Türkiye’nin onurunu ‘mahvettiniz’!
Nihat Genç

Doların Gavs Hazretleriyle birlikte uçtuğu söyleniyor

Nihat Genç

 
8 Ağustos 2018 Çarşamba 16:17 
Yorum YapYazdır
 
 

Otuz uzun yıl ekranlarda ve köşelerinde her gün aynı yazıyı ve her gün aynı cümleleri kullanarak "özelleştirelim", devletten kurtulalım teranesini yazan neoliberaller nerdeler?

Gülay Göktürkler, Mahmet Barlaslar, Mehmet Altanlar, Eser Karakaşlar, nicesi, sıraya koy, yüzü bulursun, hepsi yan gel yatıp maaşlarını alıp her akşam ekranda ne diyordu: Türkiye bir komünist devlet bu kadar işçi çalıştırılır mı? Hantal devlet, hantal bürokrasi. Küflü devlet. Devlet işletmelerini satıp özgürleşelim. Satalım daha rantabl (karlı) olsun.

Sattılar ne oldu, alanlar fabrikaları kapattı, işçileri kovdu, arazilerine oturdu, sattılar ne oldu, çalıdan yapılan çöp süpürgesini dahi ithal eder hale geldik, çocuk oyuncağından silgiye, diş fırçasından kaldırım taşına kadar ithal ediyoruz.

Sadece işletmeleri değil Türkiye'yi sattılar, açılım masalarına oturmak şart oldu, sıcak parayı akıtanlar Türkiye'yi Halep savaşına soktu, milyonlarca Müslüman Müslüman'ı öldürdü, doksan bin FETÖ ajanı orduya, hukuk kurumlarına sızdı, sattılar ne oldu, tarım yok çoban yok, Türkiye üretemeyen yani "travmatize" bir toplum oldu.

Türkiye "rantiye" haline getirildi, Türkiye'nin artık "kazanç kültürünü" değiştirecek siyasi entellektüel gücü yok, eli kolu bağlı oturuyor.

Hain liberallerin kulağı çınlasın sadece Diyanet'te ikiyüzbin hoca, ne iş yapıyor, bu kadar adam bir söyleyin niye maaş alıyor, her camiinin arkasına bir tavuk kümesi kurup her hoca on tavuk yetiştirse iki milyon köy tavuğunu üretime katarlar, ama söyleyin, ne yapıyorlar?

Komünist devlet diye suçladığınız Türkiye şimdi kime el açıyor: Komünist bir devlet Çin'e.

Devlete beş kuruş ödemeyen, her bir öğrencisinden yılda 50 bin Lira alan, vakıf üniversitelerinin paraları hangi cemaatlerin midesine iniyor? Bu boş beleş oturan hocalar da dahil herkes Alman arabalarına biniyor, bu bomboş oturan adamlar da dahil herkesin elinde Apple.

Ve ortalık cemaat tarikat kaynıyor, FETÖ'sü de Brunson'u da papaz, din adamları darbeler, savaşlar yapıyor, pazarlıkları dolar düşürüyor, bir gecede yüz milyar dolar kaybediyorsun. Vestel'in montaj yerli markası cep telefonunu bari Gavs hazretlerine versek.

Melekleriyle bize ileri teknoloji bir cep telefonu yapıverse, milyar dolarları dışarı ödemekten kurtulsak. Piyasayı yabancı sigaralara verdik, kendi tütünümüz kaçak, satılması yasak. Gavs hazretleri bir el atsa yabancı firmalara on milyarlarca dolar ödemesek.

Gülay Göktürklerden Mehmet Barlaslardan Mehmet Altanlardan... FETÖ'lere, Gavs hazretlerine, Süleymancılara, Adnan hocalara nasıl geldik?

RANTİYE çiftliğiyle geldik.

1980'li yıllarda ne güzel siyasi vaatler, sloganlar vardı, az kazanandan az çok kazanandan çok vergi, diye, şimdi, çiftçiler derebeyi bankaların serfleri (kölesi) olmuş, üç kuruş borcunuz olmasın kapınıza haciz dayanır, ama yüz milyon borcunuz varsa borcunuz ertelenir, hale nasıl geldik.

İsraf şatafat malikane lüks araba vur patlasın çal oynasın DEVLET olmuş.

Hiçbir şey üretmiyor, hep alıyorsun, devlet dediğin artık tek cümle: Hizmet Alımı!

Otur koltuğa, her şeyi dışardan al!

Hep dolar bassa; buna can, buna devlet, buna bir millet dayanır mı?

Bu israfa Amerika, bu şatafata Avrupa dayanır mı?

Sonra, elimiz kolumuz bağlı oturmuşuz, dolar düşüyor, yarından tezi yok, döviz büroları önünde selalar okuyup tekbirler getirelim.

Muhalefet de bir toparlansa sevinip göbek atacak ama muhalefet de"travmatize" oldu.

Sanıyorlar ki dolar düşerse bize iş düşer, bu kadar da aptallar. Bilmiyorlar ki dolar ağacı kesilirse, bu ağaç önce muhalefetin üstüne düşer. Çünkü TV'ler iktidarın elinde, doları düşürenlerle muhalefet aynı, düşman algısını muhalefetin üstüne yapıştırdılar bile.

Sayın seyirciler bu arada doların neden gece yarısı fırladığı da anlaşıldı.

O saatlerde Başkan uykuda oluyor ve başkanı uyandırmaya kimse cesaret edemiyor.

Sıkıntı yok, başkan sabah kalkınca dolar yeniden düştü. Sıkıysa düşmesin?

Aldığımız haberlere göre, doların düşüp fırlamasıyla Başkan'ın uyuyup kalkması arasındaki aksilikler yavaş yavaş giderilmeye başlandı.

Yarından itibaren Başkan uyur gibi yapacak ama uyumayacak. Ve doların düşüşüne anında el koyacak. Başkanı uyutmamak için milletçe sarayın kapısında tencere tava çalıp başkanı diri, uyanık tutacağız, borsalar ve döviz büroları ve halkımız rahat bir nefes alacak.

Saray kaynaklarına göre, Başkan, bütün çareleri düşünüyor, yarından tezi yok, Menzil şeyhi Gavs Hazetlerinden dolara müdahale etmesini isteyecek.

Menzil'den aldığımız haberlere göre, Gavs Hazretleri bitmeyen çorba gibi düşmeyen dolar yapacak.

Ve Gavs hazretleri Başkan'a: "Sadece dolar indirilecekse sıkıntı yok, yarın euro da indirilsin diye kapıma gelmeyin. Hazır müdahale etmişken hepsini bir arada indirelim."

Başkan da karşılık olarak Gavs hazretlerine "önce dolar işini hallet, sonra Maduro'yı korumak için meleklerini gönderirsin, unutma dünya beşten büyüktür" dedi.

Dolar: 4.90

"TEDBİR GEREĞİ BAŞKAN BU GECE DE UYUMAYACAK"

Bunun üzerine Gavs hazretleri konuyla ilgili olarak bütün evliyalarla acilen bir toplantı yapacağını açıkladı.

Birkaç evliya, mezarları üzerinde toplu konut inşa edildiği için toplantıya gelemedi, birkaç evliyanın üzerinde de bylock bulunduğu için gözaltına alındı.

Dünya Bankası'ndan gelen haberlere göre, Gavs hazretleri yarın da meleklerle ayrı bir toplantı yapacak.

Bu arada Gavs hazretlerinin devreye girdiğini öğrenen Trump'un canı çok sıkıldı, Gavs hazretlerinden koruyabilmek için Trump'u bir sığınakta tutuyorlar.

Dolar: 5.00

Ekranların karşısına çıkan Trump, küreselleşen dünyada kimse kendi özel meleklerini kullanamaz, yoksa müdahale ederiz, diye tehdit dolu açıklamalarda bulundu, al başına iş.

