Zorunlu eğitim fiilen 4 yıl
Nihat Genç

Korkunç günler yaşıyoruz!

Nihat Genç

 
29 Eylül 2018 Cumartesi 10:16 
Yorum YapYazdır
 
 

Hakikaten korkunç günler yaşıyoruz.

Gençler aralarında tartışıyor ve bizi de suçluyor. Sizler “milli”, “üretim”gibi lafların arkasına saklanarak “serbest piyasayı” yıkıp yerine komünist bir devlet inşa edeceksiniz, diyorlar.

Peşinden saydırıyor, Türkiye'yi dünyaya kapatacaksınız, yabancı sermaye gelmeyecek, vs. vs.

Bu korkunç cehalet ideolojik körlük ve ideolojik şartlanmanın ürünü. Cumhuriyet'in ilk yıllarındaki devrimlere de Köy Enstitülerine de aynı “komünistlik” suçlamasını yaptılar, siyasi neticelerini seksen yıl iktidarda kalarak aldılar.

ÖĞRETMENİMİZ BİZLERE “KOMÜNİSTLİK” ÖĞRETİYORMUŞ…

Kafası epey karıştırılmış bu gençlere seminerlerimde anlattığım gibi işin en başından tane tane usanmadan anlatmalıyım, ot, yem, gübre yoksa hiçbir şey ekemez, hiçbir şey üretemezsiniz. Bakın mandıracılığa giren büyük firmalar dahi yurt dışından çok ucuza geliyor diye kapılarını tek tek kapatıyor. Arjantin'in iki yıl öncesine kadar Tarım Bakanlığı yoktu. Yüzölçümüne oranla, tarımsal toprak büyüklüğü bizim yarımızdan daha az. Ancak GDO'lu soyası var. Henüz ilkokuldayken öğretmenlerimiz bize “soya”yı, bugün yasak olan “kenevir”i öğretirlerdi. Kenevirden kağıt, iplik, pazar filesi, çuval, torba, elbise yani naylon torbanın ikamesi olduğunu anlatırlardı. Henüz ortaokulda balık unu fabrikasını gezdiren öğretmenimiz, balık artıklarının-kılçıklarının üzerine mikrop-bakteri önleyici ilaç döküldükten sonra karıştırılıp nasıl yem yapıldığını anlatırdı. Demek ki öğretmenimiz balık artıklarını ekonomiye kazandırma bahanesiyle bizlere “komünistlik” öğretiyormuş.

Katma değeri de şöyle öğretti, bakın arkadaşlar, elimizde sadece on koyunumuz, on ineğimiz olsun. Ve malımızı çarşıya getirdik. Çarşının bir çadırında hayvanın derisi satılıyor. Çarşının ikinci çadırında hayvanın yünü satılıyor. Çarşının üçüncü çadırında hayvanın kelle paçası satılıyor. Çarşının dördüncü çadırında hayvanın bağırsakları satılıyor. Çarşının beşinci çadırında hayvanın ciğeri, böbrek ve dalak ve yüreği satılıyor. Çarşının altıncı çadırında hayvanın sütü, peyniri, yağı satılıyor. Çarşının yedinci çadırında hayvanın “eti” satılıyor. Çarşının sekizinci çadırında hayvanın işkembesi satılıyor, vs.

Bu “malların” her biri ayrı bir iş koluna hizmet ediyor, mesela deriyi alanlar ayakkabı yapıyor, mesela işkembeyi çorbacılar alıyor...

Bakın on tane inek bir çarşı dolusu insana çok büyük bir “iş alanı” açıyor ve bir küçük kasabayı doyuruyor ve hareketlendiriyor; kebabı, lokantası, sucuğu vs. ile sekiz hayvanın katma değeri, maliyetlerinin yirmi otuz katına çıkıyor.

Kırk yıldır liberal bir kafa anasını .ikti genç beyinlerin, efendim bir inekle bir cep telefonu  alabiliyor musun, efendim bir cep telefonu için bir kamyon buğday satacaksın, dı dı da da, buğdayın kekini bisküvisini pidesini makarnasını yani ineğin buğdayın katma değerini hesap ettiğinde onlarca cep telefonu alabiliyorsun, bir kişi de kalkıp ülkenin tarım değerlerini küçümseyen aşağılayan bu bakışa karşı ağzını açıp laf edemedi.

Üstelik “hayvancılık” Türkler’in en iyi bildiği en kadim mesleği. Bu topraklara da sürülerimizi, Karadeniz ve Toros yaylaları ve yemyeşil nehir kenarları bulduğumuz için geldik. Şimdi, ta Brezilya'dan Arjantin'den inek getiriyoruz ve bu milletin çocukları onlarca yıldır bundan hiç ama hiç utanmıyor. Bir de şimdi şarbon diye ayağa kalktınız, bu sütunlarda henüz geçen yıl bakanlık ölü hayvanları kesip millete nasıl yediriyor diye videolarını yayınladım, koca basından ve Meclis’ten tek kişi cesaret edip belgesi ortada olduğu halde sormadı.

SAHİ NE SATALIM?

Planlamayla da dalga geçtiniz, arsaları vakıf üniversitelerine peşkeş çektiniz, oysa aynı arazilerde yüz üniversite yerine yüz mandıra açsaydınız her yıl on bin, yirmi bin dolar yolduğunuz öğrencilerin, önce karnını doyururdunuz, FET֒ye kaptırıp ajan olmazlardı; çoban, işçi yani onurlu insanlar olurlardı.

Kağıdın yok, etin yok, gübren, yemin, otun yok ve sadece gelecek yıl 250 milyar dolar dış borç ödeyeceksin, söyle, şimdi ne büyütüp ne satacaksın?

Sahi ne satacağız, yaylaları, dereleri hatta Abdülhamit'i sattınız, mezar taşlarını sattınız, sahi ne satalım, Tayyip Erdoğan'ın “ey”lerini satalım, Ey Putin, Ey Avrupa'nın ey'leri.

Bir milyar “ey”i torbalayıp ambalajlayıp, bunlar dünya liderinin “ey’leridir”, ey Afrikalılar ey Hintliler...

Benim başörtülü bacım sloganlarını unutmayın, mağduriyet satalım, Gavs hazretlerinin zikirlerini satalım. Okuyup, üfleyip, torbalara koyup Çin'e satalım, yemediler mi, Afrika'da bizim gibi budala birkaç devlet bulamaz mıyız, soğanı gavsla ince ince doğrayacaksınız, deriz..

Olmadı, semirmiş bön yüzlü Engin Ardıç'ı satalım, angut ki ne angut, Fransa'nın işine yarar, biraz da Napolyon'a küfretsin, olmadı mı Mısır'a gönderelim, Cemal Nasır'a küfretsin, olmadı mı Hindistan'a gönderelim biraz da Gandhi'ye küfretsin, yanında mercimek gözlü Burhan Kuzu'yu satalım, yanında Çubuk turşusu Mehmet Metiner bonusu, şöyle bulguru, biberi iyice ezsinler.

“Faiz lobisini” satalım, Bülent Arınç'ı satalım. Menzil ve tarikatları NASA'ya satalım, Cübbeliyi de yanında eşantiyon verelim. Yetmez Ama Evet anayasasını satalım. Sol liberalleri satalım, AB'ye giriyoruz, Ermeniler'e toprak, tazminat, bilmem ne işine yarar Vietnamlılar'ın… “Açılım”ı satalım. Üçü bir arada “barış-özgürlük-demokrasi”yi kolye yapıp satalım. Çin'de futbol hazır şenleniyorken Ahmet Çakar'ı, Erman Toroğlu'nu satalım. 2071 hedefini satalım, Kezban Hatemi de fazladan kıyağımız olsun. Eski cumhurbaşkanı, eski başbakan; Gül'ü, Davutoğlu'nu satalım.

Alırlar mı?

Almazlarsa biz niye boşu boşuna besledik, baş tacı yaptık, 16 yılın 16 bin gecesi ekranlarda ağırladık, canlıları, olmadı üstlerini soyup elbiselerini satalım, yoksul bir Afrika ülkesi giysin…

BEŞTEN BÜYÜK OLMANIN TAM ZAMANI...

Dalakları, yürekleri, işkembeleri, kelle paçaları, bağırsakları para eder mi?

Yanında tarifesini de versek çok iyi haşlaması, kebabı da olur, desek.

Bence iyi fikir kapış kapış gider, Birleşmiş Milletler binası önünde çadır kurup, gelen geçen millete satalım. Beşten büyükler, gel vatandaş beşten büyükler burada, ey dünya işte beşten büyükler ayağınıza kadar geldi.

Dünyamızda imparatorluklar savaşı yeniden başlıyor, Çin-ABD geriliminin I. Dünya Savaşı öncesine benzeten siyaset bilimciler çoğaldı, beşten büyük olmanın tam sırası.

Boyayalım, cilalayalım, reklam metinleriyle üfürelim, satalım, bu Arınç var ya, S-400'lere başlık yapılabilir, bu Burhan Kuzu “kıtalararası füze”, bu Engin Ardı砓nükleerde kullanılan uranyum”, bu Davutoğlu, Suriye savaşını başlattı, deneyimlidir, bak Trump çakalı saldırmadan kelepirden satıyoruz.

Olmadı, Mehdi, Mesih ihtiyacınız olursa, dert değil, elimizde mehdi fazlası var, üstelik tren, uçak gibi ulaşımına da ihtiyaç yok, uçar gelirler, bunlar beşten de büyük, hatta birden büyük kainata, jüpitere kara deliklerde dahi sattığımız mallarımız.

Yutmadınız mı, yine mi olmadı, mallarımıza Anadolu Tanrısı Kibele gibi isimler yine olmadı, Yunan Mitolojisinden Apollon, Zeus markaları takalım, olmadı, mezarlıklarımızdan çalınmış eski Osmanlı sarıklı mezarbaşlarını satalım, Mao'nun başına geçirirsiniz, yanına da fesli Kadir'i oturtursunuz, diğer yanına sol liberal Ahmet İnsel'i, sizi de görürüz korkudan, tarihten, dünyadan nasıl kaçıyorsunuz.

Bu malları alırsanız üst üste dokuz seçim zaferi kesin, üstelik ucuz Çin mallarından daha düşük paraya, sonra sarayınızdan kilim silker gibi silkeler sokağa atarsınız, sümük gibi sokağa fırlatırsınız, soran olmaz bakan olmaz, Allah için çok kullanışlıdırlar.

Ancak tarifesini de yanında vermek lazım, sisteme monte etmeniz yani sabitlemeniz lazım, ordu, sendika, sivil muhalefet her şeyi yok etmede birebirdirler, kahraman yaratır sonra tapınırlar, sonra dünya niçin bizim Tanrımıza tapınmıyor diye dünyaya savaş açarlar.

Tarifesini (prospektüs) iyi yazmak lazım, bunları dolapta saklamayacak ekranlarda tutacaksın, her gün yemeleri için önlerine darbe, cunta, başörtüsü, inancımı yaşamak istiyorum laflarını yem diye atacaksın. Ancak önemli uyarı bunların hepsini neo liberal, sol liberal, islamcı bir arada almalısınız, çünkü, hepsi tek bir “aygıt”.

EVET ANLAMADINIZ, ÇÜNKÜ SİZ DİNSİZSİNİZ

Ey Çinli kardeşim, bunlar senin en ucuz malından daha ucuz, ey Çin milleti, diyelim cep telefonu üreteceksin, Gavs hazretlerinin duaları olmadan “robot”üretilemez, ey kafir o robota Murat Belgesi, Mehmet Altan'ı faşist demeden o malı satamazsın.

Ey darbeci kafir, Burhan Kuzu, Bülent Arınç gibi “hatipler” olmadan bir mutfak robotunu nasıl üreteceksin, hatiplerimiz sayesinde önce yirmi milyon müşteri bulacaksın, döndür döndür millet, devlet, anayasa, hukuk, akıl, ahlak dağılıncaya kadar konuşturacaksın.

Hammaddesi, tasarımı, işçisi, maliyeti, vs., kalkıp o kadar zahmet ediyorsunuz, yanılıyorsunuz, biz size “üretim” olmadan, hammadde olmadan kalkınan kahraman dünya devi mucitlerimizi, ekonomik kalkınmamızın ticari sırlarını satıyoruz.

Bu aletler çok marifetlidir, önce ortak aklı, ortak hukuku, önce bir milleti, önce ortak heyecanları, arsaları, arazileri, ihaleleri yok edecek, ortada hiçbir şey kalmayınca, Allah'ı, Kur'an'ı, Ahlak'ı, dini kıtır kıtır yiyecekler, her şeyi satıp savdıktan sonra Abdülhamit çöplerinden “Dünya Lideri”ni yaratacaklar.

Ey Çin, ben dünyanın en büyük ekonomisiyim diye hava atıyorsun, ama siyasetin sıfır, boşuna. Bir sor bakalım, bizim mallar niye ekranlarda hep geceleri çalışıyor. Çünkü saray uyuduktan sonra ekranlarda “gece nöbeti” tutuyorlar. Yani düşmanı ekran başında tutarak saraya suikast yapmasını önlüyorlar.

Ha ha ha ne kadar komik diyeceksin, aman deme mahcup olursun, daha ne marifetleri var, bir sor bakalım; bu mallarımız ekranda on saat oturduğu halde neden hiç tuvalete kalkmazlar, ya, yaaaa, ya..ak kafa, bilemedin.

Çünkü bu aygıtın içinde “dönüştürücü” var, tuvalete heba olacak sidik ve dışkıyı önce gaz, sonra enerji haline getirip “beyne” pompalıyor sonra da bu beyni milletin hizmetinde tarlalarda, fabrikalarda kullanıyoruz.

Var mı Çin'de böyle bir “makine”, bir de oturmuş konuşuyorsun.

Peki bu dönüştürücü nasıl çalışıyor diye soracaksın, milli sır söyleyemem, aramızda kalsın bunu en iyi Çinliler bilir, Çin selamından çaldılar, hani iki büklüm eğiliyorsunuz ya, sarayın önünde iki büklüm eğilin, içindeki “dönüştürücü”otomatik çalışmaya başlayacak, yurdumuza döviz, sıcak para akacak, borsalar coşacaktır.

Boşuna denemeyin, iki milyar Çinli içinde bu kadar gönüllü çalışacak bulamazsınız, bulsanız Didem Aslan, Fatih Altaylı, Turgay Ciner bulamazsınız, sebebini söyleyeyim, burada bir Allah var, bu Allah için insanları ve dünyayı yaratmış diyorlar, hatta Çin'i de Allah yaratmış, şehvet, kuvvet, cinsel güç, tamah, aç gözlülük hepsine kepçe kepçe vermiş, yağı balı önlerine koymuş.

Evet anlamadınız, çünkü siz dinsizsiniz, Allah nedir kafanız karıştı, Allah, verendir, icad etmeye, üretmeye hiç gerek yok, bu milletin büyük sırrı burada: Allah hep veriyor. Nereden bulup veriyor, sormayın. Siz iki milyar insan boşuna çalışın. Allah bize hep veriyor.

Ayrıca Allah arsaların, ihalelerin yanında siyasi imtiyaz, saray, dolar, siyasi ahlak, hatta Fatih'in, Kanuni'nin mezarları yanında mezar yeri dahi veriyor.

NE OT KALDI, NE TARLA, NE HAYVAN, NE YAYLA...

Bunca zaman nasıl akıl edemediniz üçer beşer belediye ihalelerini, hep Allah veriyor, ayrıca Allah “erkek cinsini” öyle güzelleştiriyor ki üçer beşer kadın alıyorsunuz.

Ey Çinliler, Allahımızı da beğenmediyseniz “dansöz” satalım size.

Zikir çeken dansöz çeşitlerimiz bile var.

Olmadı mı, boş köylerin boş camilerinde hiç cemaat yüzü görmeden maaş alan hocalarımızı gönderelim, şimdi, bir milyar Çinli'yi arkalarına koy, bir tekbir çekerler, Allaaaaaah, Japonya'da dokuzluk deprem olur, siz de bir düşmandan kurtulmuş olursunuz. Geçtim Çinli cemaati, her bir hocamızın arkasına bir tabak pirinç koyun, bir tekbir, pirinçler şişer bir tepsi pilav olur.

En iyisi mi biz size bu malların damızlık spermlerini satalım.

Şu bayramlarınızda sokaklardan geçirdiğiniz ejderhalarınızın ağzına koyarsınız, vallahi sizden önce bunları Bush görmüş, nükleer bomba yerine işte bunları kullanmıştı, o gün bugün.

Bu ülkede ne ot kaldı, ne tarla, ne hayvan, ne yayla.

Yine mi olmadı, bari Çinli kardeş, ocağınıza düştük, Allah rızası için, şu ucuz Çin mallarını kime nasıl kakaladınız yalvarırım bir öğretin.

Bu nükleer atıkları, çöpçü almaz.

 
29 Eylül 2018 Cumartesi 10:16 
Yorum YapYazdır
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Nihat Genç
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Mustafa Önsel
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Arslan Bulut
 
Çiğdem KOÇ
 
Kazım DEMİR
 
Ahmet Özer
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Mehmet Polat
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Muhammet İKİNCİ
 
Abdulkadir TİRYAKİOĞLU
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1462 - Kont Drakula ya da Kazıklı Voyvoda veya Vlad Tepeş adlarıyla da tanınan Eflak Prensi III. Vlad, gece karanlığından yararlanarak Fatih Sultan Mehmed (II. Mehmed)'e başarısız bir suikast teşebbüsünde bulunduktan sonra kaçtı.
1631 - Mümtaz Mahal doğum yaparken vefat etti. Eşi Hint-Türk-Moğol Babür İmparatoru Şah-ı Cihan, ertesi yıl başlattığı anıt mezar Tac Mahal'i 20 yıl içinde tamamlattı.
1885 - Özgürlük Heykeli New York limanına ulaştı.
1921 - Sivas, Erzincan ve Tunceli yöresinde 3,5 ay süren Koçgiri İsyanı Türk ordusu tarafından bastırıldı.
1924 - Helsinki'de oynanan Finlandiya-Türkiye milli futbol maçı Türkiye'nin 4-2 galibiyetiyle sonuçlandı.
1926 - Kadıköy Su Şirketi devletleştirildi.
1944 - İzlanda, Danimarka'dan ayrıldı ve cumhuriyet ilan etti.
1946 - Türkiye İşçi ve Çiftçi Partisi İstanbul'da kuruldu.
1967 - Çin Halk Cumhuriyeti ilk hidrojen bombasını test etti.
334 - İmparator Konstantin dul ve yetimler için himaye yasası çıkardı.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
34
20
9
5
69
2
Başakşehir
34
19
10
5
67
3
Beşiktaş
34
19
8
7
65
4
Trabzonspor
34
18
9
7
63
5
Malatyaspor
34
13
8
13
47
6
Fenerbahçe
34
11
13
10
46
7
Antalyaspor
34
13
6
15
45
8
Konyaspor
34
9
17
8
44
9
Alanyaspor
34
12
8
14
44
10
Çaykur Rizespor
34
9
14
11
41
11
Sivasspor
34
10
11
13
41
12
Kayserispor
34
10
11
13
41
13
Ankaragücü
34
11
7
16
40
14
Kasımpaşa
34
11
6
17
39
15
Göztepe
34
11
5
18
38
16
Bursaspor
34
7
16
11
37
17
Erzurum BB
34
8
11
15
35
18
Akhisar Bld.Spor
34
6
9
19
27
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
13.06.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu141820384150
 
On Numara
10.06.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu02041416171920243032333743454752576162656677
 
Sayısal Loto
15.06.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu010325294043
 
Şans Topu
12.06.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu101624253303
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak02:20
  • Güneş04:41
  • Öğlen12:33
  • İkindi16:34
  • Akşam20:03
  • Yatsı22:05
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık