İYİ Partili Örs’ten Andımız Tepkisi :” Ne Mutlu Türk’üm Demekten Kim Rahatsız Oluyor?”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Danıştay’ın aldığı kararla, okullarda andımızın okunmaması ve devlet madalyasından Atatürk’ün çıkarılması kararına bir tepki de İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs’ten geldi.

TBMM Genel Kurulunda konuyla ilgili konuşan Hüseyin Örs “81 yıldır okutulan ve çocuklarımıza millî şuuru en güzel şekilde aşılayan Andımız 2013 yılında kaldırılmıştı. Sözde çözüm süreci uygulaması olan ‘Andımız’ın yasaklanmasına’ karşı bir hukuki süreç yaşandı. Danıştay 8. Dairesi bu karar için yürütmeyi durdurma kararı almıştı. Ancak, Millî Eğitim Bakanlığı, Danıştay 8. Dairesinin kararına rağmen Andımız’ın okutulmaması yönünde görüş beyan etti ve Andımız’ı okutmadı. Nihayet, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu birkaç gün önce 8. Dairenin kararını iptal etti. İptal kararıyla Andımız artık okullarda okunmayacak. Danıştay ayrıca devlet madalyalarındaki Atatürk kabartmasının da çıkarılması kararını verdi” dedi.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs konuşmasında, Andımızın yasaklanmasının , sözde çözüm süreci yeniden hayata mı geçiriliyor sorusunu akla getirdigini belirterek “‘Ne mutlu Türk’üm diyene! diye biten Andımız’dan kim, neden rahatsız olur ki? Evlatlarımızın “Türk’üm, doğruyum, çalışkanım.” demesini kim istemez? “Sözde çözüm sürecinde uygulamaya konulan Andımız yasağı bugün tekrar getiriliyorsa ‘çözüm süreci’ denilen bölünme süreci yeniden mi hayata geçiriliyor?” diye insanın aklına bir soru işareti geliyor.” ifadelerini kullandı.

İktidarın yerli ve milli vurgusu yaptığı bir dönemde Andımızın yasaklandığına dikkat çeken Örs, iktidarı şu sözlerle eleştirdi “Millîlik, yerlilik vurgusu yapan siyasi iktidarın Andımız gibi bir metinden rahatsız olması, söylemleriyle de örtüşen bir davranış değildir. İktidar sahiplerinin ya söylemlerinde bir hata vardır ya da millîlik, yerlilik vurguları samimiyet yönünden sorgulanmalıdır. Buradan, bu kürsüden aziz milletimize de seslenmek istiyorum: Müsterih olun; Andımız ahdimizdir, İYİ PARTİ gelecek ve gereğini yapacaktır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İYİ Partili Örs’ten Andımız Tepkisi :” Ne Mutlu Türk’üm Demekten Kim Rahatsız Oluyor?”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!