Px;"l polisi/_blanın-ersöldürüldü. siz o"hab8;-trong>1962="ytrong> - Cumhur 1966="ytrong> - Birpak Px;tssi kuruldu. Px;tsigenel3 T"12 imamı temsil edena12 hoca-ilo MAak belirp ayr. siz o"hab8;-trong>1967="ytrong> - Kays36piğlu Sivassz-hinemli- maço ?1967="ytrong> - "Hai6" müziı"la New York-yo ?ahnelenmeye b>1970="ytrong> - Qumbzcsişçi bhk rı Pierre Lamlete, FKÖ m"litanhabercasöldürüldü. siz o"hab8;-trong>1972="ytrong> - Bülentsun-oyiassolistlo MAak ?ahneye çıktı. siz o"hab8;-trong>1972="ytrong> - p>

  İşçi Px;tssi ivas= ?1973="ytrong> - OPEC, bazı baterı ülk/hrse, Sur3-2-39i olanas>vaşıararİsrail'e nordım t Düklimi grsekçzetler petri-i.mv> gosu >1976="ytrong> - pofaş'ın Murat 131 otımobillimi ür adidte rt="evekihdi. siz o"hab8;-trong>1979="ytrong> - Rahibetml"es='ya0Nobelanarış Ödülüevekihdi. siz o"hab8;-trong>1984="ytrong> - "60uoonsük Bir Şey" adlı kitab= ?mbzbi-39i FüyollErb hrk ındak6-10nyıl hap"l 1987="ytrong> - Evat-cumhur 1989="ytrong> - Başbank" Tyogut Öz c,-cumhur 1989="ytrong> - Sk" F": ciscon-e 7,1 ş"/yott">T"deprem. siz o"hab8;-trong>1996="ytrong> - Sk"atço Şk"ar Yul-etön1/t"bölücülük" Yönetğı acıoskyas tu.ukdiass. siz o"hab8;-trong>2001="ytrong> - İsrail-F2003="ytrong> - Taipei'deat-1010k tlı gökdelen, Kuoon Lumpurn-ekini 50 m geçrsek dü.ybrektrin4üksek bi"asısoldu. siz o"hab8;-trong>2008="ytrong> - p>

  2009t />0 Birpeşm clnill klimuooven ik Konseyl geçpci üyepağt"T"151 oyas kabul edihdi. siz o"siz o ="ascripi>sagoh"rc="/resim959.jpg"="ascripi>soloh"rc="/resim959.jpg"= =" hezi=lEscript type">text/javascript">"$('.lea-wrap lea:gt(0)').hide(); "$('.next').cetck(funcim/s() {= $('.lea-wrap lea:first-chihd').fadeOut().next().fadeIs().ray().apprayTo('.lea-wrap'); }); "$('.prev').cetck(funcim/s() {= $('.lea-wrap lea:first-chihd').fadeOut();= $('.lea-wrap lea:ript-chihd').preprayTo('.lea-wrap').fadeOut();= $('.lea-wrap lea:first-chihd').fadeIs(); }); ="ycript>ikurs- galihtr Yugüunaş" clasf="javascripi><"javaikurs- nrefz vekitspoina>

  sehi/div" onchange">NrefzVekitspoi('nrefz', this.value);h8 ADANA">A-eradaopim/s> ADIYAMAN">A-ıyrefldaopim/s> AFYON">Afyoldaopim/s> AGRI >Ağ;ı="opim/s> AKSARAY >Aksgely="opim/s> AMASYA">Ap syadaopim/s> ANKARA ANTALYA">Antalyadaopim/s> ARDAHAN">Ar isildaopim/s> ARTVIN">Artvildaopim/s> AYDIN">Aydındaopim/s> BALIKESIRkpBOlıkdyardaopim/s> BARTIN">B:rtındaopim/s> BATMAN">Batmandaopim/s> BAYBURT">Bayburtdaopim/s> BILECIKkpBel/cik="opim/s> BINGOLkpBengöldaopim/s> BITLISkpBetaiadaopim/s> BOLUkpBosidaopim/s> BURDURkpBur BURSA"s975.hdaopim/s> CANAKKALE">Çerakkilsnkopim/s> CANKIRI >Çerkı;ı="opim/s> CORUM >Ç944.="opim/s> DENIZLI >Denizli="opim/s> DIYARBAKIRkpDiyar Konrdaopim/s> DUZCE">Düzcsnkopim/s> EDIRNE">Edirnsnkopim/s> ELAZIG">Elazığnkopim/s> ERZINCAN">Ert="candaopim/s> ERZURUM >Ertu44.="opim/s> ESKISEHIRkpEvat Basrdaopim/s> GAZIANTEP"sGaziantepdaopim/s> GIRESUN">Giedyundaopim/s> GUMUSHANE">Gümüşsilsnkopim/s> HAKKARI >Hakkiri="opim/s> HATAY >Hetöy="opim/s> IGDIRkpIğdnrdaopim/s> ISPARTA"sIsp:rthdaopim/s> ISTANBUL">İlibnbuldaopim/s> IZMIRkpİzmsrdaopim/s> KAHRAMANMARASkpKahrreflmgelşdaopim/s> KARABUKkpKarabük="opim/s> KARAMAN">Karamandaopim/s> KARSkpKaradaopim/s> KASTAMONUkpKastamoiudaopim/s> KAYSERI >Kays36pdaopim/s> KILISkpKiaiadaopim/s> KIRIKKALE">Kı;ıkkilsnkopim/s> KIRKLARELI >Kı; ünleli="opim/s> KIRSEHIRkpKı; Basrdaopim/s> KOCAELI >Kocaeli="opim/s> KONYA">Konyadaopim/s> KUTAHYA">Kütahyadaopim/s> MALATYA">Moontyadaopim/s> MANISA">Moni.hdaopim/s> MARDIN">Mardildaopim/s> MERSIN">Mersildaopim/s> MUGLA">Muğlhdaopim/s> MUS">Muşdaopim/s> NEVSEHIRkpNev Basrdaopim/s> NIGDEkpNiğdsnkopim/s> ORDU">Or OSMANIYEkpaldı.

  nkopim/s> RIZEkpRiz>nkopim/s> SAKARYA">">Trryadaopim/s> SAMSUN">Samyundaopim/s> SANLIURFA">Ştvlhurfadaopim/s> SIIRT">Siirtdaopim/s> SINOP">Sinopdaopim/s> SIRNAK">Şırnak="opim/s> SIVASkpSivas="opim/s> TEKIRDAG">Tekir iğnkopim/s> TOKAT">Tokatdaopim/s> pRABZON" sel/ctetu"?el/ctet">Ti-yilddaopim/s> pUNCELI >Tunceli="opim/s> USAK">Uşak="opim/s> VAN">Vandaopim/s> YALOVA">Yalovadaopim/s> YOZGAT">Yozgatdaopim/s> ZONGULDAK">Zonguldak="opim/s> ki Diğda tayatrsİmsak="yatrs04:47="burğda tayatrsG 06:27="burğda tayatrsÖğleldaan-b>12:18="burğda tayatrsİkon>15:21="burğda tayatrsAkşamdaan-b>17:47="burğda tayatrsYatsınkan-b>19:15="burğdm, 77 n hezin hezi=lErs- nrefz vekitspoinaş" clasf="javascripi><"javaikuavascripi> mph8;-hezimete-aygalih">12.10.2017 Talihli Çekiliş S06="bzab>13="bzab>28="bzab>33="bzab>44="bzab>48="bza"yatrsbl" target=ş, ilk yoridth="336" height="2avascripi> mph8;-hezimete-aygalih">16.10.2017 Talihli Çekiliş S01="bzab>06="bzab>12="bzab>13="bzab>14="bzab>16="bzab>19="bzab>27="bzab>35="bzab>37="bzab>38="bzab>40="bzab>49="bzab>51="bzab>52="bzab>55="bzab>64="bzab>65="bzab>68="bzab>69="bzab>75="bzab>80="bza"yatrsbl" target=ş, ilk yoridth="336" height="2avascripi> mph8;-hezimete-aygalih">14.10.2017 Talihli Çekiliş S04="bzab>06="bzab>12="bzab>33="bzab>34="bzab>45="bza"yatrsbl" target=ş, ilk yoridth="336" height="2avascripi> <Ştvs Topu siz o"haberveri">mph8;-hezimete-aygalih">11.10.2017 Talihli Çekiliş S08="bzab>09="bzab>13="bzab>30="bzab>34="bzab>09="bza"yatrsbl" target=ş, ilk yoridth="336" height=c hezi=l nget=ş, ilk yoridth="336" height="2avas: boalt4eni">"java8

  afacebook. hezi.htmlFacebook959.jpg" artışma yhttps://twitter.com/viracıosman/a>