Sera Kadıgil CHP’den istifa etti!

kapak_112212
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’den istifa ettiğini açıklayan İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil Sütlü, Türkiye İşçi Partisi’ne dahil olacak.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil Sütlü, partisinden istifa etti. Kadıgil, Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) katılacak. Bu katılım TİP’in Meclisteki milletvekili sayısı 4’e yükselteecek.

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Kadıgil, “Bugün itibariyle, inandığım değerleri açıkça ve yüksek sesle savunmak için, dünya görüşüme daha yakın gördüğüm bir partiye, Türkiye İşçi Partisi’ne katılıyorum” diye konuştu.

ORTAK MÜCADELE VURGUSU

AKP’nin yarattığı karanlığa karşı ortak mücadele vermeye devam edeceğini vurgulayan Kadıgil, şunları kaydetti: ”Artık aynı çatı altında olmasak da ülkemizi AKP karanlığından kurtarmak için her daim yan yana ve omuz omuza olacağımızdan zerre şüpheniz olmasın. Çünkü ben bu adımı bu mücadeleye köstek olmak için değil bilakis biraz daha solunuzdan destek olabilmek için atıyorum.

Hem önümüzdeki tarihi seçim sürecinde, hem de elbirliğiyle yaralarımızı sarma aşamasına geçtiğimizde, hepimizin iyiliğine olduğunu düşündüğüm bir yola çıkıyorum. Bilin ki ülkem için doğru olduğuna inandığım şeyi yapıyorum.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir