A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Karadeniz'denYomra Belediye Başkanı, Ömer Yıldız'a Cevap Verdi

Yomra Belediye Başkanı, Ömer Yıldız’a Cevap Verdi

Yomra Belediyesi ilçede Avrasya Üniversitesi’nin önüne denk gelen bölgedeki araziyi halkın kullanımına hazır hale getirmek amacıyla çitleri mahkeme kararı ile yıktı.

Yomra Belediyesi ilçede Avrasya Üniversitesi’nin önüne denk gelen bölgedeki araziyi halkın kullanımına hazır hale getirmek amacıyla çitleri mahkeme kararı ile yıktı. Avrasya Üniversitesi’nin işgal ettiği araziyi geri alan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ile Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Ömer Yıldız arasında yıkım nedeniyle büyük gerginlik yaşandı.

Sabah saatlerinde yıkımı gerçekleştiren Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Üniversitenin önünde okulun ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak kadar alanı şimdilik bıraktık. Yomra’mızın sosyal alan eksikliğini giderecek bir proje hazırlayacağız” dedi.

Yıkım sonrasında açıklamalarda bulunan Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Yomra Belediyesi’ni işgalcilikle suçlayan Yıldız, “Yarından itibaren burada ki üniversitemizin faaliyetine son veriyoruz. Ben ilçede kaymakam ve valinin olduğuna inanmıyorum. Siz inanıyorsanız buyurun” diyerek yaşananları Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına girmesine benzetti.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Bir üniversite başkanının şahsım hakkında bu söylemlerde bulunması talihsizliktir. Eğer bir benzetme yapılması gerekiyorsa burada kaybedilmiş topraklarını geri almaya çalışan Azerbaycan’dır. Benim yerim Azerbaycan’ın bulunduğu noktadadır. Benim kimsenin toprağında gözüm yok” dedi.

Yıkım hakkında Trabzon Valisi İbrahim Ustaoğlu’nu bilgilendirdiğini ifade eden Bıyık, “Ben kaymakam ve Valimizi bilgilendirmek durumundayım. Yıkımı gerçekleştireceğimi beyan ettim. Bugün yıkımı yaptıktan sonra da bilgilendirdim. Kamuoyuna açıkladığım şartlar noktasında bir yıkım yapıldığını söyledim. Biz görev sürecimiz içinde hiçbir şekilde hukuksuz bir şey yapmayız ve devletin mülki amirlerine nasıl davranacağımız noktasında bir kültürümüz var. Arazi Yomra Belediyesi’nindir. Yomra Belediyesi’nin değil de bizim diyenler ortaya bir belge koymalıdır.” İfadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki