Lüks araçta uyuşturucu aldığı görüntüleri ortaya çıkan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP’li Kürşat Ayvatoğlu’nun lüks araçta kokain olduğu tahmin edilen uyuşturucu maddeyi kullanırken çekilen görüntüleri Türkiye’nin gündemine oturdu.

Birgün.net’in haberine göre; AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın danışmanı Muhammed Doğan, Kürşat Ayvatoğlu’nun Hamza Dağ’ın danışmanı olmadığını açıkladı. Ancak Ayvatoğlu’nun bir gün önce Hamza Dağ ile çekilmiş fotoğrafları da ortaya çıktı. Ayvatoğlu, gelişmeler üzerine gözaltına alındı.

Lüks araçta uyuşturucu aldığı görüntüleri ortaya çıkan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı

Sosyal medyada dolaşıma sokulan bir videoda, bir otomobilde uyuşturucu madde kullandığı anlara ilişkin görüntüleri görülen kişinin AKP’li Kürşat Ayvatoğlu olduğu öğrenildi.

Ayvatoğlu’nun AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın danışmanı olduğu ileri sürüldü. İddia AKP tarafından reddedildi, ancak Ayvatoğlu’nun daha dün Hamza Dağ’ın yanında olduğunu gösteren fotoğraflar ortaya çıktı. Ayvatoğlu, gözaltına alındı.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857039-1.

Ayvatoğlu ve Erdoğan

Kürşat Ayvatoğlu isimli olduğu belirtilen söz konusu kişiyle ilgili görüntülerin büyük gündem haline gelmesi üzerine AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın danışmanı Muhammed Doğan bir açıklama yaptı.

Doğan, Kürşat Ayvatoğlu isminde bir kişinin danışman ya da özel kalem kadrosunda çalışmadığını söyledi.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857040-1.

Kürşat Ayvatoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte

Doğan, “Hamza Dağ’ın meclis kadrosuna bağlı 3 danışmanı bulunmaktadır. Birinci danışman Muhammet Doğan, ikinci danışman Abdürrahim Atasever, üçüncü danışman Murat Kaygusuz. Genel Merkez Özel Kalemi ise Kadir Aytunkaynak’tır. Bunların haricinde danışmanı yoktur” ifadelerini kullandı.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857038-1.

AKP’li Hamza Dağ ve Kürşat Ayvatoğlu

DÜN ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARI ÇIKTI!

Ancak iddiaların reddedilmesine rağmen Kürşat Ayvatoğlu’nun, dün Hamza Dağ’ın yanında bulunduğunu gösteren fotoğraflar ortaya çıktı.

AKP AR-GE ve Eğitim Başkanlığından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, dün AKP genel merkezinde düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Mustafa Şen’e devretti.

Anadolu Ajansı ve DHA tarafından geçilen fotoğraflarda Kürşat Ayvatoğlu’nun da törende Hamza Dağ’ın yayında olduğu görülüyor. Ayvatoğlu, Hamza Dağ’a oturacağı yeri gösterirken toplantı boyunca Dağ’ın yanında ayakta bekledi.

AA ve DHA’da yer alan fotoğraflar şöyle:

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-kursat-ayvatoglu-hakkinda-aciklama-857149-1.
luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-kursat-ayvatoglu-hakkinda-aciklama-857150-1.

Kürşat Ayvatoğlu, Hamza Dağ’ın kendi hesabından paylaştığı fotoğraf da yer alıyor.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-kursat-ayvatoglu-hakkinda-aciklama-857151-1.

GÖZALTINA ALINDI

Lüks bir araç içinde uyuşturucu kullandığı görüntülenen ve AKP Genel Merkezi’nde özel kalem görevlisi olduğu belirtilen Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Bazı sosyla medya hesaplarında bir şahsın araç içinde uyuşturucu-uyarıcı madde kullanırken çekilmiş görüntülerinin tespit edilmesi üzerine; olayı gerçekleştirdiği tespit edilen H.K. A. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, hakkında adli tahkikat başlatılmıştır” denildi.

Öte yandan Ayvatoğlu’nun AKP genel merkez Ar-Ge Başkanlığı’nda çalışan ekip içinde yer alan kişilerden birisi olduğu iddia ediliyor.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857044-1.

Kürşat Ayvatoğlu’nun 2014-2019 yılları arasında Kastamonu Belediye Başkanlığı yapan AKP’li Tahsin Babaş’ın seçim kampanyasında görev aldığı, belediyede Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak çalıştığı belirtiliyor.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

Kürşat Ayvatoğlu’nun görüntüleri üzerine CHP’den de tepki geldi. CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Twitter hesabından Ayvatoğlu’nun AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğraflarını paylaşarak “Nereden nereye geldi Türkiye…” sözüyle Erdoğan’a gönderme yapıp “Ülke bu kafayla yönetiliyor? Yazık” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Lüks araçta uyuşturucu aldığı görüntüleri ortaya çıkan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!