A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Trump’tan ABD Seçimlerine Dair İlk Açıklama

ABD Başkanı Trump, ülkede gerçekleştirilen seçimin ardından ilk kez kameraların karşısında çıkarak bazı açıklamalarda bulundu.

ABD Başkanı Trump, ülkede gerçekleştirilen seçimin ardından ilk kez kameraların karşısında çıkarak bazı açıklamalarda bulundu.

Trump, yaptığı açıklamada, “Açık söylemek gerekirse biz kazandık” diye konuştu.

ABD Başkanı Trump, seçim sonrası ilk kez kameraların karşısında çıkarak açıklamalarda bulundu. Trump, Demokrat rakibi Joe Biden’ı eleştiri oklarının hedefi haline getirerek, kutlamalara hazır olduklarını belirtti. Trump konuşması sırasında “ABD halkına ve aileme teşekkürler. Bugün çoğunlukla kazandık, yüzde 2 buçuk farkla öndeyiz” ifadelerini kullandı. Trump sözlerini ” Bu ülkenin iyiliği hukukun düzgünce ilerlemesini istiyoruz. ABD Yüksek Mahkemesi’ne gideceğiz. Sayımın durmasını istiyoruz” şeklinde sürdürdü.

Trump açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Biz büyük bir kutlama için hazırlanıyorduk. Bir anda durdu her şey. Bu gece aldığımız sonuçlar muazzam. Joe Biden’ın bizi yakalaması imkansız diyor insanlar. Arizona’da açık ara önde olsak iyi olurdu ama düştü rakamlar. En önemlisi Pensilvanya’yı çok büyük farkla kazanıyoruz. Georgia ve Kuzey Karolina eyaletlerini biz kazandık. Rakamlar değişebilir ama çok az bir oranda. Yaşananlar ABD halkına yapılmış bir sahtekarlık ve ülkemiz için bir utanç. Açık söylemek gerekirse seçimi biz kazandık.”

spot_img

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler