Doğan Medya'nın satışı neden çok önemli?
Kazım DEMİR

NATO Kafa!

Kazım DEMİR

 
25 Kasım 2017 Cumartesi 13:38 
Yorum YapYazdır
 
 

Son zamanlarda yeni bir tartışmamız oldu. NATO tatbikatında Atatürk ve Cumhurbaşkanı hedef gösterilmiş. Bu sebepten dolayı NATO hedef haline geldi.

Kim bu NATO? Ne zaman ve ne amaçla kuruldu? Gelin bu konuları birlikte tartışalım.

NATO, küresel sermaye çetelerinin silahlı örgütü olarak kuruldu. Hitler’in çizmelerini giyenler tarafından kurulduğunu söylemek pek yanlış olmaz. II.Dünya Savaşından sonra Sosyalist Bloğa karşı, Ekim 1948 yılında Churchill, Muhafazakar Parti Kongresinde yaptığı konuşma ile “Soğuk Savaş” başlatıldı.  ABD “Hür Dünya Lideri” olarak ilan edildi. NATO bünyesinde oluşturulan Gladio, kısa süre içinde tüm üye ülkelerde örgütlendi. Türkiye bu belaya 1952 yılında bulaştırıldı. Gladio’nun Türkiye şubesi “Seferberlik Tetkik Kurulu” olarak adlandırıldı.

1956 yılına gelindiğinde ABD’nin ana gövdesini oluşturan ve dünyadaki ulusal kurtuluş mücadelelerini yok etmek için kaynakları seferber eden Rockfeller Grubu bir öneri ile ortaya çıktı. “Dünyanın neresinde olursa olsun, ABD çıkarlarına aykırı bir durum meydana geldiğinde buna hemen müdahale edecek özel askeri birlikler kurulmalı” dedi. ABD çıkarı demenin en yalın anlamı bu küresel çetelerin çıkarlarına karşı gelecek olanları yok etmektir.

NATO’nun merkezi Brüksel’dedir. Burada kurulu bulunan Allied Coordination Commitee (ACC) NATO ülkeleri içinde oluşturulan gizli yeraltı örgütlerinin kontrol merkezidir.

Türkiye’de ilk organize eylemleri diyebileceğimiz Ziverbey Köşkü işkenceleridir. Aydınların tutuklandığı ve işkence gördüğü bu yeri ilk olarak İlhan Selçuk ortaya çıkartmıştı. Gazeteci Nazlı Ilıcak Ziverbey Köşküne giderek İlhan Selçuk ile röportaj yapar. İlhan Selçuk “akrostiş” yöntemini kullanarak Nazlı Ilıcak ile yaptığı görüşmelerde, kurduğu cümlelerin sonuna başından geçenleri anlatan sözcükleri yerleştirdi.

Gazetede röportaj yayınlanınca ve cümlelerin sonundaki sözcüklere bakılınca işkence gördüğü açıkça belirtiliyordu. Nazlı Ilıcak hem gazetesi Tercüman’ı zora sokmuştu. Hem de nefret ettiği, aslında itiraf ettirmek için yanına gittiği İlhan Selçuk’a yardımcı olmuştu.

Türkiye’de durum bu da diğer ülkelerde nasıl? İtalya ve Fransa’da komünistlerin yönettiği sendikalarca düzenlenen grevleri kırmak için Sicilya ve Korsika mafyaları ile işbirliği yapmıştır. Ecevit’e karşı yapılan suikast, 12 Mart 1971 darbesi, 12 Eylül 1980 darbesi ve Türkiye’yi karanlığa götüren bir sürü olayların arkasında hep NATO ve onun kuklaları var.

Özellikle işçi eylemlerinin düşmanıdır. Taksim 1977 yılında kana bulanmıştı.  12 Eylül 1980 sürecinde Türkiye ekonomik sorunlar ve sokak eylemleri ile kuşatılmıştı. NATO ülkelerinden üretilen silahlar Sosyalist Bulgaristan üzerinden ülkücü silah kaçakçıları aracılığı ile Türkiye’ye sokuluyordu. Bu silahlar içeride bir sürü gencin hayatlarının karartılmasında kullanılıyordu. Sokaklar kan gölüne döndürülmüştü. Mahalleler ayrıldı. Kahveler ayrıldı. Sokaklar ayrıldı. Üniversiteye giden gençlerin, çalışmaya giden işçilerin akşam sağ gelebileceklerinden endişe ediliyordu.

Türkiye NATO eli ile istikrarsızlaştırılıyor.  NATO ile ABD elele kendi küresel şirketlerinin çıkarları uğruna dünyayı gözetim altına almışlar. ABD 1 dolarının üzerindeki sembol gelişi güzel seçilmedi. Dünyayı sürekli gözetim altında tuttuklarını, herkesin cebine girerek sembolize ediyorlar.

1952 yılında Türkiye NATO üyeliği ile birlikte bağımsızlığını tamamen kaybetmiştir. Deyim yerinde ise, dönemin iktidarı iğfal edilerek NATO’ya alınmıştır. İğfal ediliş o dönemle sınırlı kalmadı.

27 Mayıs 1960 ihtilali. Radyodan okunan ilk bildiri ile NATO’ya bağlılık vurgulanıyordu. İhtilalden sonra bazı askerler emekli edildi. Bu askerlere para ödenmesi gerekiyor. 235 general ve 5 bin subay için bu para nereden bulundu, dersiniz.? Tabi ki, ABD.  Ödenen 50 bin TL parayı ABD hemen ihtilal yönetimine verdi. İğfal burada da devreye girmiş oldu.

İğfal devam ediyor. 27 Mayıs Darbe lideri Cemal Gürsel, Maliye Müsteşarına 1 Haziranda ödenecek maaşları soruyor. Müsteşar kasada 23 milyon lira olduğunu, maaşların 180 milyon tuttuğunu söylüyor.

Parayı tabi ki ABD ödüyor. Hem de hibe!

Herkesin bildiği 6. Filo olayı. Sosyalist gençler 6.Filo’ya İstanbul’u dar etmeye çalışırken, dönemin “Müslüman” ve “ülkücü”  gençleri Sosyalist gençlere arkadan saldırıyordu. Filoyu kıble yapıp namaz kılıyorlardı.

İğfal devam ediyor.

Dönemin Bugün Gazetesi’nden Mehmet Şevki Eygi; “’Büyük fırtına patlamak üzeredir, Müslümanlar ile kızıl kafirler arasında topyekün savaş kaçınılmaz hale gelmiştir. Müslüman kardeşim, sen bu savaşta bitaraf kalamazsın. Ben namazımı kılar, tespihimi çekerim. Etliye, sütlüye karışmam deyip de kendine zulüm edenlerden olma, gözünü aç, bak! Onlarda taş, sopa, demir, molotof kokteyli mi var? Biz de aynı silahları kullanmaktan aciz değiliz. Cihat eden zelil olmaz. Sağ kalırsa gazi olur, canını verirse şehitlik şerefini kazanır” diye yazıyordu.

Bu ABD ve NATO böyledir. İğfal edebileceğini çok iyi yetiştirir. Çok iyi kullanır. Bugün NATO’ya karşı çıkanların tarihsel süreçte, NATO ve onun tetikçiliğini yaptığı küresel sermaye çetelerinin uzantıları olduklarını unutmayalım.

Türkiye’de kurulan NATO bağlantılı Galadio örgütünün yerli şubesi Özel Harp Dairesi Başkanı 1952 yılında amaçlarının, “Türkiye’de ciddi sosyal olaylar olmuyor. Bir düşman yaratmak gerekiyordu. Anti-komünist histeriyi devletin temel felsefesi haline getirdik.

Özellikle 1947 yılından itibaren kontrol altına alınan Türkiye, subay ve astsubaylarını hep bu Gladio örgütünde eğitti. NATO karargahından geçmeyenlerin üst düzey komutan olmalarına izin verilmedi.

NATO, sermaye çetelerinin sömürü aracıdır. Mazlum halkları sömürmek, tüm zenginliklerini ellerinden almak için kurulan terör örgütüdür. Latin Amerika ve uzak Doğuda yaptıkları ortadadır.

Dün NATO şemsiyesi ve onun uzantısı karanlık örgütlerin maşaları olanlar, bugün NATO’ya hayır fıkraları anlatıyor. Sonuçların kötü olmasından sonra sebeplerini tartışmak ahmaklıktır. Önceden sebeplerini bilip önlem almak akıllı insanların işidir.

 

 
25 Kasım 2017 Cumartesi 13:38 
Yorum YapYazdır
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
A. Şefik Mollamehmetoğlu
 
Nihat Genç
 
Türker Ertürk
 
Attila Aşut
 
Prof. Dr. Örsan Öymen
 
Mustafa Önsel
 
Havva GÜNAYDIN LAKUTOĞLU
 
Kazım DEMİR
 
Göksu Mollamehmetoğlu
 
Osman Cudi Yılmaz
 
Arslan Bulut
 
Mehmet Polat
 
Prof. Dr. Kemal Üçüncü
 
Prof. Dr. Orhan Özgür
 
Ahmet Özer
 
Ömer Faruk Altuntaş
 
Gülcan Özgür
 
Ömer Turan
 
Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu
 
Mehmet Erdal Çağdaş
 
Prof. Dr. Cavit Boz
 
Hüseyin HAYDAR
 
Zekeriya Saka
 
Mehmet Kuvvet
 
Hasan Güneş
 
Erdal ÖZÇELİK
 
Serpil Satut Denizoğlu
 
Erdal Eksert
 
İnci Güngör
 
Coşkun ERUZ
 
Mehmet Akıncı
 
Ruhi  Türkyılmaz
 
İlyas Gümrükçü
 
Sami KOÇ
 
Ömer Asan
 
Kadir ŞİŞGİNOĞLU
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Anket
Halkoylaması sonrası Türkiye'yi ne bekliyor?
1. Daha iyi bir gelecek
2. Daha kötü bir gelecek
3. Birşey değişmez
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1791 - Hollanda'lı kadın hakları savunucusu Etta Palm, Gerçeğin Dostları Konfederasyonu olarak bilinen kadın kulüplerini kurdu.
1801 - I. Aleksandr Rusya İmparatorluğunun çarı oldu.
1839 - OK sözcüğü ("oll korrect") Boston Morning Post gazetesinde ilk kez kayıtlara geçti.
1848 - Macaristan, Avusturya'dan bağımsızlığını ilan etti.
1855 - Dolmabahçe Camii ibadete açıldı.
1903 - Wright Kardeşler ilk sabit kanatlı uçakları için patent başvurusunda bulundular.
1919 - Benito Mussolini, İtalya'da Fasci italiani di combattimento (sonraki Nasyonal Faşist Parti)'yu kurdu.
1921 - II. İnönü Muharebesi başladı. Yunan birlikleri, Uşak ve Bursa üzerinden, Afyon ve Eskişehir'e doğru iki koldan taarruz başlattı.
1925 - Sessiz sinema döneminin en pahalı filmi, (3.9 milyon dolar) "Ben Hur" gösterime girdi.
1931 - Türk çocuklarının ilk öğrenimlerini Türk okullarında yapmalarını zorunlu kılan kanun kabul edildi.
1933 - Alman Milli Meclisi Reichstag, Adolf Hitler'e kararnamelerle ülkeyi yönetme yetkisi verdi.
1946 - Zekeriya Sertel ve Sabiha Sertel, Cami Baykut ve Halil Lütfi Dördüncü, çeşitli hapis cezalarına çarptırıldı. Daha sonra dava Yargıtayca bozuldu ve gazeteciler serbest bırakıldılar.
1949 - Büyük Doğu dergisi sahibi Necip Fazıl Kısakürek, kumar oynarken polis tarafından yakalandı.
1956 - Pakistan, ilk İslam cumhuriyeti oldu.
1959 - Ankara'da yayınlanan Öncü gazetesi süresiz olarak kapatıldı.
1960 - Said Nursi Mardin'de vefat etti.
1971 - Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu liderlerinden Deniz Gezmiş'in arkadaşları Hüseyin İnan ve Mehmet Nakipoğlu yakalandı.
1972 - Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan hakkında verilen idam cezalarını onayladı.
1974 - Hükümet, İmralı Adası'nda gömülü olan Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın mezarlarının başka bir yere taşınabilmesine izin verdi.
1977 - Liselerde okutulan "Felsefeye Başlangıç" adlı kitabın yazarı Prof. Nebahat Küyel, Aleviler'i küçük düşürme iddiasıyla yargılandı.
1979 - MSP eski milletvekili Halit Kahraman eroin kaçırırken Yunanistan'da yakalandı.
1989 - Utah Üniversitesi'nden Stanley Pons ve Martin Fleischmann, soğuk füzyon konusundaki buluşlarını açıkladılar.
1990 - Cizre'de binlerce kişi yürüyüş yaptı.
1992 - Şırnak'ın Cizre ilçesinde çıkan olaylarda, güvenlik güçleri ile göstericiler arasındaki çatışmaları izleyen Sabah Gazetesi muhabiri İzzet Kezer başından vurularak öldü.
1994 - Aeroflot tipi bir yolcu uçağı Sibirya'da düştü: 75 kişi öldü.
1994 - Meksika başkan adayı Luis Donaldo Colosio, seçim hazırlıkları sırasında düzenlenen bir suikast sonucu öldürüldü.
1996 - Ankara'da öğrenciler harçları protesto eylemi yaptılar. Çıkan olaylar sonrasında Dil Tarih Coğrafya Fakültesi binasına giren polis 127 öğrenciyi gözaltına aldı. Olaylarda 51 polis ve 100 öğrenci yaralandı.
1996 - Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuzhan Asiltürk, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni din düşmanlığı yapmakla suçladı.
1998 - Bakanlar Kurulunda irticayla mücadelede alınması gereken önlemleri içeren yasa tasarılarının büyük bölümü imzalandı.
1999 - Paraguay Başkan yardımcısı Luis María Argaña suikast sonucu öldürüldü.
2000 - Galatasaray futbol takımı, Avrupa Futbol Birliği, UEFA Kupası çeyrek finalinde deplasmandaki ilk maçta 4-1 yendiği Mallorca'yı Ali Sami Yen Stadı'nda da yenip, yarı finalist oldu.
2001 - NATO, Kosova savaşında seyreltilmiş uranyum mermisi kullandığını itiraf etti.
2001 - Sovyet uzay istasyonu Mir'in görevi sonlandırıldı.
2004 - Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nce yürütülen Şehitler Coğrafyası projesi kapsamında yapılan araştırmalar sonucu, Gelibolu Yarımadası'nda iki bin askerin gömüldüğü gerçek şehitlik bulundu.
2008 - Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan İlhan Selçuk, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı ve yurt dışına çıkışı yasaklandı.
625 - Arabistan'da Müslümanlarla Kureyşler arasında Uhud Savaşı başladı.
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
26
17
3
6
54
2
Başakşehir
26
16
5
5
53
3
Beşiktaş
26
14
8
4
50
4
Fenerbahçe
26
13
9
4
48
5
Trabzonspor
26
11
9
6
42
6
Kayserispor
26
11
8
7
41
7
Göztepe
26
11
7
8
40
8
Sivasspor
26
11
5
10
38
9
Akhisarspor
26
9
7
10
34
10
Malatyaspor
26
9
7
10
34
11
Bursaspor
26
9
6
11
33
12
Kasımpaşa
26
8
7
11
31
13
Alanyaspor
26
8
4
14
28
14
Antalyaspor
26
7
7
12
28
15
Osmanlıspor
26
7
6
13
27
16
Gençlerbirliği
26
6
9
11
27
17
Konyaspor
26
6
6
14
24
18
Karabükspor
26
3
3
20
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Süper Loto
22.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu030708384953
 
On Numara
19.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu04051112182629313233353740475051546370717980
 
Sayısal Loto
17.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu021617314448
 
Şans Topu
21.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu032023272912
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:31
  • Güneş06:12
  • Öğlen12:39
  • İkindi16:07
  • Akşam18:45
  • Yatsı20:15
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık