Bölükbaşı, Su Perisi sergisi ile büyüledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzonlu sanatçı-yazar Atilla Bölükbaşı, 46 kişisel sergisini İstanbul Kartal Masal Müzesi bahçesinde açtı,

Kartal Belediyesi’nin destek sağladığı sergiye Trabzon Düşünce ve Kültür Platformu üyeleri ve bir çok sanatsever katılım sağladı.

Trabzonlu fotoğraf sanatçısı-yazar Atilla Bölükbaşı, Kartal Masal Müzesi bahçesinde 40 fotoğrafın sergilendiği ‘Su Perisi’ adlı fotoğraf sergisi ile sanatseverleri büyüledi.

Yaklaşık 16 yılı aşkın yağmurların, çiğ tanelerinin, şebnemlerin yüreğinde on binlerce damla fotoğraflayan fotoğraf sanatçısı Atilla Alp Bölükbaşı’nın sergisi katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Sanatçı sergi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu benim 46. Kişisel sergim… Destek veren kartal belediyesi ailesine, katılım sağlayan değerli dostlarıma, arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler… Sanatın güzel ve gülen yüzü ile mutlu bir gündü…” ifadelerine yer verdi.

Atilla Alp Bolukbasi Su Perisi yatay4

Atilla Alp Bölükbaşı kimdir?

1964 yılında Trabzon/Akçaabat’ta dünyaya geldi. Henüz 10 yaşında iken biriktirdiği posta pulları ile başladığı koleksiyon merakını zengin bir fotoğraf koleksiyonuna çevirdi. Trabzon’a ait eski kitap, belgesel film, efhemera ve flatellileri arşivledi. Bugün koleksiyonundaki eserlerin büyük bir bölümü “Trabzon Tarih Müzesi”nde sergilenmektedir. 1977 yılında fotoğrafa duyduğu ilgiyi karanlık oda kurarak bir hobi haline getirdi. Ortaokul yıllarında gazeteciliğe merak sardı. Belgesel nitelikte kitap çalışmaları yaptı. Dergilere yazılar yazdı. 1981 yılında Karadeniz Gazetesi’nde başladığı gazetecilik yaşamıyla konulu fotoğraflar çekmeye başladı. Muhabir olarak başladığı Akçaabat Postası Gazetesi ve Trabzon’da Spor Gazetesi’nin sahipliğini yaptı. Bu sırada sadece 9 sayı çıkabilen Trabzon Spor Gazetesi’nin de sahibi olan Bölükbaşı, başka gazete ve dergilerde yazılar yayınladı. Biri şiir kitabı olmak üzere birçok kitap yazdı.

ati

Belgesel çalışmalarına eğilen Bölükbaşı; “Medeniyetler Yolu Gümüşhane”, “Karaca Mağarası”, “ Trabzon Deyince”, “Akçaabat”, “Milli Mücadele’de Trabzon”, “Başarılarla Dolu 41. Yıl”, “Doğunun Masal şehri Trabzon” “Yeşil Nefes Arsin”, Trabzon Deyince/2”, “Dünden Bugüne Akçaabat”, “Hıdırnebi’den Kadırgaya Yayla Şenlikleri” , “Ortahisar”, “Bir Kahramanlık Direnişi: SARGANA”, “Trabzon’dan Çıktım Yola”, “Akçaabat Sporunun 100 Yıllık Öyküsü” adlı belgesel filmler yaptı. Anadolu’nun birçok yöresini gezdi ve fotoğraflar çekti. Bölükbaşı katıldığı uluslararası yarışmalarda sergilemeler kazandı ve yarışma kataloglarında eserleri yayınlandı. Türkiye genelinde 39, Almanya (Dortmund ve Fransa / Paris’te 6 kişisel sergi açtı. Birçok karma sergiye katıldı, dia gösterileri sundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bölükbaşı, Su Perisi sergisi ile büyüledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!