Trabzon’da Öğretmenler Aşı İstiyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim İş Trabzon Şube Başkanı Hilal Aydın ve Eğitim Sen Trabzon Şube Başkanı Engin Nur, basın açıklaması yaptı. Aydın ve Nur “Risk altındayız aşı istiyoruz” dedi. 

Trabzon Hükümet Konağı önünde gerçekleşen ortak basın açıklamasında, Türkiye’de 2 Mart tarihinden itibaren normalleşmeye geçildiği hatırlatılarak, salgının artış gösterdiğine dikkat çekildi.

Aydın ve Nur tarafından yapılan açıklamada, “Toplu ve kontrolsüz açılmanın ardından, ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitime başlanması ve zorunlu yüz yüze sınavlar sonrası pek çok öğrenci ve öğretmen Covid-19 virüsüne yakalanmıştır.  2 Mart sonrasında vaka, ağır hasta ve ölüm sayılarında yaşanan hızlı artış, özellikle kırmızı seviyedeki bölgemizde eğitim emekçilerine aşıda öncelik tanınması yönündeki acil talebimizin ne kadar önemli olduğunu ortaya koymuştur.


 Öğretmenlerin, öğrencilerin, eğitim kurumlarında görev yapan yardımcı hizmetli, memur, idari ve teknik personelin, ailelerin ve toplumun sağlıklı yaşam hakkı iktidarın yanlış politikaları nedeniyle açık tehdit altındadır. Gerekli önlemler alınmadan böylesine büyük bir risk altında görev yapmaya zorlanmamızın sağlıklı yaşam hakkımıza müdahale anlamına geldiği açıktır. Bizlerin, aile bireylerimizin, öğrencilerimizin ve öğrenci velilerimizin hastalanması halinde başta siyasal iktidar olmak üzere sorumluluk MEB ve Sağlık Bakanlığı’nda olacaktır. Bugün velilerimizin birçoğu öğretmen arkadaşlarımız aşı yapılmadığı için okullarımıza yüz yüze eğitime göndermiyorlar.


 Salgın hastalıktan korunmak, en azından hafif atlatabilmek için iki doz aşının yapılması ve bağışıklık sağlanması için belirli bir sürenin geçmesi zorunludur. Sonradan telafisi mümkün olmayacak mağduriyetlerin oluşmaması için; her iki doz aşının bir an önce yapılmasını talep ediyor, ortaya çıkabilecek olumsuzluklar için şimdiden yetkilileri uyarıyoruz. Okullardaki tablo daha da ağırlaşmadan yüz yüze sınavların tümü okullardaki tüm emekçilerin aşılanması tamamlanana ve gerekli önlemler alınana kadar ertelenmelidir.  Toplum sağlığı için, eğitim hakkı için, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı için aşı istiyoruz!  Bu taleplerimizi bugün buradan Sayın Valimize, İl Milli Eğitim ve İl Sağlık Müdürlüğümüze siyasi iktidara yüksek sesle bildiriyoruz” ifadeleri kullanıldı. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Trabzon’da Öğretmenler Aşı İstiyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!