A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

ETİKET:

covid-19

TTB’den Covid-19 Yorumu: ‘Salgınla mücadelede belirsizlik var’

Koronavirüsün Türkiye'de görüldüğü Mart ayından bu yana yapılan TTB Aile Hekimleri anketi çerçevesinde, salgınla mücadelede belirsizlik ve karmaşa hekimleri zorluyor.

Oxford’dan Korkutan Aşı Açıklaması!

Oxford, Covid-19 aşı denemelerine katılan bir gönüllünün hayatını kaybettiğini duyurdu.

Covid-19 Aşısı 550 Gönüllüye Uygulanacak

Türk bilim insanı Uğur Şahin'in de başında olduğu BioNTech firmasının geliştirdiği Covid-19 aşısı, Faz 3 çalışmaları bağlamında Türkiye'de 550 gönüllüye uygulanacak.

COVID-19 Aşı Adayının Deneyleri Durduruldu!

ABD'de COVID-19 aşısı için çalışmalar yapan ilaç firması Eli Lilly, potansiyel güvenlik nedeniyle klinik testlerini durdurma kararı aldı.

Dünya Bankası’ndan COVID-19 Aşısı için Kaynak

Dünya Bankası, gelişmekte olan ülkelerdeki covid-19 aşılarının, test ve tedavilerinin satın alınmasını finanse etmek maksadıysa 12 milyar dolarlık kaynak yaratacak.

Konya’da Tüm Etkinlikler Yasaklandı

Konya Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Covid-19 sebebiyle alınan karar çerçevesinde il genelinde yapılacak olan toplantı ve gösteri yürüyüşü gibi tüm etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandı.

İBB’den Sağlıklı Kentsel Hareketlilik Hamlesi

İBB, bilgilendirme yaptığı billboard ve üst geçitlerde sağlıklı kentsel hareketliliğe ait görselle ile İstanbullulara pandeminin devam ettiğini hatırlatıyor.

‘COVID-19’lu öğrenci okula gidebilir’

Koronavirüs Bilim Kurulu'nun Milli Eğitim Bakanlığı için hazırladığı yeni tebliğde COVID-19'lu öğrencilerin okula gidebileceğini kararlaştırması dikkat çekti.

4 Günde 547 Ev Karantinaya Alındı

Adıyaman'da son dört gün içerisinde toplam 547 ev yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina altına alındı.

‘Koronavirüs vaka sayısı açıklanandan 20 kat daha fazla’

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Türkiye'de koronavirüs vaka sayıları ile ilgili olarak flaş bir iddia ortaya attı.
- Advertisement -ara reklam