Ayrıca Başkan Gavs hazretlerini arayarak: "Fatih, Kanuni ve Abdülhamit Han'la da ayrı bir toplantı yapmasının milletimiz için çok faydalı olacağını" söylediği bildirildi.

Gavs hazretleri Başkan'a: "Bu mübarek insanları fani işlere karıştırmamak lazım" dediği öğrenildi. Konu üzerine dün akşam Abdülhamit'in torunu A Haber'e çıkıp laik kemalistlerin Abdülhamit'in altınlarını dolara çevirip nasıl yediğini bir bir anlattı. Bu arada ekranın fonuna İsmet Paşa'nın su içerken görüntüsü geldi ve aslında İnönü'nün altın suyu içtiği anlaşıldı.

Dolar: 5.10

Bu arada MİT başkanı Hakan Fidan da devreye girdi, Gavs Hazretlerinin bu ani çıkışına karşı FETÖ'nün cennetin kapılarına taş koyup meleklerin çıkmasına izin vermediği bilgisine ulaştığını söyledi.

Gavs Hazretleri, Başkanı arayarak, cennetin kapısını tıkayan taşları kaldırmak için Başkan'dan buldozer, grayder istedi. Başkan, MİT'i aradı. Ve bu taşları hangi kamyonlarla taşındığını tarafına bildirmesini istedi.

Başkan, Gavs hazretlerine grayderleri gönderme emri verirken: "Cennetin kapısındaki taşları kaldırmak kaça mal olur, elini çabuk tut, Kanal İstanbul ve üç katlı tünel işi yarım kalmasın, işin çok sürer mi?" dediği öğrenildi.

Gavs hazretleri, Başkan'a: "Bizim dolarla işimiz olmaz, bizim zamanla da işimiz olmaz, ha bu dünyada ha öbür dünyada bilinmez, ayrıca bir kaç bakanlığı daha doldurmalıyız ki dolar düşmek için zaman bulamasın, iki yüz bin camii hocası bir Brunson papazıyla mı baş edemeyeceğiz", dedi.

Pazarlıklar sürüyor.

Saray kaynaklarına göre, tedbir gereği Başkan bu gece de uyumayacak.

Dolar: 5.30

Ancak kaç gece daha uyumayacağı bilinmiyor.

Gavs Hazretleri Başkan'ın uyuyabilmesi için saraya Evliya-400 savunma sistemi göndereceğini söyledi ve bu çok ileri teknolojik sistem için de iki cihanın nuru, senin canın sağ olsun deyip para almayacağını bildirdi.

Diğer taraftan malumunuz, geçen gün Başkan seferberlik çağrısı yapmış, iş adamlarının dövizlerini bozdurmasını söylemişti.

Seferberlik çağrısı üzerine, korku .ötlerini saran Melih Gökçek, Rıfat Hisarcıkoğlu, Zorlu, Sinan Aygün ve milletin şeyine koyan, onarbin dolarını döviz bürolarına koşup bozdurdular.

Halkımız yollarda en hakiki Müslüman işadamlarını başına güller, karanfiller döktü ve tarikat ve cemaatlerimiz işadamlarımızın önüne çıkıp topluca zikir çektiler, bozdurma görüntüleri TRT'den canlı yayın verildi, döviz bozduranlardan birinin eşekle münasebeti ekrana geldiyse de TRT bir açıklama yaparak eşeklerin de aslında köylülerle birlikte döviz bozdurmaya koştuğunu söyledi.

Dolar: 5.50

İKİ EN HAKİKİ MÜSLÜMAN ARASINDAKİ ANKARA SAVAŞI YENİDEN BAŞLAR

Bu arada Melih Gökçek döviz bürosuna koşup onbin dolarcığı bozdururken yolda Gavs hazretleriyle karşılaşır, "hayrola hacı" der. Gavs hazretleri Gökçek'e "bu on bin dolara Başkan çok bozuldu?" der.

Gavs Hazretleri, Gökçek'e: "Başkan'la işi aralarında görüştüğünü, bir milyondan düşük dövizleri kendisinin bozacağını" söyler.

Kırk yılın namlı şeytanı Gökçek bu yalanı yer mi, dolarlarını kamyonlarının tekerleklerine saklar ve Gavs hazretlerini iterek tekme atar.

Başı gözü yarılan Gavs Hazretleri, Melih Gökçek'in üzerine buldozer ve grayderlerini sürer.

Melih Gökçek karşılık olarak kamyonlarını çıkartır. Ve iki en hakiki Müslüman arasındaki Ankara Savaşı yeniden başlar.

Dolar: 5.70

Çok geçmeden Melih Gökçek'in elinden havaalanı yolundaki bütün konutlar ve Beyaz TV cariye olarak alınır.

Savaş sürerken Başkan'ın canı çok sıkılır, işadamlarının onbin dolar bozdurmasından rahatsız olmuştur, onbin nedir, ben sizden sadaka mı istiyorum diye sarayda sinirden dört dönerken, Başkan'ın kafatası atar.

Başkan'ın yerinden çıkan kafatasını yerine koymak için Gavs Hazretleri beyin cerrahi meleklerini gönderir.

Melekler okur üfler ve dualarla Başkan'ın kafatası yerine takılır.

Ancak başkanın Rizeli hemşehrileri ayağa kalkar ve takılan kafatasından şüphelenirler. Çünkü kafatasının içine Gavs Hazretlerinin sabit kalemle muska yazdığını söylerler.

Dolar: 5.90

Kafatası yeniden takılan Başkan'ı gören Rizeliler, "bu başkan böyle değildi başkanımıza bir şey olmuş, bu bizim başkanımız değil", deyip ayaklanır.

Rizeliler başkanın karşısına geçip başkanı test etmek için soru sorarlar: "Paşkanım tünya peşten buyuk mu?"

Başkan kaskatı heykel gibi cevap vemeyince Rizeliler'in de tepesi atar!

Başkan'ın kafatasını yeniden kırıp içindeki arapça yazıları silip yerine "bizim başkan budur" yazısı yazıp başkanın tepesini yeniden takarlar.

Dolar: 5.98

Ancak o gece başkanın tepesi yine atar ve başkanı acilen Rize'ye götürürler, bu sefer Rizeliler başkanı kafatasına "dünya lideri" yazıp yeniden kapatırlar.

Dolar: 6.00

Sayın seyirciler doların Gavs hazretleriyle birlikte uçtuğu, çok geçmeden Gavs hazretlerinin doları Müslüman yapıp aşağı indireceği söyleniyor.

Dolar: 7.00.

Kısa bir ara, devam edeceğiz, bizden ayrılmayın.

 
8 Ağustos 2018 Çarşamba 16:17 
Yorum YapYazdır
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Attila Aşut
 
Mustafa Önsel
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Türker Ertürk
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Mehmet Polat
 
Kazım DEMİR
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Arslan Bulut
 
Muhammet İKİNCİ
 
Ahmet Özer
 
Abdulkadir TİRYAKİOĞLU
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1517 - Osmanlı ordusu Ridaniye Savaşında Memluk ordularını yendi. Bu savaşın ardından, halifelik Osmanlılara geçti.
1580 - İstanbul Rasadhanesi III. Murat tarafından yıktırıldı.
1771 - Falkland Adaları İspanya tarafından Britanya'ya bırakıldı.
1842 - Baytar Mektebi (Veteriner Fakültesi) açıldı.
1873 - Kasımpaşa tersanesi işçileri greve gitti.
1889 - Columbia Phonograph plak ve müzik şirketi Washington, D.C.'de kuruldu.
1905 - Birinci Rus devrimi başladı. Çar birliklerinin Kışlık Saray'a dilekçe vermek için yürüyüşe geçen işçilere ateş açmaları ve Kanlı Pazar diye anılan günde, 500 işçiyi öldürmeleri üzerine ayaklanmalar baş gösterdi.
1924 - Birleşik Krallık'ta İşçi Partisi lideri Ramsay Mac Donald başbakanlığa atandı.
1930 - Gazi ve Türklük aleyhine" yayın yapmaktan dolayı Resimli Ay gazetesi aleyhine dava açıldı.
1932 - İlk Türkçe Kur'an, Hafız Yaşar (Okur) tarafından Yerebatan Camii'nde okundu.
1938 - Yalova'da Termal Oteli açıldı.
1939 - Columbia Üniversitesi'nden bir grup bilim insanı uranyum atomunu parçalamayı başardı.
1942 - İmla Kılavuzu'nun tüm okul ve işyerlerinde kullanılması hakkında genelge yayımlandı.
1946 - Ampul satışları serbest bırakıldı.
1947 - Fransa'da yeni kabineyi sosyalist Paul Ramadier kurdu.
1949 - Mao'nun orduları Pekin'i aldı.
1950 - İstanbul grekoromen güreş takımı İstanbul'da Paris takımını 7-1 yendi.
1952 - Dünyanın ilk jet yolcu uçağı olan de Havilland Comet, BOAC havayolu şirketinin filosunda hizmete girdi.
1953 - Türkiye Milliyetçiler Derneği kapatıldı.
1957 - İsrail ordusu Sina Yarımadası'ndan çekilmekle birlikte Gazze Şeridi'ndeki işgalini sürdürdü.
1959 - İzmir Toplu Basın Mahkemesi, Demokrat İzmir gazetesi yazı işleri müdürü Şeref Balçık'a 15 gün, gazetenin sahibi Adnan Düvenci'ye 1 yıl mahkûmiyet cezası verdi.
1959 - Kadın avukatlar, Refik Erduran'a "Bir Kilo Namus" adlı yapıtı nedeniyle açtıkları davadan vazgeçtiler.
1961 - İstanbul'da 300 cam işçisi kapalı salon toplantısı yaptı.
1965 - Yeni Seçim Kanunu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi. Yeni Seçim Kanunu milli bakiye sistemini ve birleşik oy pusulası kullanımını öngörüyor.
1969 - Teksif Sendikası'na bağlı işçiler Defterdar Fabrikası'nda grev başlattı.
1969 - Fikir Kulüpleri Federasyonu'nun "Türk halkına mektup" başlıklı bildirisi toplatıldı.
1970 - Boeing 747 ilk kez Londra'ya uçtu.
1972 - Brüksel Antlaşması imzalandı. Bu antlaşmaya göre; Birleşik Krallık, İrlanda, Danimarka ve Norveç 1 Ocak 1973'ten itibaren Avrupa Ekonomik Topluluğu'na (AET) üye olacak.
1973 - 12 Mart dönemi başbakanlarından Nihat Erim İnsan Hakları Mahkemesi Türkiye Yargıçlığı'na adaydı. Çok tepki görünce adaylıktan çekildi.
1977 - İstanbul'da Saraçhane-Sultanahmet arasında "Faşizme Ölüm" yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşe 5 bin kişi katıldı.
1980 - Güvenlik güçleri arama yapmak için TARİŞ (İzmir, İncir, Üzüm, Pamuk ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği) işletmelerine girmek istedi; 50 kişi yaralandı, 600 işçi gözaltına alındı. TARİŞ'e bağlı işyerlerinde işçiler direnişe geçti.
1980 - Nükleer fizikçi Dr. Andrei Sakharov, SSCB'de ülke içi sürgüne gönderildi.
1981 - İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı'nca gözaltına alınan Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonu (MİSK) yöneticilerinin tümü serbest bırakıldı.
1984 - Kullanıcı dostu grafik ara yüzü ve faresi ile bilgisayarı kullanıcılara sevdiren ilk ticari bilgisayar olan Apple Macintosh, ünlü "1984" televizyon reklam kampanyası ile tanıtılmaya başlandı.
1987 - Türkiye-Yunanistan Uyum Antlaşması Avrupa Topluluğu (AT) adına parafe edildi.
1987 - Yüksek Sağlık Şurası, tüp bebek uygulamasının Türkiye'de de başlatılmasını kararlaştırdı.
1988 - Nazım Hikmet'e vatandaşlık haklarının geri verilmesi için kampanya başlatıldı.
1989 - Sovyetler Birliği'nde ilk kez "Uluslararası Güzellik Yarışması" düzenlendi. Yarışmada Türkiye'yi temsil eden Meltem Hakarar birinci seçildi.
1990 - Sovyet lideri Gorbaçov, Kızıl Ordu askerlerinin ayaklanmayı bastırmak üzere Azerbaycan'a yollandığını açıkladı.
1991 - Bir Irak scud füzesi İsrail'e düştü,üç kişi öldü.
1996 - Gazeteci Metin Göktepe'yi öldürdükleri iddiasıyla biri emniyet amiri 24 polis gözaltına alındı.
1996 - Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) kuruldu. Partinin genel başkanlığına Doç. Dr. Ufuk Uras seçildi.
1997 - Amerika Birleşik Devletleri senatosu, Madeleine Albright'ın ülkenin ilk kadın dışişleri bakanı olarak atanmasını onayladı.
2000 - Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi, DYP Şanlıurfa Milletvekili Fevzi Şıhanlıoğlu'nun ölümü ile ilgili davada, MHP Milletvekili Cahit Tekelioğlu'nu 2 yıl 9 ay 10 gün ağır hapse mahkum etti. MHP Milletvekili Mehmet Kundakçı'nın ise beraatine karar verildi.
2006 - BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, Yemen açıklarında kaçakları taşıyan bir teknenin alabora olması sonucu ilk belirlemelere göre 22 kişinin öldüğünü bildirdi.
2006 - Mersin'de 4,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
2006 - Profesyonel basketbol ligi olan NBA'in şu andaki en iyi oyuncusu olan Kobe Bryant Toronto Raptors karşısında 81 sayı atarak NBA tarihinin Wilt Chamberlain'den (100) sonra bir maçta en çok sayı atan oyuncusu oldu.
2007 - Vikipedi Altın Örümcek 2006 "En İyi İçerik" ödülünün sahibi oldu.
2007 - Bağdat'taki bombalı saldırılarda 73 kişi öldü, 138 kişi yaralandı.
2007 - Bolu Tüneli'nin sağ tüpü açıldı.
871 - Basing Savaşı Danimarkalı istilacı vikingler anglosaksonları ( Anglosakson kralı:Ethelred of Wessex ) Basing'de yendi.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
18
11
5
2
38
2
Galatasaray
18
9
5
4
32
3
Malatyaspor
18
9
5
4
32
4
Kasımpaşa
18
9
2
7
29
5
Trabzonspor
18
8
5
5
29
6
Beşiktaş
18
8
5
5
29
7
Konyaspor
18
7
7
4
28
8
Antalyaspor
18
8
4
6
28
9
Sivasspor
18
6
6
6
24
10
Bursaspor
18
4
10
4
22
11
Göztepe
18
7
1
10
22
12
Alanyaspor
18
6
3
9
21
13
Kayserispor
18
5
5
8
20
14
Ankaragücü
18
6
2
10
20
15
Fenerbahçe
18
3
8
7
17
16
Akhisar Bld.Spor
18
4
5
9
17
17
Erzurum BB
18
3
7
8
16
18
Çaykur Rizespor
18
2
9
7
15
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
17.01.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu010238404252
 
On Numara
21.01.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu03041416222431353940414345495156617273777980
 
Sayısal Loto
19.01.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu082024252837
 
Şans Topu
16.01.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu091218202301
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:48
  • Güneş07:33
  • Öğlen12:44
  • İkindi15:16
  • Akşam17:34
  • Yatsı19:07
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık