Alâettin Bahçekapılı duyurdu: Kapanıyoruz!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haberci Gazete’den “kapanıyoruz” açıklaması geldi.

Trabzon Düşünce ve Kültür Platformu üyesi, köşe yazarımız, duayen gazeteci ve BRT Yayın Grubu Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı imzasıyla yayımlanan açıklamada, “Son çalışmaları yapmak üzere, bütün zamanımı bu iki cilde yönlendirebilmek için yönettiğim www.habercigazete.com haber portalına zaman ayıramayacağım” denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Yıllarca bu haber portalında sizlerle birlikte olduk. Yurdumuzda/dünyamızda olup bitenleri ulaşabildiğimiz ölçüde paylaştık sizlerle. Bunu bir görev, bir sorumluluk olarak yerine getirdik. Karşılık beklemeden… Yalnızca dikkatle okunmayı umarak…

Şimdi sizden izin istiyoruz: 20-25 gün kadar. En çok 1 ay.

Neden diyeceksiniz! Yoruldunuz mu diye soracaksınız?

Hayır! Kutsal bildiğimiz gazetecilik mesleğimizi yarım yüzyılı aşkın bir süredir sürdürürken yorulmak nedir bilmedik. Özveriyle, üstlendiğimiz görevi bilinçle yerine getirmeye çalıştık.

Ya ne?

Kapanıyoruz!

Hemen telaşlanmayın lütfen. Kapatıyoruz anlamında değil.
Kişisel, siyasal, finansal ve örgütsel hiçbir güce bağlı ve bağımlı olmadan sürdürdüğümüz gazetecilik mesleğimizde yarım yüzyılı aşmanın getirdiği bir başka sorumluluğu yerine getirmek durumundayız: Bunun için de yaşadıklarımızı, öğrendiklerimizi, bulduklarımızı anlatıp/yazıp genç kuşaklara bırakmak. Bu sorumluluğumuzu yerine getirmekte zorlanıyoruz. Vaktimiz az.

Çalışma arkadaşlarım Korkut Akın ve Firdes Eren sıkıştırıp duruyor beni: “Hadi bitir Alâettin Ağabey”, “Son noktayı koy Alâettin Bey”.

İstedikleri 1. Cildini geçen yıl bastırdığımız YİTİK UMUTLARIN GECE BEKÇİSİ ALÂETTİN BAHÇEKAPILI kitabının 2. ve 3. Ciltlerinin daha fazla gecikmemesi.
Korkut’un nehir söyleşisi 800 sayfa tuttu. Firdes’in hazırladığı cilt 350 sayfada. Bir yerde onların deyimiyle . (nokta) koymak gerek.

Bu nedenle, son çalışmaları yapmak üzere, bütün zamanımı bu iki cilde yönlendirebilmek için yönettiğim www.habercigazete.com haber portalına zaman ayıramayacağım. KAPANIP bu iki kitabın son gözden geçirmelerini, kısaltmalarını, baskıya hazırlamalarını gerçekleştireceğim. Sizden ayrılmak üzüyor beni. Yurdun her yerindeki Ankara, Artvin, Trabzon, Samsun, Mersin ve İstanbul’daki haber kaynaklarımdan özür dilerim. Veri akışını bu sürede durdurmalarını rica ediyorum.

Sizlerden, siz okuyucularımızdan da özür dilerim. Sizi bizsiz bıraktığımız için.
Beni özleyiniz… Hiç değilse biraz!
Buluşuncaya değin hoşça kalın.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Alâettin Bahçekapılı duyurdu: Kapanıyoruz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!