A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

CHP ‘Yerel Yönetim Çalıştayı’ Gerçekleştirecek

CHP, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı Yerel Yönetimler Politikası Belgesi için 5 Aralık 2020 tarihinde bir çalıştay düzenleyecek.

CHP, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı Yerel Yönetimler Politikası Belgesi için 5 Aralık 2020 tarihinde bir çalıştay düzenleyecek.

CHP’nin uzun süredir üzerinde çalışılan Yerel Yönetimler Politikası Belgesi için 5 Aralık’ta çalıştay düzenlenecek. Çalışma kapsamında farklı ülkelerdeki yerel yönetim uygulamaları incelenerek kapsamlı rapor hazırlandı. 

Aralık ayının ilk haftasında akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetim uzmanları, eski ve yeni belediye başkanlarının görüşlerinin alınacağı toplantılar düzenlenecek. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, çalışmalarla ilgili şu ifadeleri kullandı: “CHP olarak Türkiye’de yeni bir merkezyerel dengesinin kurulmasını öneriyoruz. Yerel Yönetimler Politikası Belgesi’nin hazırlanması için çalışmalara başladık. Politikamızı ilgili tüm kesimlerin katkısını alarak ortak akılla hazırlayacağız. İktidara geldiğimizde uygulayacağımız yerel yönetim politikalarını, somut olarak, maddeler halinde kamuoyuna açıklayacağız. Yereldeki sorunların çözümüne odaklanan, yenilikçi bir anlayışla hazırlanacak Yerel Yönetimler Politikası Belgemiz siyasete yeni bir soluk getirecektir.”

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler