BAŞKAN AKGÜN,İBB MECLİSİ’NDEN DERT YANDI!…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi ve İmar Komisyonu’nda AKP’li üyelerce bekletilen imar planlarının Büyükçekmece’nin en riskli bölgeleri olduğuna vurgu yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün: “Vebali Büyükşehir Belediye Meclisi’nin boynuna!” diyerek tepki gösterdi…

DJI 0246 edited

Büyükçekmece‘de kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor Büyükçekmece‘de depreme hazırlık kapsamında başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Meclisi ve İmar Komisyonu’nda bekletilen imar planlarının Büyükçekmece’nin en riskli bölgeleri olduğuna vurgu yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Eğer Kumburgaz’ın, Silivri’nin hemen açıklarında vuku bulacak 7.4 civarındaki deprem olursa ve Kumburgaz’daki bu binalar da yenilenmemiş olursa binlerce insanımız hayatını kaybedecektir. Bunun vebali Büyükşehir Belediye Meclisi’nin boynuna olacaktır” dedi.

“Büyükçekmece’deki kentsel dönüşümü engellemeyin”

19 Mayıs Mahallesi’nde riskli olduğu tespit edilen 6 katlı 4 bloktan oluşan 24 bağımsız bölüm Büyükçekmece Belediyesi ekiplerinin gözetiminde yıkıldı.

DJI 0240 edited

Geçtiğimiz günlerde Büyükçekmece açıklarında Kumburgaz fay kolu üzerinde 3,1 büyüklüğünde bir depremin yaşandığını ve Büyükçekmece’de hissedildiğini belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Büyükçekmece’de kesintisiz devam eden kentsel dönüşüme deprem geliyor gözüyle daha hassas şekilde bakmaya başladık. 2001 yılından beri kentsel dönüşümü devam ettiren Türkiye’de örnek olan bir çalışma yapıyoruz kentsel dönüşüm anlamında. Sadece binaları yenilemiyoruz. Şehri yeniliyoruz. Esas bugün vurgulamamız gereken şey şudur. Büyük deprem geliyor. Bilim insanlarına ben inanıyorum.

hasan akgun

Büyükçekmece Belediyesi olarak gece, gündüz, Cumartesi, Pazar demeden deprem yıkmadan, insanlar ölmeden biz yıkmaya devam ediyoruz. Ancak Büyükşehir Belediye Meclisi’ne ısrarla ricada bulunuyoruz. Kumburgaz bölgesinin 5 binlik planlarını çıkartın. 5 binlik planlarını yapın. Kumburgaz Sahili’nde onlarca, binlerce kişinin ölümüne sebep olmayın. Eğer Kumburgaz’ın, Silivri’nin hemen açıklarında vuku bulacak 7.4 civarındaki deprem olursa ve Kumburgaz’daki bu binalar da yenilenmemiş olursa binlerce insanımız hayatını kaybedecektir. Bunun vebali Büyükşehir Belediye Meclisi’nin boynuna olacaktır. Çünkü imar planları çıkartılmadan kentsel dönüşüm yapmamız mümkün değildir.

Ayrıca Büyükşehir Belediye Meclisi’nden ve İmar Komisyonu’ndan şunu talep ediyoruz. 7 yıldan beri İmar Komisyonu’nda ve Büyükşehir Meclisi’nin gündeminde bulunan Tepecik merkez imar planlarıyla Türkoba imar planlarını çıkartınız. Bu depremde, vuku bulacak depremde bir kişinin dahi burnunun kanamasının sebebi Büyükşehir Meclisi olacaktır. Büyükçekmece’deki kentsel dönüşümü engellemeyin. Büyükçekmece’deki vatandaşlarımızın ölümlerini engelleyeceğimiz çalışmalarımızı engellemeyin.’’

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BAŞKAN AKGÜN,İBB MECLİSİ’NDEN DERT YANDI!…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!