Hacısalihoğlu’ndan Revi’ye cevap: Suçluların telaşı içindesiniz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM’de yaşanan diyaloglar Trabzon siyasetini de hareketlendirdi. Trabzon milletvkelileri arasında yaşanan polemiğe il başkanları da dahil oldu.

ÖZDE TRABZONLU OLMAYA DAVET EDİYORUM

AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bütün bu gelişmelere karşı sessizliğini korumasıdır. HDP’ye şirin gözükebilmek adına İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya karşı onlar da bir cephe açmıştır. Mecliste gerekli gereksiz her konuda açıklamalar yapan CHP Trabzon Milletvekili Sayın Ahmet Kaya’nın PKK’lı teröristlere karşı, sırtını kandile yaslayan HDP’ye karşı iki çift kelam bile edememiş olması da Trabzon için bir utançtır. Sayın Kaya’yı söz de değil özde Trabzonlu olmaya davet ediyorum. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun terörle mücadele azmine destek olmak varken sessiz kalarak HDP’ye şirin gözükme çabalarını Trabzonlular asla unutmayacaktır.” ifadelerini kullanmıştı. 

UTANMASI GEREKEN SİZLERSİNİZ VE VEKİLLERİNİZDİR

AK Parti Trabzon İl Başkanı Revi’nin bu açıklamalarına CHP cephesinden cevap gecikmedi. CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Revi’ye “Sayın Revi, Trabzon adına utanması gereken,Trabzon’un hiç bir sorununa çözüm üretemeyen sizlersiniz ve vekillerinizdir” dedi. 

TERÖR ÖRGÜTLERİYLE İŞ BİRLİĞİ YAPANLARI BU MİLLET ÇOK İYİ BİLİYİOR

Hacısalihoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, açıklamasında Sayın Vekilimiz Ahmet Kaya ile ilgili çirkin ve mesnetsiz ifadelerde bulunmuş.AK Parti’nin sattıklarını sayfa sayfa gözler önüne serdiği meclis konuşmasıyla ülke gündemine oturan ve büyük takdir toplayan, Ahmet Kaya’yı hedefinize alma çabanızı anlayabiliyoruz. Sizlerin siyaset üslubu her zaman bu olmuştur. Sayın Revi, Trabzon adına utanması gereken,Trabzon’un hiç bir sorununa çözüm üretemeyen sizlersiniz ve vekillerinizdir. CHP’nin terör örgütlerine karşı tavrı, geçmişte de, bugün de nettir ve her zaman net olacaktır. Hangi terör örgütü olursa olsun, CHP, bütün terör örgütlerinin karşısındadır. Duruma göre, çıkarlara göre terör örgütleriyle işbirliği yapanları sonra da hiç bir şey olmamış gibi insanların milliyetçilik duygularını sömürerek siyaset yapmaya çalışanları bu millet çok iyi tanıyor ve biliyor. Bütün çabalarınız boşunadır…Her yere, her şekilde saldırıyorsunuz. İsmet İnönü’nün güzel bir sözü vardır ” Suçluların telaşı içindesiniz..!!”

BİLGİSİZLİĞİNİ ANLAYAMIYORUZ…

“Sayın Revi, belli ki meclis gündemini tam olarak takip etmeden alelacele Bakan Soylu’ya bağlılığını bildirme çabasına girmiş. Bu çabasını anlıyoruz da, bilgisizliğini anlayamıyoruz… Meclis işleyişini bilmeden yaptığı açıklamada, CHP Trabzon Milletvekilimiz Ahmet Kaya’yı HDP’ye cevap vermemekle itham etmiş. Sayı Revi, bütçe görüşmelerinde her vekil 5 dakika söz hakkı kullanır, bunun dışındaki konuşmaları gurup başkan vekilleri yapar. Nitekim Gurup Başkan Vekilimiz Engin Altay, gurubumuz adına en güzel şekilde açıklamasını yapmıştır. Sayın Revi, bu açıklamayı dinlememişse kendisine gönderebiliriz. Alsın, dinlesin ve bu doğrultuda siyaset geliştirsin”

BAKAN KONTENJANI AYVAZOĞLU 

“Meclisteki görevinin henüz ne olduğunu kendisinin de anlamadığını gördüğümüz Sayın Bahar Ayvazoğlu da benzer açıklamalarla kendisini komik duruma düşürmeye devam etmiş. Meclisten sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayınlardaki söylemleriyle seviyesizliğini ortaya koyan Ayvazoğlu, CHP’lilere “Çapsızlar” ifadesini kullanmıştır. Bu ifadeyi kendisine aynen geri iade ediyoruz. Ülkenin gerçek gündemine uzak, polemiklerle  gündeme gelme çabasında olan Bakan kontenjanı Ayvazoğlu’na partisinden birilerinin milletvekilliğinin ne anlama geldiğini hatırlatmasını bekliyoruz” 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hacısalihoğlu’ndan Revi’ye cevap: Suçluların telaşı içindesiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!