A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Karadeniz'denÇAYKUR'a ödül gibi atama: Hangi başarı ödüllendirildi?

ÇAYKUR’a ödül gibi atama: Hangi başarı ödüllendirildi?

ÖZEL HABER (VİRA TRABZON)

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, yaklaşık iki yıldır vekaleten yürüttüğü ÇAYKUR Genel Müdür Vekilliğinden Genel Müdürlüğe atandı.

ÇAYKUR’da 2015 yılından bu yana Genel Müdür yardımcılığı, Genel Müdür Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulunan ve ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce’nin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle boşalan ÇAYKUR Genel Müdürlüğü görevini o zamandan beri vekaleten yürüten Yusuf Ziya Alim’in Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle asaleten ataması yapıldı.

Batma noktasına gelen ÇAYKUR‘un üst yönetiminde yer alarak, Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdür Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği gibi en üst görevlerde bulunan Yusuf Ziya Alim’in hangi başarılarının karşılığında bu göreve getirildiği merak konusu oldu.

Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yansıyan Sayıştay Raporunda ÇAYKUR’un batmakta olduğu açıkça gözler önüne serilmişti.

Alim’in Genel Müdür Vekilliği yaptığı dönemde Çaykur’un depolarında bulunan çayların bir kısmının çay vasfını kaybettiği, küflendiği için imha edildiği, depolardaki diğer çayların da 3 ay sonra aynı kaderi yaşayabileceğinin belirtilmişti.

Özel sektör firmalarına maliyetinin altına kuru çay satışı olmuş, Çaykur Genel Müdür Vekili olarak çeşitli çevrelerden Yusuf Ziya Alim’e ‘Çaykur maliyetin altına çay satarak hem üreticiyi hem kurumu zarara uğratıyor’ çeşitli eleştiriler yöneltilmişti.

ÇAYKUR’u batırma noktasına getiren ekibin içinde bulunup iki yılı aşkın süredir de yönetim kurulu üyeliği ve Genel Müdür Vekilliği yapan Yusuf Ziya Alim’in hangi başarısı sebebiyle Genel Müdürlük görevine getirildiği merak konusu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki