ABD ile Afrin-Menbiç gerilimi
Nihat Genç

Erbakan Hoca bu isimler için “Siyonizmin uşaklığını yapıyorlar” demişti

Nihat Genç

 
1 Mart 2018 Perşembe 16:04 
Yorum YapYazdır
 
 

Bir yazar olarak gündemin her topuna girmeyeyim diyorum ama olmuyor, göz göre göre riyakarlık insanın midesini kaldırıyor, işte dün 28 Şubat vesilesiyle AKP cumhurbaşkanından başbakanına bakanlarına ve vekillerine 'tam kadro' 'rahmetli Erbakan hocaya' yüzleri hiç kızarmadan övgüler iltifatlar düzdüler.

Pes doğrusu!

Erbakan Hoca'ya baş kaldırıp Erbakan hocayı arkadan hançerleyip 'milli görüş'gömleğini çıkartanlar bu kadrolar değil miydi?

Erbakan hocayı yalnız bırakıp FETÖ ve Amerika'yla yeni bir parti CIA projesi 'ılımlı İslam' kurmaya koşan bu kadrolar değil miydi?

28 Şubat'ın derininde hangi güçler vardı kanıt ve belge taşımıyor ancak yaygın kanaat Erbakan Hoca'nın D 8 ülkeleri tabir edilen İslam ülkeleriyle dış politikada İsrail'in karşısında güçlü bir İslam Birliği girişimleridir, bundan da en çok rahatsız olup harekete geçirdikleri Türkiye'deki ajanları FET֒cülerdir.

Peki 'gömleği çıkartanlar' nereye gitti? BOP Başkanlığı'na yani İsrail ve Amerika istikametine, Irak ve Suriye işgal ve iç savaşları da BOP nezaretinde oldu, yani Erbakan hocanın bir numaralı düşmanı siyonistler ve FETÖ'nün yanına gittiler.

ERBAKAN HOCA BU İSİMLER İÇİN “SİYONİZMİN UŞAKLIĞINI YAPIYORLAR” DEMİŞTİ

FETÖ-AKP iktidarı boyunca gazeteleri Erbakan hocanın bir demecine yer verdiler mi? Erbakan hocayı bir kez ekranlarına çıkardılar mı, hayır! Erbakan hocanın güçten kuvvetten düşüp kitlesinden kopup bir kenarda usulca ölümünü istediler ve beklediler.

Kısaca, Erbakan Hoca kendi siyasi fikirlerince anti-emperyalist anti-siyonist bir cephe kurarken kendi içinden yetişen Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Bülent Arınç vb. gibi isimler karşı cepheye Haçlı Seferleri'ne asker yazıldılar.

Erbakan hocanın sağlığında bu isimleri affetmeyişi bu yüzdendir, hatta, bu isimlere karşı çok sert ifadeler kurmuştur, o günlerde Suriye sınırındaki mayınlı arazilerin temizlenme ihalesi İsrail'e veriliyordu ve Erbakan Hoca bu isimler için “Siyonizmin uşaklığını yapıyorlar” demiştir.

Bugün ise utanma arlanma sıkılma hiç yok hocayı bırakıp kaçanların ağzından iki yüzlülük takla atıyor: 'hocamız öyle büyük bir devlet adamı, hocamız böyle büyük bir insandı', 'çüş' diyesi geliyor insanın.

Ayrıca FETÖ ve AKP'nin, CIA ajanları ve neoliberallerle ortaklaşa Silahlı Kuvvetler'e ve Hukuk kurumlarına yapılan iftira operasyon ve tasfiyelerini yaşadıktan sonra, bizlerin de halkımızın da fikirleri zaman içinde çok değişmiştir, şöyle.

FETÖ-AKP İKTİDARI KOZMİK ODAYI AÇTI

28 Şubat'ta ordu içinde Batı Çalışma Grubu adıyla bir yapılanma var mı yok mu bugün mahkeme ediliyor, yüksek birçok komutan yoktu ya da bilmiyoruz, diyorlar.

Ve kamuoyu, keşke olsaydı, keşke tedbir alınabilseydi, keşke ordu içindeki ajanları FET֒cüleri tespit edebilseydi, deyip, halkımız hatta ordu komutanlarını suçluyor.

Çünkü yaşadık gördük FETÖ-AKP iktidarı Kozmik odayı açtı, çıkan gizli-mahrem bilgiler Atina Gazeteleri'nde dahi yayınlandı, ayrıca, güney doğu bölgemizde Kuvayı Milliye (sivil savunma) olarak devlete hizmet eden yüzlerce isim PKK'ya teslim edildi, kanıtlar ortadadır, PKK bu isimlerin bir yarısını kimi iddialara göre de tümünü tek tek bulup 'infaz' etmiştir. Bu Türk tarihinin en ağır ihanet davaları mahkeme edileceği günleri bekliyor.

28 Şubat günlerinde köşe bucak kaçıp arazi olan ama bugünlerde pek sallayan bir çok İslamcı yazar ortalıkta yokken ben de yazdığım yazılardan dolayı iki ayrı ceza aldım. Biri para cezası diğeri ağır ceza. Orduya o günlerde 'cunta' dediğim için infazı 1,5 yıl 4,5 yıllık hapis cezası, sonra gelen afla kurtulduk. Bugün, o yazılarımdan pişman değilim ancak kandırıldığımız sükutu hayale uğradığımız yazdığımız yazılardan da çok açık.

Çünkü destek verdiğimiz başörtülü yazarlar daha sonra ordunun iftiralarla hukuksuz tasfiyesini FETÖ'yle kolkola alkışladılar, Irak'ta milyonlarca Müslüman’ın ölümüne sessiz kaldılar, on yıl boyunca ekranlarından bu Amerikan katliamlarına dair tek cümle tek görüntü dahi vermediler yazılarında tek bir bahis açmadılar. Suriye'de Müslüman’ın Müslümana kırdırılmasında BOP tarafına geçtiler. Tarikat sapıklıklarına tek laf etmediler ve yolsuzluklar hırsızlıklar konusunda tek satır yazamadılar. Ve ayrıca, bu satırların yazarı ekranlardan ilk kovdukları yazar oldu. Türkiye'de 15 Temmuz oldu, Orta-Doğu'da Müslüman ülke kalmadı, ama olsun 'başları kapalı' oldu, mutlu olsunlar, siyah jeep'leri de hayırlı olsun.

Üstüne Türkiye uzun süren bütün bu felaketleri ihanetleri yaşarken onlarca yıl arkadaşlığımız olan oturup kalktığımız selamımız dostluğumuz olan ve onlarcası yanımızda büyümüş 'gençlerden' tek bir tanesi, rakamla yazıyla aşk ile bir daha, tek bir kişi bizlere selam vermedi, yazılarımızı feryatlarımızı ciddiye almadı, o günlerde ne mi yapıyorlardı, Suriye'de üstelik devletin imkanlarıyla nusracılarla IŞİD'çilerle köşe kapmaca oynuyorlardı. 'Masum inancımız'ın altından ülkemizi ve dünyayı felaketlere sürükleyen 'canavarlar' çıktı, sokaklarımız havaya uçtu.

Ve bu felaketlerin üstüne 15 Temmuz gecesini de yaşayınca, sadece ben değil, bütün Türk halkı, dönüp Silahlı Kuvvetler'e neden daha sert daha sıkı tedbirler almadın, demeye başladı.

Bugünse, hala FET֒cüler kendi yaptıkları darbeyi yine kendi iktidarlarında açtıkları 28 Şubat Davasıyla suçsuz günahsız soylu subayların üstüne yıkmaya çalışıyor, ortaya çıkan onca acı ihanet gerçeğine rağmen bu kadar açık belge ve kanıta rağmen iftira ve ihanet belgeleri mahkemelerde sürüyor.

Evet, Erbakan hocayı, biz de rahmetle analım, ama en çok ılımlı İslam iktidarını bu FETÖ-AKP-İsrail iktidarını en azgın döneminde en galiz şekilde eleştirmekten hiç ama çekinmediği için. Benim bildiğim kör ölünce badem gözlü olur, bunun da tam tersini yaptınız, hocanın ölümünü fırsat bulup kendinizi badem gözlü yaptınız. 

 
1 Mart 2018 Perşembe 16:04 
Yorum YapYazdır
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Mehmet Polat
 
Kazım DEMİR
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Mustafa Önsel
 
Arslan Bulut
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1602 - Hollanda Doğu Hindistan Şirketi kuruldu.
1792 - Fransa Milli Meclisi, giyotinle idamı onayladı. Adını, mucidi Fransız doktor Joseph Ignace Guillotin'den alan giyotin, ilk kez 25 Nisan 1792'de kullanıldı.
1815 - Napolyon, Elbe adasından kaçışının ardından, 140.000 kişilik düzenli ordu ve 200.000 kişilik gönüllü güçler eşliğinde Paris'e girdi.
1852 - ABD'de Harriet Beecher Stowe'un ünlü kölelik karşıtı romanı Tom Amca'nın Kulübesi ilk kez yayımlandı.
1861 - Arjantin'in Mendoza şehri şiddetli bir depremle büyük hasar gördü.
1899 - Sing Sing Hapishanesi'nde Martha M. Place elektrikli sandalyede idam edilen ilk kadın oldu.
1913 - Çin Milliyetçi Partisi'nin (Kuomintang) kurucusu Sung Çiao-jen, bir suikast girişiminde yaralandı ve 2 gün sonra öldü.
1916 - Albert Einstein görecelik kuramını yayınladı.
1918 - Türk Kadını Dershanesi açıldı. Dershanede yabancı dil, Türkçe ve müzik dersleri ile konferanslar verildi.
1922 - ABD'nin ilk uçak gemisi USS Langley hizmete girdi.
1933 - Naziler'in ilk toplama kampı Münih yakınlarında açıldı.
1942 - Naziler Polonya'nın Zgierz kentinde 100 Polonyalıyı bir çalışma kampından alıp öldürdüler.
1942 - Alman SS birlikleri, batı Ukrayna'nın Rohatin kentinde 600'ü çocuk 3.000 Yahudiyi bir gün içinde öldürdüler.
1945 - Adana Ceyhan'da meydana gelen 6 büyüklüğündeki deprem 39 can aldı, 328 ev yıkıldı.
1956 - Tunus, Fransa'dan bağımsızlığını kazandı. Tunus'un ilk Devlet Başkanı Habib Burgiba oldu.
1969 - John Lennon ve Yoko Ono evlendi.
1977 - Diyarbakır adlı yolcu uçağı, İsmail Açan ve Hanefi Güzel adlı 17 yaşındaki iki öğrenci tarafından Beyrut'a kaçırıldı. Olayda pilot Ethem Durak hafif yaralandı.
1981 - Arjantin'in eski başkanı Isabel Peron, rüşvet suçundan 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
1986 - Jacques Chirac Fransa başbakanı oldu.
1987 - Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) AIDS tedavisinde kullanılan AZT (azidothymidine) adlı ilaca onay verdi. Retrovir adıyla piyasaya verilen ilaç onaylanmış ilk AIDS ilacı oldu.
1990 - Ferdinand Marcos'nun dul eşi İmelda Marcos, rüşvet, zimmetine para geçirme, ve şantaj suçlarından mahkemeye çıkarıldı.
1995 - Tokyo metrosuna düzenlenen sarin gazı saldırısında 12 kişi öldü, 1300 kişi yaralandı.
1996 - İngiltere'de hükümet, deli dana (Mad Cow Disease MCD) hastalığının insanlara da bulaştığını açıkladı.
1996 - Alternatif Bank, Anadolu Grubu tarafından satın alındı.
1997 - Robert Koçaryan, Ermenistan başbakanı oldu.
1997 - Avrupa Birliği Ortaklık Komitesi 106. dönem toplantısı yapıldı.
2002 - MetroCity alışveriş merkezi İstanbul'da açıldı.
2003 - Irak Savaşı: ABD Irak'ı istila etmeye başladı. Bağdad hava bombardıman saldırısına uğradı (Şok ve Dehşet Harekâtı).
2005 - Mersin'de Metropol miting alanında yapılan Nevruz kutlamalarının ardından Türk bayrağını yere atıp yakma girişiminde bulunuldu. Olay yurtta infiale yol açtı.
2005 - Japonya'nın Fukuoka şehrinde meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremde 1 kişi öldü, yüzlerce yaralı var.
2006 - Çad'ın doğusunda 150'den fazla Çad askeri, isyancılar tarafından öldürüldü.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
26
17
3
6
54
2
Başakşehir
26
16
5
5
53
3
Beşiktaş
26
14
8
4
50
4
Fenerbahçe
26
13
9
4
48
5
Trabzonspor
26
11
9
6
42
6
Kayserispor
26
11
8
7
41
7
Göztepe
26
11
7
8
40
8
Sivasspor
26
11
5
10
38
9
Akhisarspor
26
9
7
10
34
10
Malatyaspor
26
9
7
10
34
11
Bursaspor
26
9
6
11
33
12
Kasımpaşa
26
8
7
11
31
13
Alanyaspor
26
8
4
14
28
14
Antalyaspor
26
7
7
12
28
15
Osmanlıspor
26
7
6
13
27
16
Gençlerbirliği
26
6
9
11
27
17
Konyaspor
26
6
6
14
24
18
Karabükspor
26
3
3
20
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
15.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu052022314047
 
On Numara
19.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu04051112182629313233353740475051546370717980
 
Sayısal Loto
17.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu021617314448
 
Şans Topu
14.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu020710162109
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:36
  • Güneş06:17
  • Öğlen12:40
  • İkindi16:05
  • Akşam18:42
  • Yatsı20:11
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık