A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Eylül Ayında Trabzon’da Kaç Kişiye Koronavirüs Tanısı Konuldu?

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve ardından tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını, Trabzon kentinde de etkilerini sürdürmeye devam ediyor.

Trabzon’da koronavirüs tanısı konulan kişi sayısı artış göstermeyi sürdürüyor. Eylül ayının ilk haftasında Trabzon’da yaklaşık 800 kişiye yeni tip koronavirüs (COVID-19) tanısı konuldu. Tanı konulan kişilerden 50’sinin tedavisi hastanelerde sürerken, diğer vakalar hafif semptomlar göstermesinden dolayı evlerinde 14 günlük izolasyona alındı.

Trabzon’da Testler Sürüyor

Trabzon koronavirus

Tüm dünyada 25 milyondan fazla kişiye bulaşan ve toplamda 850 binden fazla kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs salgını, Trabzon’da da büyük bir hızla yayılıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Trabzon’da koronavirüs tanısı konulan kişi sayısı 800’ü bulurken, sağlık ekiplerinin testleri aralıksız olarak yaptığı belirtildi.

Trabzon’da 1 haftada 800 kişiye vaka tanısı konulurken Türkiye’de ise toplam vaka sayısı 280 bini buldu. 280 bin vakadan 251 bin kişi iyileşerek taburcu olurken 6 bin 673 kişi ise yaşamını yitirdi.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

İnşaat-Sen Taksim AKM İnşaatına Tepki Gösterdi

İnşaat Emekçileri Sendikası (İnşaat-Sen), Taksim'de 29 Ekim'de açılacağı açıklanan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) inşaatı şantiyesindeki işçilerin zorlu şartlar altında çalıştığını iddia etti.

İstanbul Gönüllülerinden Öğrencilere Destek; Eğitimi Yarım Kalmasın!

İstanbul Gönüllüleri, okulların online sisteme geçişiyle birlikte evinde bilgisayarı olmayan öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla güzel bir projeye önderlik ediyor. Online eğitim...

Trabzonlu yazar covit nedeniyle hayatını kaybetti

Trabzon-Dernekpazarı doğumlu, kültür hayatına önemli eserler kazandıran, yaptığı araştırmalarla ve yazdığı kitaplarla Trabzon'a ömrünü adamış olan eğitimci, araştırmacı-yazar Hüseyin Albayrak, bugün (19...

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Desteği Verilecek

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Eğitime Destek Projesi çerçevesinde uzaktan eğitim döneminde ihtiyaç sahibi olan öğrencilere tablet dağıtılacağını duyurdu.

Ziya Selçuk: ‘Okullara Maske Dağıtılacak’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitim ile ilgili alakalı açıklamalarda bulundu.