Denizli Müftüsü Ahmet Hulusi Efendi (1)

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Değerli okuyucularım!

Herkes bilir ki Milli Mücadele konusunda yaşayan en önemli şahsiyetlerden biri Sayın Prof. Dr. Ali SARIKOYUNCU ve muhterem kızı Prof. Dr. Esra SARIKOYUNCU DEĞERLİ’dir.

Ama Milli Mücadele alanında otorite olan Baba Sayın SARIKOYUNCU uzun zamandır bazı kulaklara sarı su döküyor.

Damlatmak değil sarı su!!

Neden mi?

Bazı insanlar inatla ve ısrarla anlamak istemiyorlar da ondan.

Sayın SARIKOYUNCU önce “MİLLİ MÜCADELE’DE DİN ADAMLARI” adlı 14 cilt kitap için yola koyuldu.

Tabi diğer eseleri dışında.

Lütfetti 3 cildini imzalayarak verdi.

4. cilt için de ısrarla beklediğimi sorarak Pazar günü kendisini rahatsız ettim.

Ve sordum:

-Hocam 4. Cilt kitap nerde?

-Diyanet Yayınlarında yayınlanmayı bekliyor.

-Hocam süre çok uzamadı mı? Bir şey mi var?

-Tam isabet. Alaeddin Bey bir şey mi duydunuz?

-Hayır Hoca’m, ben de 10 kitapla yazar sayılırım. Bir sorun olmasaydı sizin kitabınız bunca zaman da çıkmış olurdu.

-Evet! Alaeddin Bey bazı düşüncelerimden dolayı beni oyalıyorlar. Belli ki, işlerine gelmiyor. Ama yakında Ankara’ya geleceğim. Olmazsa kitabı alıp başka yerde yyınlayacağım.

Ayrıca da ekledi.

-Ne pahasına olursa olsun o kitaptan bir kelime çıkarmam dedi.

“Hiç kimse beni susturamaz. Çünkü bana güç veren bilimdir.” Attilâ Jozsef.

İşte o Büyük ATATÜRK Kİ, “Benim size tek manevi vasiyetim var. Akıl ve bilimi muktedir kılınız. Benim bilgilerim bilime aykırı ise bilimi tercih edini” derken, ne demek istediğini anlamayan;

Delalet,

Hıyanet,

Ve ihanet içinde olanlar varsa onlara da cevap olması bakımından Sayın SARIKOYUNCU’nun görüşündeyim.

Soruyorum: Büyük Atatürk’e saldıranlara; amaçlarını soruyorum.

ATATÜRK DİN DÜŞMANI MIYDI? Adlı kitabımda da yer alan; Diyanet İşleri Başkanlığının kuruluş metnini Osmanlıca ve Türkçe olarak yayınladım.

Yazıktır,

Ayıptır,

Ve günahtır.

Ama “Yalanla iman bir arada girerse Büyük Atatürk’ün düşmanının olması doğaldır.

Sayın SARIKOYUNCU ve izinden giden bizler de bu görüşlere cevap verme hakkımız vardır.

Ama Sayın SARIKOYUNCU’nun Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden çıkan; 15 Mayıs Milli Mücadele’de Denizli. Denizli Büyükşehir Belediyesi 2021.

Bu makalesinden alınganlık gösteren de varmış.

“Hoşgörü; bilimsel ve toplumsal olarak kendisine çok aykırı olsa bile, başkalarına tanınan özgürlüktür.” Toktamış Ateş.

“İki tür insan daima açtır. Biri bilimi arayan, diğeri de parayı.” Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî.

Sayın SARIKOYUNCU var ol. Kalemine sağlık.

Denizli Müftüsü Ahmet Hulusi Efendi (1)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!