A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Gündem6 bin Taksi Teklifi Yine Reddedildi

6 bin Taksi Teklifi Yine Reddedildi

Hükümet temsilcilerinin çoğunlukta olduğu, Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME), bir kez daha İBB’nin İstanbul’a yeni 6 bin taksi teklifini reddetti.

Hükümet temsilcilerinin çoğunlukta olduğu, Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME), bir kez daha İBB’nin İstanbul’a yeni 6 bin taksi teklifini reddetti. UKOME’nin üçüncü kez verdiği ret kararının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, talimatla oy kullanıldığını savunarak, “Bu talimat sürecini halkın vicdanına havale ediyorum” dedi.

İstanbul’da 17 bin 395 taksinin bulunduğu ve yetersiz olduğu için, 1000 adedi dönüşmek isteyen minibüs ve dolmuş olmak üzere toplam 6 bin yeni taksi kazandırılması önerisi üçüncü kez İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında ele alındı.

UKOME’nin İstanbul Kongre Merkezi’nde 26 Kasım günü gerçekleştirilen toplantısına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlık etti. İmamoğlu, dolmuş ve minibüsten taksiye dönüşmek isteyen 1000 taksi plakası teklifini ve 5 bin yeni taksi önerisini ayrı ayrı oya sundu. İki teklif de oy çokluğuyla reddedildi.

“BU TALİMAT SÜRECİNİ HALKIN VİCDANINA HAVALE EDİYORUM”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplantının verdiği arada, “Mesajlardan görüyorum talimat geldi. Bu talimat sürecini halkın vicdanına havale ediyorum” dedi ve daha sonra salondan ayrıldı.

TARTIŞMA ÇIKTI, YER YER İTİŞMELER OLDU

İmamoğlu’nun salondan çıkması üzerine taksi talepleri rededilen minibüs ve dolmuş şoförleri UKOME üyelerine tepki gösterdi. Salonda çıkan tartışmalarda ise yer yer itişmelerin olduğu görüldü.

TWİTTER’DAN DA AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından da bir açıklama yaptı. İmamoğlu, “I·stanbul’un talebi olan yeni taksi sistemi, talimatlarla verdirilen oylarla UKOME’de reddedildi. Bu ret kararı teklifin tekrar gelmesine mani degˆil. 16 milyon I·stanbulluya ve binlerce taksi su¨ru¨cu¨su¨ esnafımıza verdigˆimiz so¨zu¨n takipc¸isiyiz. Dogˆru, er gec¸ kars¸ılıgˆını bulur” dedi.

CANLI YAYINA İTİRAZ ETTİLER

Bu arada, UKOME’de çoğunluktan olan hükümet temsilcileri toplantının canlı yayınlanmasını istemediler. Temsilciler memur üyelerin ses ve görüntülerini yayınlanmasına rızalarının olmadığını canlı yayın konusunda oylama yapılmasını aksi takdirde yasal haklarını kullanacaklarını belirttiler. Talebi İmamoğlu, kabul etmedi. İmamoğlu “Burada kurumsal olarak bulunmaktan, bu şeffaf ortamdan rahatsız olan varsa kurumları bize yazsın değerlendirelim. Kişisel olarak rahatsız olan varsa da toplantıyı terk edebilir. UKOME’yi biz İBB olarak koordine ediyoruz. Konu UKOME’nin gündemini ilgilendirmediği için gündeme almıyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki