Rus birliklerin Trabzon operasyonu nasıl durduruldu
Kazım DEMİR

NATO Kafa!

Kazım DEMİR

 
25 Kasım 2017 Cumartesi 13:38 
Yorum YapYazdır
 
 

Son zamanlarda yeni bir tartışmamız oldu. NATO tatbikatında Atatürk ve Cumhurbaşkanı hedef gösterilmiş. Bu sebepten dolayı NATO hedef haline geldi.

Kim bu NATO? Ne zaman ve ne amaçla kuruldu? Gelin bu konuları birlikte tartışalım.

NATO, küresel sermaye çetelerinin silahlı örgütü olarak kuruldu. Hitler’in çizmelerini giyenler tarafından kurulduğunu söylemek pek yanlış olmaz. II.Dünya Savaşından sonra Sosyalist Bloğa karşı, Ekim 1948 yılında Churchill, Muhafazakar Parti Kongresinde yaptığı konuşma ile “Soğuk Savaş” başlatıldı.  ABD “Hür Dünya Lideri” olarak ilan edildi. NATO bünyesinde oluşturulan Gladio, kısa süre içinde tüm üye ülkelerde örgütlendi. Türkiye bu belaya 1952 yılında bulaştırıldı. Gladio’nun Türkiye şubesi “Seferberlik Tetkik Kurulu” olarak adlandırıldı.

1956 yılına gelindiğinde ABD’nin ana gövdesini oluşturan ve dünyadaki ulusal kurtuluş mücadelelerini yok etmek için kaynakları seferber eden Rockfeller Grubu bir öneri ile ortaya çıktı. “Dünyanın neresinde olursa olsun, ABD çıkarlarına aykırı bir durum meydana geldiğinde buna hemen müdahale edecek özel askeri birlikler kurulmalı” dedi. ABD çıkarı demenin en yalın anlamı bu küresel çetelerin çıkarlarına karşı gelecek olanları yok etmektir.

NATO’nun merkezi Brüksel’dedir. Burada kurulu bulunan Allied Coordination Commitee (ACC) NATO ülkeleri içinde oluşturulan gizli yeraltı örgütlerinin kontrol merkezidir.

Türkiye’de ilk organize eylemleri diyebileceğimiz Ziverbey Köşkü işkenceleridir. Aydınların tutuklandığı ve işkence gördüğü bu yeri ilk olarak İlhan Selçuk ortaya çıkartmıştı. Gazeteci Nazlı Ilıcak Ziverbey Köşküne giderek İlhan Selçuk ile röportaj yapar. İlhan Selçuk “akrostiş” yöntemini kullanarak Nazlı Ilıcak ile yaptığı görüşmelerde, kurduğu cümlelerin sonuna başından geçenleri anlatan sözcükleri yerleştirdi.

Gazetede röportaj yayınlanınca ve cümlelerin sonundaki sözcüklere bakılınca işkence gördüğü açıkça belirtiliyordu. Nazlı Ilıcak hem gazetesi Tercüman’ı zora sokmuştu. Hem de nefret ettiği, aslında itiraf ettirmek için yanına gittiği İlhan Selçuk’a yardımcı olmuştu.

Türkiye’de durum bu da diğer ülkelerde nasıl? İtalya ve Fransa’da komünistlerin yönettiği sendikalarca düzenlenen grevleri kırmak için Sicilya ve Korsika mafyaları ile işbirliği yapmıştır. Ecevit’e karşı yapılan suikast, 12 Mart 1971 darbesi, 12 Eylül 1980 darbesi ve Türkiye’yi karanlığa götüren bir sürü olayların arkasında hep NATO ve onun kuklaları var.

Özellikle işçi eylemlerinin düşmanıdır. Taksim 1977 yılında kana bulanmıştı.  12 Eylül 1980 sürecinde Türkiye ekonomik sorunlar ve sokak eylemleri ile kuşatılmıştı. NATO ülkelerinden üretilen silahlar Sosyalist Bulgaristan üzerinden ülkücü silah kaçakçıları aracılığı ile Türkiye’ye sokuluyordu. Bu silahlar içeride bir sürü gencin hayatlarının karartılmasında kullanılıyordu. Sokaklar kan gölüne döndürülmüştü. Mahalleler ayrıldı. Kahveler ayrıldı. Sokaklar ayrıldı. Üniversiteye giden gençlerin, çalışmaya giden işçilerin akşam sağ gelebileceklerinden endişe ediliyordu.

Türkiye NATO eli ile istikrarsızlaştırılıyor.  NATO ile ABD elele kendi küresel şirketlerinin çıkarları uğruna dünyayı gözetim altına almışlar. ABD 1 dolarının üzerindeki sembol gelişi güzel seçilmedi. Dünyayı sürekli gözetim altında tuttuklarını, herkesin cebine girerek sembolize ediyorlar.

1952 yılında Türkiye NATO üyeliği ile birlikte bağımsızlığını tamamen kaybetmiştir. Deyim yerinde ise, dönemin iktidarı iğfal edilerek NATO’ya alınmıştır. İğfal ediliş o dönemle sınırlı kalmadı.

27 Mayıs 1960 ihtilali. Radyodan okunan ilk bildiri ile NATO’ya bağlılık vurgulanıyordu. İhtilalden sonra bazı askerler emekli edildi. Bu askerlere para ödenmesi gerekiyor. 235 general ve 5 bin subay için bu para nereden bulundu, dersiniz.? Tabi ki, ABD.  Ödenen 50 bin TL parayı ABD hemen ihtilal yönetimine verdi. İğfal burada da devreye girmiş oldu.

İğfal devam ediyor. 27 Mayıs Darbe lideri Cemal Gürsel, Maliye Müsteşarına 1 Haziranda ödenecek maaşları soruyor. Müsteşar kasada 23 milyon lira olduğunu, maaşların 180 milyon tuttuğunu söylüyor.

Parayı tabi ki ABD ödüyor. Hem de hibe!

Herkesin bildiği 6. Filo olayı. Sosyalist gençler 6.Filo’ya İstanbul’u dar etmeye çalışırken, dönemin “Müslüman” ve “ülkücü”  gençleri Sosyalist gençlere arkadan saldırıyordu. Filoyu kıble yapıp namaz kılıyorlardı.

İğfal devam ediyor.

Dönemin Bugün Gazetesi’nden Mehmet Şevki Eygi; “’Büyük fırtına patlamak üzeredir, Müslümanlar ile kızıl kafirler arasında topyekün savaş kaçınılmaz hale gelmiştir. Müslüman kardeşim, sen bu savaşta bitaraf kalamazsın. Ben namazımı kılar, tespihimi çekerim. Etliye, sütlüye karışmam deyip de kendine zulüm edenlerden olma, gözünü aç, bak! Onlarda taş, sopa, demir, molotof kokteyli mi var? Biz de aynı silahları kullanmaktan aciz değiliz. Cihat eden zelil olmaz. Sağ kalırsa gazi olur, canını verirse şehitlik şerefini kazanır” diye yazıyordu.

Bu ABD ve NATO böyledir. İğfal edebileceğini çok iyi yetiştirir. Çok iyi kullanır. Bugün NATO’ya karşı çıkanların tarihsel süreçte, NATO ve onun tetikçiliğini yaptığı küresel sermaye çetelerinin uzantıları olduklarını unutmayalım.

Türkiye’de kurulan NATO bağlantılı Galadio örgütünün yerli şubesi Özel Harp Dairesi Başkanı 1952 yılında amaçlarının, “Türkiye’de ciddi sosyal olaylar olmuyor. Bir düşman yaratmak gerekiyordu. Anti-komünist histeriyi devletin temel felsefesi haline getirdik.

Özellikle 1947 yılından itibaren kontrol altına alınan Türkiye, subay ve astsubaylarını hep bu Gladio örgütünde eğitti. NATO karargahından geçmeyenlerin üst düzey komutan olmalarına izin verilmedi.

NATO, sermaye çetelerinin sömürü aracıdır. Mazlum halkları sömürmek, tüm zenginliklerini ellerinden almak için kurulan terör örgütüdür. Latin Amerika ve uzak Doğuda yaptıkları ortadadır.

Dün NATO şemsiyesi ve onun uzantısı karanlık örgütlerin maşaları olanlar, bugün NATO’ya hayır fıkraları anlatıyor. Sonuçların kötü olmasından sonra sebeplerini tartışmak ahmaklıktır. Önceden sebeplerini bilip önlem almak akıllı insanların işidir.

 

 
25 Kasım 2017 Cumartesi 13:38 
Yorum YapYazdır
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Türker Ertürk
 
Mehmet Polat
 
Kazım DEMİR
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Nihat Genç
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Mustafa Önsel
 
Arslan Bulut
 
Muhammet İKİNCİ
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1520 - Ferdinand Magellan, Güney Amerika'nın güneyinde, kendi ismiyle anılan boğazı keşfetti.
1805 - Amiral Nelson komutasındaki İngiliz filosu, İspanya'nın güneybatısında Trafalgar'da Napolyon'un Birleşik Fransız-İspanyol Donanmasını yendi. Amiral Nelson da savaşta öldü.
1854 - Kırım Savaşı'nın başlaması üzerine modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale, 38 başka hemşireyle birlikte Üsküdar'daki Selimiye Kışlası'na gönderildi.
1860 - İlk özel siyasi gazete Tercümanı Ahval çıkmaya başladı. Sahibi Yozgatlı Çapanoğlu Agah Efendiydi.
1879 - Thomas Edison, karbon filamanlı elektrik ampulünü icat etti.
1935Almanya, - Milletler Cemiyeti'nden resmen ayrıldı.
1938 - Japonlar, Çin'in Kanton şehrini işgal etti.
1940 - Ernest Hemingway'in Çanlar Kimin İçin Çalıyor kitabı New York'ta basıldı.
1945 - Fransa'da kadınlar, ilk kez oy kullanma hakkı elde etti.
1945 - Nüfus sayımı yapıldı. Türkiye nüfusunun 18.871.203 olduğu açıklandı. İstanbul il nüfusu ise 1.071.686.
1950 - Çin askerleri Tibet'i işgal etti.
1965 - İkeya seki kuyruklu yıldızı güneşin 450,000 kilometre yakınından geçti.
1969 - Federal Almanya'da sosyal demokrat Willy Brandt şansölyeliğe (başbakan) seçildi.
1971 - Pablo Neruda, Nobel Edebiyat Ödülü'nü aldı.
1972 - Profesör Mümtaz Soysal Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı'nca, Anayasaya Giriş adlı ders kitabında komünizm propagandası yaptığı gerekçesiyle tutuklandı.
1973 - Necmettin Erbakan Milli Selamet Partisi Genel Başkanı seçildi.
1977 - Avrupa Patent Enstitüsü (EPI) kuruldu.
1981 - Atatürk Barajı'nın temeli, Devlet Başkanı Kenan Evren tarafından atıldı.
1983 - Uzunluk ölçüsü metre, ışık hızı üzerinden yeniden tanımlandı ama uzunluğu yine aynı kaldı. Buna göre 1 metre ışığın havasız ortamda saniyenin 1/299,792,458 'i süresince katettiği mesafedir.
1984 - Afşin-Elbistan Termik Santrali açıldı.
1985 - Alman gazeteci ve yazar Günter Wallraff'ın Türk işçisi kimliğiyle yaşadıklarını anlattığı En Alttakiler (Ganz Unten) adlı yapıtı piyasaya çıktı.
1987 - Türkiye'de montajı yapılan ilk savaş uçağı F-16 Savaşan Şahin resmi törenle uçuruldu.
1990 - Genel nüfus sayımı: Türkiye'nin nüfusu 56.473.035
1997 - Eda Deniz Çelik dünyaya geldi. Sayesinde türkiyedeki 16 farklı düşünce biçimi ile 2 yasa değiştirildi.
1997 - Anadolu Ajansı, uydu ile kesintisiz haber yayınını, Başbakan Mesut Yılmaz'ın da katıldığı toplantı ile başlattı.
1998 - TBMM, NATO'nun genişlemesini onayladı. Böylece 16 ittifak üyesi ülkenin de onayı tamamlandı ve genişleme kesinlik kazandı.
1999 - Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de kalabalık bir alışveriş merkezine yapılan roket saldırısında 110 kişi öldü, 400 kişi yaralandı.
1999 - Ahmet Taner Kışlalı bombalı bir suikastle öldürüldü.
2005 - Finlandiyalı ünlü rock grubu Nightwish'in 9 yıllık vokalisti Tarja Turunen, grupla olan son konserinin ardından atıldı.
2007 - 2007 Sivil Anayasasının halk tarafında referandumla oylaması.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
9
6
1
2
19
2
Başakşehir
8
4
3
1
15
3
Beşiktaş
8
4
3
1
15
4
Kasımpaşa
8
5
0
3
15
5
Trabzonspor
8
4
1
3
13
6
Antalyaspor
8
4
1
3
13
7
Konyaspor
8
3
3
2
12
8
Malatyaspor
8
3
3
2
12
9
Göztepe
8
4
0
4
12
10
Alanyaspor
8
4
0
4
12
11
Ankaragücü
8
3
1
4
10
12
Bursaspor
9
1
6
2
9
13
Sivasspor
8
2
3
3
9
14
Kayserispor
8
2
3
3
9
15
Fenerbahçe
8
2
2
4
8
16
Çaykur Rizespor
8
1
4
3
7
17
Akhisar Bld.Spor
8
1
2
5
5
18
Erzurum BB
8
1
2
5
5
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
18.10.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu041625283639
 
On Numara
15.10.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu01081424253541464748495051535459606567737778
 
Sayısal Loto
20.10.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu082529314147
 
Şans Topu
17.10.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu061819262705
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:49
  • Güneş06:30
  • Öğlen12:17
  • İkindi15:17
  • Akşam17:42
  • Yatsı19:11
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık