Zorunlu eğitim fiilen 4 yıl
Türker Ertürk

FETÖ ile gerçekten mücadele ediliyor mu

Türker Ertürk

 
8 Ekim 2018 Pazartesi 17:00 
Yorum YapYazdır
 
 

Almanya ziyaretinin amacı; Almanya ile ve lider ülkesi olması nedeniyle Avrupa Birliği ile bozulan, gittikçe kötüleşen ilişkileri onarmaktı. Ayrıca; Türkiye’nin ekonomisi tam anlamıyla iflas etmişti ve her geçen gün bir önceki günü, her geçen ay bir önceki ayı aratacak bir girdabın içine düşülmüştü. Halen Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik iflas durumunu kriz olarak adlandırmak, durumumuzu gerçekten hafife almak olur.

AKP iktidara geldiğinde, Türkiye’nin 130 milyar dolar dış borcu vardı. Bugün ise, dış borcumuz 480 milyar dolar. İşin kötüsü; alınan bu borçlar çarçur edildi, taşa toprağa gömüldü ve çeşitli yöntemlerle yandaşlara dağıtıldı. İhaleler üzerinden çok yüksek oranlarda komisyon alındığı iddiaları ise tüm dünya basınında yazılıyor ve anlatılıyor. Ama yandaşlar bile “Yağma Hasan’ın Böreği” halinde gelen bu düzenin sonsuza kadar sürmeyeceğini bildiklerinden; kazandıkları, daha doğru bir ifadeyle söylersek kafasında tüy bitmemiş yetimin gasp ettikleri haklarını yurt dışına kaçırdılar, oralarda gayrimenkuller aldılar ve bankalara yatırdılar.

AYNI KAFA! YANLIŞTAN YİNE DÖNMÜYORLAR!

Dış borcumuzun milli gelirimize oranı neredeyse yüzde 70 ve bu, üç yıllık ihracat gelirimizden bile daha fazla. Artık dış borcumuz ödenebilir değil. Çünkü hem bütçe açığı veriyoruz, hem cari açık veriyoruz. Yani işletme devamlı zarar ediyor. Soruyorum size; 17 yıldır işletmenizi zarar ettiren ve zararı devamlı büyüten bir işletmeciyi işletmenizin bulundurur musunuz? “Hayır! Biz bulundurmuyoruz! Onlar adil ve dürüst olmayan yöntemlerle ve zor kullanarak oradalar!”diyorsanız; haksız da sayılmazsınız.

Almanya başta olmak üzere, AB, Türkiye’nin en büyük ticari ortağıyken, kısa dönemde bunun alternatifi yokken Almanya’ya ve AB’ye sorumsuzca meydan okumak çok ama çok yanlıştı. Şimdi bu yanlıştan dönmeye çalışıyorlar ama bu kafayla mümkün değil.

ALMANYA’DA İYİ ŞEYLER YAZILMIYOR VE SÖYLENMİYOR

Bir yıldır ibadete açık bulunan DİTİB’e (Diyanet İşleri Türk İslam Birliği) ait Köln Merkez Camiinin açılışını yapmaya çalışmak, fahiş bir hataydı. Geçtiğimiz cumartesi, bu iş için sadece Köln’de 4 bin ilave polis görev yapmış. Bütün gün Köln trafiği, çevre yollar ve otoyollar dâhil kilitlendi. Bu olayı Almanya’da bütün televizyonlar verdi ve halkın bu açılışa ve Köln Camiine tepkisi yükseldi. Artık DİTİB’i yasaklamak ve faaliyet alanlarını kısıtlamak tartışılıyor. Bu faaliyetler, Almanya’da Türk ve İslam düşmanlığını arttırıyor, körüklüyor ve aşırı sağ partilerin ekmeğine yağ sürüyor. Türkiye ile ilişkileri düzeltmeye çalışan siyasi partilerin, demokratik kitle örgütleri ve kurumların hareket serbestisini kısıtlıyor. Ayrıca; Almanya’da yaşayan insanlarımızın güvenliğini ve geleceğini tehlikeye atıyor.

Alman medyasında hiç iyi şeyler yazılmıyor ve söylenmiyor. Örneğin; “Paraları bittiği için dilenmeye geldiler”, “Despot” gibi utandıracak ifadeler kullanıyor, Türkiye’nin demokratik kriterler konusunda her geçen gün daha kötüye gittiğini, Türkiye’de tek adam rejimi ve keyfi bir yönetimin olduğunu ve adaletin tamamen güdümlü hale geldiğini yaygın olarakanlatıyorlar. İlaveten; Türkiye’deki iktidarın, Almanya’da desteklediği İslami organizasyonlar ve camiler vasıtası ile Almanya’da yaşayan Türkiye kökenli insanları radikalleştirdiğini ve antisemitizm (Yahudi düşmanlığı) yaydığı suçlamasını yapıyorlar.

BU ROTADA İLİŞKİLER DÜZELMEZ

Almanya’da söylenenler arasında; Türkiye’de sosyal medyadaki iktidar muhaliflerinin kolayca ispiyon edilebilmesi için geliştirilen cep telefonu uygulamasından da bahsediyorlar. Uygulamada; ad, soyadı, ihbar gerekçesi, resim veya ses kaydı hanelerini dolduruyorsunuz ve polise gönderiyorsunuz. Sanırım bu; II. Abdülhamid dönemi kafasının günümüz teknolojisinden yararlanan versiyonu olsa gerek!

Ayrıca; geçen yıl (2017) Türkiye’deki iktidar iradesinin Almanya’da yaşayan Türklere “Merkel’e oy verilmemesi gerektiğini, Türkiye’nin düşmanları olduğunu” söylediği ve “Merkel Almanya’sını Nazi Almanya’sı” olmakla suçladığı ifade ediliyor. Bu yaşananları ve söylenenleri Almanya’daki iktidarın unutmasına imkân var mı? Demem o ki; iktidarın halen izlediği rotada Almanya ve Avrupa ile ilişkiler düzelmez.

ASKER OLAMAZSIN AMA BÜYÜKELÇİ, BAKAN OLABİLİRSİN!

Almanya’da, FETÖ işine de pek inanmıyorlar. Yani iktidar, kısmen haklı olduğu davada bile inandırıcı değil! “Daha önce işbirliği yaptılar, beraberdiler, bize bunları methediyor ve desteklememizi söylüyorlardı” diyorlar. Almanya’da FETÖişi; referandum, seçimler ve muhaliflere baskı için kullanılan ve kullanılmaya devam edilen bir enstrüman olarak görülüyor. Hem nasıl inansınlar ki! Darbecinin kardeşini FET֒nün ekonomik olarak en güçlü olduğu ve parasının yönetildiği Hollanda’nın başkentine büyükelçi olarak atayacaksın ama darbecilerle akrabalığı olanları subaylıktan ve astsubaylıktan atacaksın. Allah aşkına kim inanır! Sen FETÖ okullarında okuyanı harp okullarına öğrenci olarak almayacaksın ama bakan olarak alacaksın. Nedir bu FET֒cülüğün kriteri?

FETÖ ile gerçekten mücadele edilmediği konusunda Türkiye’nin her yerinden şikâyetler geliyor. Bugünkü yazımı; Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) görev yapan Dr. Mehmet Rıza Gezen’den gelen ve ÇÖMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’e yazdığını belirttiği dilekçeyi yayınlayarak bitiriyorum.

“Sayın Prof. Dr. Yücel ACER

 ÇOMÜ REKTÖRÜ

ÇOMܒye rektör olarak atandığınızdan itibaren geçen süreçte birçok kez beni ciddi şekilde üzecek, hukuka da aykırı olarak verilen kararlara göz yumdunuz. Ancak 2018 yılı itibariyle FET֒cü oldukları için hapis cezası verilen eski ÇOMÜ Rektörü Sedat Laçiner ve yöneticileri ile işbirliği yaparak, benim defalarca disiplin cezaları almama neden olan personel hakkındaki şikâyetlerim ile ilgili verdiğiniz kararlar ve bu süreçte yaşanan hukuka aykırı fiiller had safhaya çıkmıştır.

Özellikle de Hukuk Müşavirliğinden gelen yazıların hukuka uygunluğu bulunmamakta olup, kasten bana mobbing yapılmaktadır. FET֒cü eski ÇOMÜ Rektörü Sedat LAÇİNER’in de hukuk müşaviri olan ve FET֒cü ÇOMÜ yönetimi ile işbirliği yaparak birçok disiplin cezası almama neden olan Av. İsmail Yaşar OĞUZ kaynaklı olduğunu düşündüğüm bu yazılar sizin başınızı çok ağrıtacaktır. Çünkü üniversitedeki her şeyden sorumlu rektördür. Bu durumda bana gelen yazıların birinci sorumlusu da siz olmaktasınız.

Eski ÇOMÜ Rektörü Sedat LAÇİNER’in FET֒cü olduğu için tutuklanma nedenlerinden bazıları; “… dosya kapsamında alınan tanık beyanlarında görüleceği üzere ÇOMܒde göreve başlamasından kısa bir süre sonra örgüt tarafından üniversiteye rektör seçtirildiği, rektör olduğu dönemde örgüt üyelerinin üniversite içerisinde kadrolaşmasına yönelik olarak yoğun  faaliyette bulunduğu, sanığın rektör olarak atanmasının ardından bu dosyada da yargılanan sanıkların da bulunduğu çekirdek kadrosu (Rektör Yardımcıları, Dekanlar, bazı Yüksekokul Müdürleri) aracılığıyla örgüt ile irtibatı olmayan diğer akademisyenleri, kadro vermeme, disiplin soruşturmaları açarak sindirmeye yönelik faaliyette bulunduğu, ...” şeklinde açıklanmıştır.

Sedat LAÇİNER’in bana yaptıkları ile sizin bana yaptıklarınız arasında hiçbir fark olmadığı gibi, ÇOMܒdeki FET֒cüler ile FET֒ye yardım ve yataklık yapan FETÖ işbirlikçilerinin hukuka uygun olarak yargılanmasını önlemeye yönelik hukuka aykırı işlemler yapmaktasınız ya da yapılmasına göz yummaktasınız.

Yaptıklarınız, FET֒cü Sedat LAÇİNER ve ekibi ile olan eski dostluğunuzdan mı kaynaklanmaktadır acaba? Diye bir soru da aklıma gelmektedir. Aslında bu soru sadece benim değil, görüştüğüm birçok öğretim üyesinin de kafasını son zamanlarda çok meşgul etmektedir.

FET֒cüler ve FETÖ işbirlikçileri hakkında yasal işlem yaptırmadığınız, bana mobbing yaptığınız, görevinizi kötüye kullandığınız, kişisel verilerin ele geçirilmesinde ve yayılmasında ihmalde bulunduğunuz için önümüzdeki hafta içerisinde Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’na dosya vereceğimi bilgilerinize sunarım. 

Saygılarımla. 28.09.2018

Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Rıza GEZEN”

Türker Ertürk

 
8 Ekim 2018 Pazartesi 17:00 
Yorum YapYazdır
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Nihat Genç
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Mustafa Önsel
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Arslan Bulut
 
Çiğdem KOÇ
 
Kazım DEMİR
 
Ahmet Özer
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Mehmet Polat
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Muhammet İKİNCİ
 
Abdulkadir TİRYAKİOĞLU
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1462 - Kont Drakula ya da Kazıklı Voyvoda veya Vlad Tepeş adlarıyla da tanınan Eflak Prensi III. Vlad, gece karanlığından yararlanarak Fatih Sultan Mehmed (II. Mehmed)'e başarısız bir suikast teşebbüsünde bulunduktan sonra kaçtı.
1631 - Mümtaz Mahal doğum yaparken vefat etti. Eşi Hint-Türk-Moğol Babür İmparatoru Şah-ı Cihan, ertesi yıl başlattığı anıt mezar Tac Mahal'i 20 yıl içinde tamamlattı.
1885 - Özgürlük Heykeli New York limanına ulaştı.
1921 - Sivas, Erzincan ve Tunceli yöresinde 3,5 ay süren Koçgiri İsyanı Türk ordusu tarafından bastırıldı.
1924 - Helsinki'de oynanan Finlandiya-Türkiye milli futbol maçı Türkiye'nin 4-2 galibiyetiyle sonuçlandı.
1926 - Kadıköy Su Şirketi devletleştirildi.
1944 - İzlanda, Danimarka'dan ayrıldı ve cumhuriyet ilan etti.
1946 - Türkiye İşçi ve Çiftçi Partisi İstanbul'da kuruldu.
1967 - Çin Halk Cumhuriyeti ilk hidrojen bombasını test etti.
334 - İmparator Konstantin dul ve yetimler için himaye yasası çıkardı.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
34
20
9
5
69
2
Başakşehir
34
19
10
5
67
3
Beşiktaş
34
19
8
7
65
4
Trabzonspor
34
18
9
7
63
5
Malatyaspor
34
13
8
13
47
6
Fenerbahçe
34
11
13
10
46
7
Antalyaspor
34
13
6
15
45
8
Konyaspor
34
9
17
8
44
9
Alanyaspor
34
12
8
14
44
10
Çaykur Rizespor
34
9
14
11
41
11
Sivasspor
34
10
11
13
41
12
Kayserispor
34
10
11
13
41
13
Ankaragücü
34
11
7
16
40
14
Kasımpaşa
34
11
6
17
39
15
Göztepe
34
11
5
18
38
16
Bursaspor
34
7
16
11
37
17
Erzurum BB
34
8
11
15
35
18
Akhisar Bld.Spor
34
6
9
19
27
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
13.06.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu141820384150
 
On Numara
10.06.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu02041416171920243032333743454752576162656677
 
Sayısal Loto
15.06.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu010325294043
 
Şans Topu
12.06.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu101624253303
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak02:20
  • Güneş04:41
  • Öğlen12:33
  • İkindi16:34
  • Akşam20:03
  • Yatsı22:05
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık