CHP ve İYİ Parti seçmenine yönelik skandal anket manipülasyonu
Türker Ertürk

FETÖ ile gerçekten mücadele ediliyor mu

Türker Ertürk

 
8 Ekim 2018 Pazartesi 17:00 
Yorum YapYazdır
 
 

Almanya ziyaretinin amacı; Almanya ile ve lider ülkesi olması nedeniyle Avrupa Birliği ile bozulan, gittikçe kötüleşen ilişkileri onarmaktı. Ayrıca; Türkiye’nin ekonomisi tam anlamıyla iflas etmişti ve her geçen gün bir önceki günü, her geçen ay bir önceki ayı aratacak bir girdabın içine düşülmüştü. Halen Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik iflas durumunu kriz olarak adlandırmak, durumumuzu gerçekten hafife almak olur.

AKP iktidara geldiğinde, Türkiye’nin 130 milyar dolar dış borcu vardı. Bugün ise, dış borcumuz 480 milyar dolar. İşin kötüsü; alınan bu borçlar çarçur edildi, taşa toprağa gömüldü ve çeşitli yöntemlerle yandaşlara dağıtıldı. İhaleler üzerinden çok yüksek oranlarda komisyon alındığı iddiaları ise tüm dünya basınında yazılıyor ve anlatılıyor. Ama yandaşlar bile “Yağma Hasan’ın Böreği” halinde gelen bu düzenin sonsuza kadar sürmeyeceğini bildiklerinden; kazandıkları, daha doğru bir ifadeyle söylersek kafasında tüy bitmemiş yetimin gasp ettikleri haklarını yurt dışına kaçırdılar, oralarda gayrimenkuller aldılar ve bankalara yatırdılar.

AYNI KAFA! YANLIŞTAN YİNE DÖNMÜYORLAR!

Dış borcumuzun milli gelirimize oranı neredeyse yüzde 70 ve bu, üç yıllık ihracat gelirimizden bile daha fazla. Artık dış borcumuz ödenebilir değil. Çünkü hem bütçe açığı veriyoruz, hem cari açık veriyoruz. Yani işletme devamlı zarar ediyor. Soruyorum size; 17 yıldır işletmenizi zarar ettiren ve zararı devamlı büyüten bir işletmeciyi işletmenizin bulundurur musunuz? “Hayır! Biz bulundurmuyoruz! Onlar adil ve dürüst olmayan yöntemlerle ve zor kullanarak oradalar!”diyorsanız; haksız da sayılmazsınız.

Almanya başta olmak üzere, AB, Türkiye’nin en büyük ticari ortağıyken, kısa dönemde bunun alternatifi yokken Almanya’ya ve AB’ye sorumsuzca meydan okumak çok ama çok yanlıştı. Şimdi bu yanlıştan dönmeye çalışıyorlar ama bu kafayla mümkün değil.

ALMANYA’DA İYİ ŞEYLER YAZILMIYOR VE SÖYLENMİYOR

Bir yıldır ibadete açık bulunan DİTİB’e (Diyanet İşleri Türk İslam Birliği) ait Köln Merkez Camiinin açılışını yapmaya çalışmak, fahiş bir hataydı. Geçtiğimiz cumartesi, bu iş için sadece Köln’de 4 bin ilave polis görev yapmış. Bütün gün Köln trafiği, çevre yollar ve otoyollar dâhil kilitlendi. Bu olayı Almanya’da bütün televizyonlar verdi ve halkın bu açılışa ve Köln Camiine tepkisi yükseldi. Artık DİTİB’i yasaklamak ve faaliyet alanlarını kısıtlamak tartışılıyor. Bu faaliyetler, Almanya’da Türk ve İslam düşmanlığını arttırıyor, körüklüyor ve aşırı sağ partilerin ekmeğine yağ sürüyor. Türkiye ile ilişkileri düzeltmeye çalışan siyasi partilerin, demokratik kitle örgütleri ve kurumların hareket serbestisini kısıtlıyor. Ayrıca; Almanya’da yaşayan insanlarımızın güvenliğini ve geleceğini tehlikeye atıyor.

Alman medyasında hiç iyi şeyler yazılmıyor ve söylenmiyor. Örneğin; “Paraları bittiği için dilenmeye geldiler”, “Despot” gibi utandıracak ifadeler kullanıyor, Türkiye’nin demokratik kriterler konusunda her geçen gün daha kötüye gittiğini, Türkiye’de tek adam rejimi ve keyfi bir yönetimin olduğunu ve adaletin tamamen güdümlü hale geldiğini yaygın olarakanlatıyorlar. İlaveten; Türkiye’deki iktidarın, Almanya’da desteklediği İslami organizasyonlar ve camiler vasıtası ile Almanya’da yaşayan Türkiye kökenli insanları radikalleştirdiğini ve antisemitizm (Yahudi düşmanlığı) yaydığı suçlamasını yapıyorlar.

BU ROTADA İLİŞKİLER DÜZELMEZ

Almanya’da söylenenler arasında; Türkiye’de sosyal medyadaki iktidar muhaliflerinin kolayca ispiyon edilebilmesi için geliştirilen cep telefonu uygulamasından da bahsediyorlar. Uygulamada; ad, soyadı, ihbar gerekçesi, resim veya ses kaydı hanelerini dolduruyorsunuz ve polise gönderiyorsunuz. Sanırım bu; II. Abdülhamid dönemi kafasının günümüz teknolojisinden yararlanan versiyonu olsa gerek!

Ayrıca; geçen yıl (2017) Türkiye’deki iktidar iradesinin Almanya’da yaşayan Türklere “Merkel’e oy verilmemesi gerektiğini, Türkiye’nin düşmanları olduğunu” söylediği ve “Merkel Almanya’sını Nazi Almanya’sı” olmakla suçladığı ifade ediliyor. Bu yaşananları ve söylenenleri Almanya’daki iktidarın unutmasına imkân var mı? Demem o ki; iktidarın halen izlediği rotada Almanya ve Avrupa ile ilişkiler düzelmez.

ASKER OLAMAZSIN AMA BÜYÜKELÇİ, BAKAN OLABİLİRSİN!

Almanya’da, FETÖ işine de pek inanmıyorlar. Yani iktidar, kısmen haklı olduğu davada bile inandırıcı değil! “Daha önce işbirliği yaptılar, beraberdiler, bize bunları methediyor ve desteklememizi söylüyorlardı” diyorlar. Almanya’da FETÖişi; referandum, seçimler ve muhaliflere baskı için kullanılan ve kullanılmaya devam edilen bir enstrüman olarak görülüyor. Hem nasıl inansınlar ki! Darbecinin kardeşini FET֒nün ekonomik olarak en güçlü olduğu ve parasının yönetildiği Hollanda’nın başkentine büyükelçi olarak atayacaksın ama darbecilerle akrabalığı olanları subaylıktan ve astsubaylıktan atacaksın. Allah aşkına kim inanır! Sen FETÖ okullarında okuyanı harp okullarına öğrenci olarak almayacaksın ama bakan olarak alacaksın. Nedir bu FET֒cülüğün kriteri?

FETÖ ile gerçekten mücadele edilmediği konusunda Türkiye’nin her yerinden şikâyetler geliyor. Bugünkü yazımı; Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) görev yapan Dr. Mehmet Rıza Gezen’den gelen ve ÇÖMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’e yazdığını belirttiği dilekçeyi yayınlayarak bitiriyorum.

“Sayın Prof. Dr. Yücel ACER

 ÇOMÜ REKTÖRÜ

ÇOMܒye rektör olarak atandığınızdan itibaren geçen süreçte birçok kez beni ciddi şekilde üzecek, hukuka da aykırı olarak verilen kararlara göz yumdunuz. Ancak 2018 yılı itibariyle FET֒cü oldukları için hapis cezası verilen eski ÇOMÜ Rektörü Sedat Laçiner ve yöneticileri ile işbirliği yaparak, benim defalarca disiplin cezaları almama neden olan personel hakkındaki şikâyetlerim ile ilgili verdiğiniz kararlar ve bu süreçte yaşanan hukuka aykırı fiiller had safhaya çıkmıştır.

Özellikle de Hukuk Müşavirliğinden gelen yazıların hukuka uygunluğu bulunmamakta olup, kasten bana mobbing yapılmaktadır. FET֒cü eski ÇOMÜ Rektörü Sedat LAÇİNER’in de hukuk müşaviri olan ve FET֒cü ÇOMÜ yönetimi ile işbirliği yaparak birçok disiplin cezası almama neden olan Av. İsmail Yaşar OĞUZ kaynaklı olduğunu düşündüğüm bu yazılar sizin başınızı çok ağrıtacaktır. Çünkü üniversitedeki her şeyden sorumlu rektördür. Bu durumda bana gelen yazıların birinci sorumlusu da siz olmaktasınız.

Eski ÇOMÜ Rektörü Sedat LAÇİNER’in FET֒cü olduğu için tutuklanma nedenlerinden bazıları; “… dosya kapsamında alınan tanık beyanlarında görüleceği üzere ÇOMܒde göreve başlamasından kısa bir süre sonra örgüt tarafından üniversiteye rektör seçtirildiği, rektör olduğu dönemde örgüt üyelerinin üniversite içerisinde kadrolaşmasına yönelik olarak yoğun  faaliyette bulunduğu, sanığın rektör olarak atanmasının ardından bu dosyada da yargılanan sanıkların da bulunduğu çekirdek kadrosu (Rektör Yardımcıları, Dekanlar, bazı Yüksekokul Müdürleri) aracılığıyla örgüt ile irtibatı olmayan diğer akademisyenleri, kadro vermeme, disiplin soruşturmaları açarak sindirmeye yönelik faaliyette bulunduğu, ...” şeklinde açıklanmıştır.

Sedat LAÇİNER’in bana yaptıkları ile sizin bana yaptıklarınız arasında hiçbir fark olmadığı gibi, ÇOMܒdeki FET֒cüler ile FET֒ye yardım ve yataklık yapan FETÖ işbirlikçilerinin hukuka uygun olarak yargılanmasını önlemeye yönelik hukuka aykırı işlemler yapmaktasınız ya da yapılmasına göz yummaktasınız.

Yaptıklarınız, FET֒cü Sedat LAÇİNER ve ekibi ile olan eski dostluğunuzdan mı kaynaklanmaktadır acaba? Diye bir soru da aklıma gelmektedir. Aslında bu soru sadece benim değil, görüştüğüm birçok öğretim üyesinin de kafasını son zamanlarda çok meşgul etmektedir.

FET֒cüler ve FETÖ işbirlikçileri hakkında yasal işlem yaptırmadığınız, bana mobbing yaptığınız, görevinizi kötüye kullandığınız, kişisel verilerin ele geçirilmesinde ve yayılmasında ihmalde bulunduğunuz için önümüzdeki hafta içerisinde Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’na dosya vereceğimi bilgilerinize sunarım. 

Saygılarımla. 28.09.2018

Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Rıza GEZEN”

Türker Ertürk

 
8 Ekim 2018 Pazartesi 17:00 
Yorum YapYazdır
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Çiğdem KOÇ
 
Türker Ertürk
 
Arslan Bulut
 
Mustafa Önsel
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Ahmet Özer
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Kazım DEMİR
 
Mehmet Polat
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Muhammet İKİNCİ
 
Abdulkadir TİRYAKİOĞLU
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1547 - VI. Edward, İngiltere kralı oldu.
1622 - Genç Osman olarak da bilinen II. Osman katledildi.
1833 - Mısır'da çıkan isyanın bastırılması için Rus Filosu İstanbul'a geldi.
1835 - Şili'nin Concepción şehri depremle yerle bir oldu.
1872 - Metropolitan Museum of Art, New York'ta açıldı.
1887 - Almanya, İtalya ve Avusturya arasında 'Üçler Paktı' imzalandı.
1914 - İstanbul'da ilk elektrikli tramvay sefere başladı.
1919 - Afganistan'da Emir Habibullah Han'ın katledilmesi üzerine yerine geçen Amanullah Han, ülkesinin bağımsızlığını ilan etti.
1921 - "Mahşerin Dört Atlısı" filmi gösterime girdi. Başrolde Rudolph Valentino oynuyor.
1928 - İstanbul'da "Vatandaşları Türkçe konuşmaya teşvik" toplantısı yapıldı.
1930 - Türk Parasının Kıymetini Koruma Kanunu kabul edildi.
1938 - Adolf Hitler, Çekoslovakya ve Avusturya'daki Almanlar için kendi geleceklerini belirleme hakkı istedi.
1939 - Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı 'İlköğretim' dergisinin ilk sayısı çıktı.
1941 - Yahudiler için transit vizesine ilişkin talimatname yayınlandı.
1944 - II. Dünya Savaşı: ABD bombardıman uçakları Nazi uçak üretim merkezlerini bombalıyor.
1947 - 5018 sayılı İşçi ve İşveren Sendikaları ve Sendika Birlikleri Hakkında Kanun ile Türkiye'de ilk kez sendikalara, özel bir kanun ile kurulma hakkı tanındı.
1962 - Astronot John Glenn, Friendship 7 uzay aracının içinde dünya etrafında 3 defa döndü. Olay 4 saat, 55 dakika sürdü.
1965 - Suat Hayri Ürgüplü'nün başkanlığında AP, CKMP, YTP ve MP'nin katılımıyla oluşan dördüncü koalisyon hükümeti kuruldu. Yeni hükümette AP Genel Başkanı Süleyman Demirel, başbakan yardımcısı olarak görev aldı.
1968 - Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekilleri Çetin Altan ve Yunus Koçak 1968 yılında bugün Meclis'te Adalet Parti'lilerin saldırısına uğradılar.
1970 - Boğaziçi Köprüsü'nün temeli, Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay ve Başbakan Süleyman Demirel tarafından törenle atıldı. Üç yılda tamamlanan köprü, 29 Ekim 1973'te açıldı.
1971 - Uganda'da İdi Amin kendini devlet başkanı ilan etti.
1975 - İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı İstanbul Elektrik Tünel Tramvay İşletmesi (İETT) grevini yasakladı.
1976 - Türkiye'deki 23 Amerikan üssünde grev kararı alındı.
1983 - British Petrol Şirketi, Türkiye'deki petrol arama faaliyetini durdurdu.
1990 - Dışişleri Bakanı Mesut Yılmaz, Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın müdahaleleri nedeniyle görevinden istifa etti. Mesut Yılmaz'ın Anavatan Partisi (ANAP) genel başkanlığını hedeflediği söyleniyor.
1991 - Slovenya Parlamentosu Yugoslavya devletinin dağıtılmasını önerdi.
1992 - İstanbul Ticaret Odası'na bırakılan çanta içindeki saatli bombanın patlaması sonucu 1 kişi öldü, 16 kişi yaralandı.
1992 - Vergi affı yasalaştı. Askerlik süresinin 12 aya indirilmesini öngören tasarı kabul edildi.
2001 - 7.3 milyar doların Merkez Bankası'na geri döndüğü açıklanırken, repo faizleri yüzde 3 binleri gördü. Fischer ve Deppler Başbakan ile yeniden birarayla geldi.
2002 - Mısır'da bir trende meydana gelen yangında 370 kişi öldü.
2003 - ABD'nin Rhode Island eyaletinde bir gece klubünde çıkan yangında 100 kişi öldü.
2004 - Fenerbahçe hisseleri İMKB'de işlem görmeye başladı.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
22
14
6
2
48
2
Galatasaray
22
12
6
4
42
3
Beşiktaş
22
11
6
5
39
4
Malatyaspor
22
9
7
6
34
5
Konyaspor
22
8
10
4
34
6
Trabzonspor
22
9
6
7
33
7
Sivasspor
22
8
7
7
31
8
Kasımpaşa
22
9
2
11
29
9
Antalyaspor
22
8
5
9
29
10
Alanyaspor
22
8
4
10
28
11
Kayserispor
22
7
7
8
28
12
Çaykur Rizespor
22
5
10
7
25
13
Göztepe
22
8
1
13
25
14
Bursaspor
22
4
12
6
24
15
Fenerbahçe
22
5
9
8
24
16
Ankaragücü
22
7
3
12
24
17
Erzurum BB
22
4
9
9
21
18
Akhisar Bld.Spor
22
4
6
12
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
14.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu102628323440
 
On Numara
18.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu08091315171819273031363942454756596164767780
 
Sayısal Loto
16.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu071122303744
 
Şans Topu
13.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu081517253014
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:22
  • Güneş07:03
  • Öğlen12:46
  • İkindi15:44
  • Akşam18:09
  • Yatsı19:38
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık