A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Yomra Belediye Başkanı, Ömer Yıldız’a Cevap Verdi

Yomra Belediyesi ilçede Avrasya Üniversitesi’nin önüne denk gelen bölgedeki araziyi halkın kullanımına hazır hale getirmek amacıyla çitleri mahkeme kararı ile yıktı.

Yomra Belediyesi ilçede Avrasya Üniversitesi’nin önüne denk gelen bölgedeki araziyi halkın kullanımına hazır hale getirmek amacıyla çitleri mahkeme kararı ile yıktı. Avrasya Üniversitesi’nin işgal ettiği araziyi geri alan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ile Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Ömer Yıldız arasında yıkım nedeniyle büyük gerginlik yaşandı.

Sabah saatlerinde yıkımı gerçekleştiren Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Üniversitenin önünde okulun ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak kadar alanı şimdilik bıraktık. Yomra’mızın sosyal alan eksikliğini giderecek bir proje hazırlayacağız” dedi.

Yıkım sonrasında açıklamalarda bulunan Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Yomra Belediyesi’ni işgalcilikle suçlayan Yıldız, “Yarından itibaren burada ki üniversitemizin faaliyetine son veriyoruz. Ben ilçede kaymakam ve valinin olduğuna inanmıyorum. Siz inanıyorsanız buyurun” diyerek yaşananları Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına girmesine benzetti.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Bir üniversite başkanının şahsım hakkında bu söylemlerde bulunması talihsizliktir. Eğer bir benzetme yapılması gerekiyorsa burada kaybedilmiş topraklarını geri almaya çalışan Azerbaycan’dır. Benim yerim Azerbaycan’ın bulunduğu noktadadır. Benim kimsenin toprağında gözüm yok” dedi.

Yıkım hakkında Trabzon Valisi İbrahim Ustaoğlu’nu bilgilendirdiğini ifade eden Bıyık, “Ben kaymakam ve Valimizi bilgilendirmek durumundayım. Yıkımı gerçekleştireceğimi beyan ettim. Bugün yıkımı yaptıktan sonra da bilgilendirdim. Kamuoyuna açıkladığım şartlar noktasında bir yıkım yapıldığını söyledim. Biz görev sürecimiz içinde hiçbir şekilde hukuksuz bir şey yapmayız ve devletin mülki amirlerine nasıl davranacağımız noktasında bir kültürümüz var. Arazi Yomra Belediyesi’nindir. Yomra Belediyesi’nin değil de bizim diyenler ortaya bir belge koymalıdır.” İfadelerine yer verdi.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

Kuşadası’nda 5.1 Büyüklüğünde Deprem

İzmir'de 6.6 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında da saat 18.14'te 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Cengiz Holding’in siyanür havuzuna karşı yurttaşların tepkileri devam ediyor

Artvin'in Murgul ilçesinde halk, Cengiz Holding tarafından bölgede kurulmak istenen siyanür havuzuna karşı mücadelelerini sürdürüyor. Artvin'de yurttaşlar, Cerattepe mevkiindeki...

Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı İstanbul’da

Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı bugün İstanbul’da yapılacak.

İzmir’de 6.6 Büyüklüğünde Deprem

İzmir, İstanbul ve Bursa'da yoğun biçimde hissedilen bir deprem meydana geldi.

İstanbul için Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve çevre iller adına bugün için sağanak yağış uyarısında bulundu.