A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Cengiz Holding’in siyanür havuzuna karşı yurttaşların tepkileri devam ediyor

Artvin’in Murgul ilçesinde halk, Cengiz Holding tarafından bölgede kurulmak istenen siyanür havuzuna karşı mücadelelerini sürdürüyor.

Artvin’de yurttaşlar, Cerattepe mevkiindeki Cengiz Holding’in altın madenini işleme ve ayrıştırma işlemleri için Murgul’da siyanür havuzu kurmak istemesine karşı başlatılan imza kampanyası devam ederken yurttaşlara CHP’li belediye başkanlarından destek geldi.

Cumhruiyet Halk Partisi’nin Artvin merkez ve ilçe belediye başkanları Murgul’a giderek, siyanür havuzlarına karşı başlatılan kampanyaya destek verdi.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek ve Arhavi Belediye Başkan Vasfi Kurdoğlu Murgul’a giderek “Murgul’da Siyanüre Hayır” kampanyasına katılarak destek oldular.

CHP’li belediye başkanları “Siyanüre Hayır” imza kampanyası ziyaretinde siyanür havuzlarının ilçede yaşayan yurttaşların yaşam alanlarını daraltacağı ve ilçedeki turizme, hayvancılığa, arıcılığa, fındık üreticiliğine zarar verip bitirme noktasına getireceğini ve sorunun sadece Murgul’u değil bit bütün olarak Artvin’i ilgilendirdiğini dile getirdiler.

Belediye başkanları CHP ve İYİ Parti Murgul İlçe Başkanlıkları’nı ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunduktan sonra Murgul’dan ayrıldılar.

Murgul ziyaretine Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’nin mazeretinden dolayı katılamadığı bildirildi.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler