A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Gündemİlham Aliyev 'Barış' Görüşmeleri Hakkında Konuştu

İlham Aliyev ‘Barış’ Görüşmeleri Hakkında Konuştu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan ile olan ve Dağlık Karabağ bölgesinde şiddetlenmeye devam eden çatışmalara dair önemli açıklamalar yaptı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan ile olan ve Dağlık Karabağ bölgesinde şiddetlenmeye devam eden çatışmalara dair önemli açıklamalar yaptı.

Aliyev, iki ülke arasındaki barış görüşmelerinin askeri çatışmalardaki akut evresinin tamamlanmasının ardından yapılabileceğini vurguladı.

27 Eylül 2020 tarihinde Ermenistan’ın Azerbaycan’a ait sivil yerleşim yerleri ve mevzilere saldırmasının ardından ortaya çıkan çatışmaların akut evresinin tamamlanmasından sonra görüşmelere başlayabileceklerini belirten Aliyev, Türkiye’nin de arabuluculuk misyonu yürütme hakkına sahip olduğunu söyledi. Aliyev, konuyla ilgili olarak “28 yıldır, mevcut arabuluculuk görevi herhangi bir olumlu sonuç alamadı. Aksine mevcut duruma yol açmıştır. Konuya pragmatik bir yaklaşım benimsemeli ve bölgede barışın tesisine ve işbirliğinin geliştirilmesine hangi devletlerin katkıda bulunabileceğini belirlemeliyiz. Sanırım bu devletler, her şeyden önce Rusya ve Türkiye’dir” dedi.

Öte yandan Ermenistan Başbakanı Paşinyan ise yapmış olduğu açıklamada arabulucular hakkında Türkiye’nin iki ülke çatışmalarında yer almaması koşulu ile ateşkes görüşmelerini yürüteceklerini söylemişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki