A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Koronavirüs Aşısının Denemelerine Ara Verildi

Tüm dünya genelinde etkilerini sürdürmeye devam eden yeni tip koronavirüs (COVID-19) için birçok ülke koronavirüs aşısı araştırmalarına devam ediyor.

Tüm dünya genelinde etkilerini sürdürmeye devam eden yeni tip koronavirüs (COVID-19) için birçok ülke koronavirüs aşısı araştırmalarına devam ediyor.

Milyonlarca insanın aşıdan gelecek iyi haberi beklediği bilinirken, ülkeler salgını sona erdirecek olan aşının formülünü bulabilmek adına adeta birbiri ile yarışıyor.

İngiltere’de ortaya çıkan, Oxford Üniversitesi ve Astrazeneca’nın çalışması, aşı formüllerini bulma konusunda en çok ön plana çıkan prototip olmayı başardı. Birçok ülke tarafından merakla beklenen ve İngiltere’nin ülkeler ile ön anlaşmalar yapmaya başladığı, talepleri yanıtlamayı sürdürdüğü aşı ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Rahatsızlık Ortaya Çıktı

Gönüllü deneklerden birinin aşı sonrasında nedeni henüz açıklanamayan bir rahatsızlık yaşamasının ardından Astrazeneca yetkilileri aşının tüm denemelerine ara verdiklerini söyledi.

Kendilerinden bağımsız bir komite tarafından güvenlik verilerinin gözden geçirileceğini açıklayan yetkililer, kendi istekleri doğrultusunda testlere şu anlık ara verdiklerini açıkladı. Henüz sebebi açıklanamasa da, aşının ardından rahatsızlık yaşayan deneğin de durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Salgınla ilgili birçok araştırma devam ederken, uzmanlar aşının yıl sonuna doğru bulunması konusunda umutlu olduğunu belirtiyor. Uzmanlar, yıl sonuna kadar bulunacak bir aşının güvenli olduğunu kanıtlaması açısından ise iyimser düşünüyor.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Desteği Verilecek

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Eğitime Destek Projesi çerçevesinde uzaktan eğitim döneminde ihtiyaç sahibi olan öğrencilere tablet dağıtılacağını duyurdu.

19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Trabzon’da çelenk sunma töreni düzenlendi. Trabzon Valiliği önünde düzenlenen törene Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu,...

İBB’nin Eğitim Desteğine Yoğun İlgi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından “Genç Üniversiteli” programı kapsamında 25 yaş altındaki öğrencilere verilen desteğe gösterilen ilgi büyümeye devam ediyor.

İstanbul Gönüllülerinden Öğrencilere Destek; Eğitimi Yarım Kalmasın!

İstanbul Gönüllüleri, okulların online sisteme geçişiyle birlikte evinde bilgisayarı olmayan öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla güzel bir projeye önderlik ediyor. Online eğitim...

Rize’de sağanak sel ve heyelana neden oldu

Rize'de bugün yaşanan şiddetli yağış Ardeşen ilçesinin Kaçkar Köyü'nde etkili oldu. Rize'yi etkisi altına alan şiddetli sağanak yağmur bugün Ardeşen İlçesi'ne bağlı...