ÇAYKUR’a ödül gibi atama: Hangi başarı ödüllendirildi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖZEL HABER (VİRA TRABZON)

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, yaklaşık iki yıldır vekaleten yürüttüğü ÇAYKUR Genel Müdür Vekilliğinden Genel Müdürlüğe atandı.

ÇAYKUR’da 2015 yılından bu yana Genel Müdür yardımcılığı, Genel Müdür Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulunan ve ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce’nin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle boşalan ÇAYKUR Genel Müdürlüğü görevini o zamandan beri vekaleten yürüten Yusuf Ziya Alim’in Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle asaleten ataması yapıldı.

Batma noktasına gelen ÇAYKUR‘un üst yönetiminde yer alarak, Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdür Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği gibi en üst görevlerde bulunan Yusuf Ziya Alim’in hangi başarılarının karşılığında bu göreve getirildiği merak konusu oldu.

Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yansıyan Sayıştay Raporunda ÇAYKUR’un batmakta olduğu açıkça gözler önüne serilmişti.

Alim’in Genel Müdür Vekilliği yaptığı dönemde Çaykur’un depolarında bulunan çayların bir kısmının çay vasfını kaybettiği, küflendiği için imha edildiği, depolardaki diğer çayların da 3 ay sonra aynı kaderi yaşayabileceğinin belirtilmişti.

Özel sektör firmalarına maliyetinin altına kuru çay satışı olmuş, Çaykur Genel Müdür Vekili olarak çeşitli çevrelerden Yusuf Ziya Alim’e ‘Çaykur maliyetin altına çay satarak hem üreticiyi hem kurumu zarara uğratıyor’ çeşitli eleştiriler yöneltilmişti.

ÇAYKUR’u batırma noktasına getiren ekibin içinde bulunup iki yılı aşkın süredir de yönetim kurulu üyeliği ve Genel Müdür Vekilliği yapan Yusuf Ziya Alim’in hangi başarısı sebebiyle Genel Müdürlük görevine getirildiği merak konusu!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÇAYKUR’a ödül gibi atama: Hangi başarı ödüllendirildi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!