TAKSİM’DE YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜLER!…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14 Mart Tıp Bayramı Sebebiyle Taksim’de ki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmak isteyen İstanbul Tabip Odası üyesi doktorlara Polisin uyguladığı müdahale, kamuoyunda tepki ile karşılandı…

Tip Bayrami.jpg TAKSIM

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Taksim’de Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmak isteyen hekimlere polis müdahale etti. Müdahale sırasında 89 yaşındaki Op. Dr. Erdinç Köksal yere düştü. Müdahaleye tepki gösteren hekimlerden biri “Bu ne rezilliktir ya! Utan Erdoğan” diye seslendi. Polis engeline maruz kalan doktorlar, çelenkleri anıtı çevreleyen bariyerlerin önüne bıraktı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) İstanbul Tabip Odası üyesi doktorlar, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle, Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bırakmak için Taksim Meydanı’nda bir araya geldi. Çelenk töreninden sonra basın açıklaması yapacaklarını belirten doktorlar, demir bariyerlerle kapatılan anıt alanına girmek isterken polis tarafından durduruldu.

89 YAŞINDAKİ DR. KÖKSAL YERE DÜŞTÜ

Meydanda basın açıklaması yapılmasının yasak olduğunu gerekçe göstererek doktorları anıta sokmayan polis, sadece çelenk koymak isteyenlerin içeri girebileceğini söyledi. Bu sırada, içeri girmek isteyen doktorlara polis sert müdahalede bulundu. Müdahale sırasında 89 yaşındaki Op. Dr. Erdinç Köksal yere düştü.

Tip Bayrami.jpg TAKSIM 1

“UTAN ERDOĞAN!”

Müdahaleye tepki gösteren hekimlerden biri  “Hepimiz hekimiz, çiçek bırakıp gideceğiz, bu ne rezilliktir ya! Utan Erdoğan” diye seslendi. 

TIP BAYRAMI TAKSIM

ÇELENK, BARİYERLERE BIRAKILDI

Polisin engeline maruz kalan doktorlar, protesto amacıyla, çelenkleri demir bariyerlerin önüne bıraktı.

İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Küçükosmanoğlu, “Bugün burada, 14 Mart’ın 102’nci yıldönümünde, her yıl yaptığımız gibi taleplerimizi içeren,14 Mart’ın anlamını bildiren bir açıklama yapmak ve çelenk koymak için 3-5 kişilik sembolik bir heyetle buraya geldik. Bize, ‘Çelenk koymanızda bir sakınca yok, ancak konuşamazsınız’ denildi. Biz, konuşamadığımız bir yerde, böyle bir tasarrufta bulunamayız. Bu yüzden engellemelerle karşılaştığımız polis barikatı önüne çelenklerimizi bırakıyoruz. Tüm meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun” diye konuştu.

Tip Bayrami.jpg TAKSIM 2

HAKLARI İÇİN GREVDELER

Sağlık çalışanları, taleplerinin karşılanması için bugün ve yarın tüm ülkede grevde olacaklarını duyurdu. Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) de aralarında olduğu 10 sağlık örgütünün çağrısıyla yapılacak eylem kapsamında, hiçbir sağlık kurumunda acil sağlık hizmetleri dışında hizmet verilmeyecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
TAKSİM’DE YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜLER!…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!