TRABZONSPOR KULÜBÜ BAŞKANI İSTİFA ETTİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yönetim kurulu içinde yaşanan görüş ayrılıkları sebebiyle kulüp başkanlığından istifa etti!

Son dakika: Trabzonsporda Ahmet Ağaoğlu görevinden istifa etti
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, görevinden istifa ettiğini ve açıkladı.

Dün yapılan yönetim kurulu toplantısında yaşanan görüş ayrılıkları sebebiyle olağanüstü kongre kararı alındığına dair basın yayın organlarına düşen haberler, bu sabah teyit edilmiş oldu.

Olağanüstü seçimli genel kurul kararı alan Trabzonspor yönetimi sonrası başkan Ahmet Ağaoğlu, istifa ettiğini açıkladı. Bu sabah Trabzonspor Kulübü resmi internet sitesinden kamuoyuna yazılı açıklama yayınlayan Başkan Ahmet Ağaoğlu, kulüp başkanlığından istifa ettiğini duyurdu. 

Yönetim Krizinin Ardında, Ağır Borç Yükü Olduğu Söyleniyor…

Son yıllarda görev alan yöneticilerin popülist yönetim anlayışları sebebiyle ağır bir borç yükü altına girdiği öğrenilen Trabzonspor Kulübü’nün, borçlarının ödenebilir bir seviyeyi aştığı ve son aylarda başta Ertuğrul Doğan olmak üzere, yöneticilerin üstün gayretleri sonucu yapılacak ödemeleri yapabildiği ancak gelinen noktada borçların sürdürülebilir bir seviyeyi aşması nedeniyle yönetim kurulu arasında görüş ayrılıkları ve tartışmalar çıktığı öğrenildi. Hatta bazı yabancı futbolcuların ödemelerinin gecikmesi sebebiyle TFF baş vurduğu gelen bilgiler arasında.

trabzonspor

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun kamuoyu açıklaması:

“Kamuoyuna açıklama yapmış olduğumuz Yönetim Kurulu toplantımızda ortaya çıkan görüş ayrılıkları nedeniyle Yönetim Kurulumuz 2 Mart 2023 tarihinde Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’a gidilmesi kararı almış bulunmaktadır. Öncelikle alınan bu kararın kulübümüze ve camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Genel Kurul kararını talep eden arkadaşlarımızın süreci sağlıklı bir şekilde yürütmeleri ve rahat bir çalışma ortamında kongreye hazırlanmaları düşüncesiyle bugün itibarıyla Trabzonspor Kulübü Derneği Başkanlığı’ndan ve bağlı şirketlerimizdeki görevlerimden istifa etmiş bulunmaktayım.
Öncelikle görevde bulunduğum beş yıllık süre içerisinde maddi manevi hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, her daim destek veren; 1 Süper Lig, 1 Türkiye Kupası ve 2 Süper Kupa şampiyonluğunda en büyük pay sahibi olan başlangıçtan bugüne kadar birlikte çalıştığım tüm Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma, bize bu görevi layık gören saygıdeğer delegelerimize ve Genel Kurulumuza, tüm kurul başkanlarımıza, kurucu üyelerimize, geçmiş dönem başkanlarımıza, hocalarımıza ve futbolcularımıza, idari kadromuza, tüm kulüp çalışanlarımıza, yerel ve ulusal basınımıza; Sayın Valimiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız ve tüm ilçe belediye başkanlarımıza, 8’inci şampiyonluğumuzda en büyük pay sahibi olan vefakar Trabzonspor taraftarına, üzerimde çok emekleri olan değerli büyüklerime en kalbi duygularımla minnet ve şükranlarımı arz ediyorum.
Canım kadar sevdiğim kulübüme beş yıl başkan olarak hizmet etmek hayatım boyunca yaşayabileceğim en onurlu görevdi.
Benden sonra göreve gelecek olan arkadaşlarımın ve büyüklerimin kulübümüzü çok daha yükseklere taşıyacağını ve başarı ile yöneteceklerine tüm kalbimle inanıyorum.
Camiamızdan bizden sonra göreve gelecek başkan ve yöneticilere her zamankinden çok daha fazla destek olmaları en büyük temennimdir.
Hepimizin de çok iyi bildiği gibi elde etmiş olduğumuz başarılar birlik ve beraberlik içerisinde yanyana vermiş olduğumuz mücadeleler sonunda kazanılmıştır.
Unutulmamalıdır ki; kişiler gelir geçer aslolan Trabzonspor’dur, Trabzonspor’un başarısıdır.
Kamuoyuna saygılarımla…”

Ahmet Ağaoğlu’nun istifası sonrası Trabzonspor’un yeni başkanı Ertuğrul Doğan oluyor…

Ertugrul Dogan

Seçime gitme kararı alan Trabzonspor’da başkan Ahmet Ağaoğlu’nun istifa etmesinin ardından, yerine geçecek isim netlik kazanmaya başladı. Bordo-mavililerin ikinci başkanı Ertuğrul Doğan’ın seçimlere tek aday olarak girmesi bekleniyor. Doğan, seçime kadar olan süreçte de tüzük gereği kulüp başkanı olarak görev yapacak.

TEK ADAY OLARAK SEÇİME GİRECEK

Trabzonspor İkinci Başkanı Ertuğrul Doğan, seçime kadar tüzük gereği kulüp başkanlığını yapacak. Doğan’ın gerçekleştirilecek başkanlık seçimine de tek aday olarak girmesi bekleniyor.

SEÇİM NE ZAMAN?

Trabzonspor‘dan başkanlık seçiminin ne zaman olacağı ile ilgili açıklamada, “Tüzüğümüzün 30. maddesine istinaden kulübümüzün Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu’nun aşağıdaki gündemle 18-19 Mart 2023 tarihlerinde “Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri Trabzon” adresinde saat 09.00’da yapılmasına, Çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantının, çoğunluk aranmaksızın, aynı gündemle 25-26 Mart 2023 tarihlerinde “Hayri Gür Spor Salonu Trabzon” adresinde 09.00 – 16.00 saatleri arasında yapılmasına karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

ERTUĞRUL DOĞAN KİMDİR?

Ertugrul Dogan 1

Ertuğrul Doğan, 1977 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve ortaokul öğrenimini memleketinde gördükten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 2000 yılında “Doğan Akaryakıt” adı altında madeni yağ ve akaryakıt alanında iş hayatına atıldı.

Gayrimenkul şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığı görevini de üstlenen Doğan, 2014 yılında enerji sektörüne adım atan Oltan & Köleoğlu Enerji Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Ertuğrul Doğan önderliğindeki Oltan & Köleoğlu Enerji Şirketi, 2018 yılında Çorum’un Mecitözü ilçesinde 5 MW, 2020 yılında Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde 27 MW, 2021 yılı Ocak ayında ise Samsun’un Çarşamba ilçesinde 27 MW Biyokütle Enerji Tesisi Projelerini tamamladı.

8 Nisan 2018’de Trabzonspor Kulübü Başkanlığı’na seçilen Ahmet Ağaoğlu’nun yönetim kurulunda yer alan Doğan, İkinci Başkan olarak görevini yürütmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TRABZONSPOR KULÜBÜ BAŞKANI İSTİFA ETTİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!