A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

GündemKanal İstanbul Restleşmesi !

Kanal İstanbul Restleşmesi !

İmamoğlu, Erdoğan’ın “Kanal İstanbul’u inadına yapacağız” sözlerini yanıtladı: “İnatlaşmayı marifet görenlere 23 Haziran’ı hatırlatıyorum”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ’nin Ataköy’de başlattığı atık su tüneli inşaatı için yapılan törene katıldı. Tören çıkışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kanal İstanbul’u inadına yapacağız” sözleri gazeteciler tarafından kendisine hatırlatılan ve sorulara yanıt veren İmamoğlu;

“İstanbul’la inatlaşmayı hala kendisine marifet görenlere, ben 23 Haziran’ı hatırlatıyorum. İstanbul’la inatlaşılmaz. ‘İlla inatlaşacağım’ diyenlere de açıkçası ben ve ‘İstanbul’ burada diyorum. Ama unutulmasın, İstanbul bir şeyi kanıtlamıştır; İstanbul, 1’den büyüktür. Nokta.”dedi.

“İstanbul’a ihanet etmeyeceğiz ve asla ihanet edilmesine fırsat vermeyeceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişteki “İstanbul’a ihanet edilmiştir” sözüne atıf yaparak sözlerini sürdüren Ekrem İmamoğlu;

“İstanbul’a dair önemli bir karakter bizim için; İstanbul’a asla ihanet ettirmemek. Zira İstanbul’a ihanet edenlere vatandaşımızın cevabını geçmiş seçimde hep beraber gördük, yaşadık. Bu saatten sonra elbette biz de İstanbul’a asla ihanet etmeyeceğiz ve asla ihanet edilmesine de imkan tanımayacağız, fırsat vermeyeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çıkışının sebebi sorulan İmamoğlu, bu çıkışı bir gündem değiştirme çabası olarak gördüğünü ifade ederek; “ İnadına diye bir şey olmaz. Şu anda belki birileri unuttu ama bizim unutmamızın mümkün olmayacağı bir acı var ortada. Gara’da şehitlerimiz oldu. Böylesi acı bir olayı unutturmak, başka gündemlerle süreci alabora etme çabası bu. Ben, buna alet olmayacağım” diye yorumladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türk firmanın bir İspanyol’a kiraladığı jette 1.3 ton kokain yakalandı

Türk firmanın bir İspanyol'a kiraladığı jette 1.3 ton kokain yakalandı

Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli finalde!

Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli finalde!

”Ciğerlerimiz Yanarken, Uçaklar Neden Pistte Tutuluyor?”

''Ciğerlerimiz Yanarken, Uçaklar Neden Pistte Tutuluyor?''