ADD Samsun: Laik Cumhuriyet’e sahip çıkmak namus borcumuzdur

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi, yayımlanan bir açıklama ile Devrim Şehidi Kubilay’ı andı.

ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli inşasıyla yayımlanan açıklamada, “Laik Cumhuriyet’e sahip çıkmak namus borcumuzdur” denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Bugün Hepimiz Birer Kubilay’ız…

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet; 

-Karanlığın yerine aydınlığın, dogmaların yerine akıl ve bilimin, kulluğun yerine yurttaşlığın geçişinin adıdır. 

-Yüz yıllarca cehaletin koyu karanlığında yaşamaya terkedilmiş bir milletin, dünya tarihinde eşi görülmemiş bir savaşı kazanarak çağdaş dünyaya adım atışının adıdır…

Bu nedenlerle, dini siyasi amaçları için kullananların tüm gücünü ellerinden alan Cumhuriyet kurulduğu günden bu yana şeriat yanlılarının, hilafet özentilerinin hedefi olmuştur.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti, bir yandan çağdaşlaşma yolunda ilerlerken diğer yandan başta Laiklik olmak üzere temel değerlerine yönelik tehditlere, Atatürk Devrimi’ni içine sindiremeyen çevrelere ve yaşadıkları yenilginin rövanşını almak isteyen emperyalist güçlerin hain, sinsi projelerine karşı sürekli bir savaşım vermek durumundadır.

90 yıl önce Menemen’de 24 yaşındaki gencecik subay, öğretmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı vahşice katleden gerici zihniyetin yandaşları, bugün devletin en üst kademelerinde gücü elinde tutmaktadır.   

Emperyalizmin işbirlikçisi yönetimler özellikle son 60 yılda, bugünlere çıkan yolların taşlarını döşemiş; gaflet ve aymazlıktan beslenerek güçlenen hainlerin iktidarı, bir karabasan gibi yurdun üzerine çökmüştür…

Son 18 yılda Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığını açıkça sergileyen iktidar, baskıcı yönetim anlayışı ile faşizmi hayatın olağan akışı haline getirmek istemektedir. Kuvvetler ayrılığının sona erdiği, adaletsizliğin kol gezdiği, insanların yoksullukla terbiye edildiği ülkemizde, halkımız farklı kutuplara ayrıştırılmış, iktidar bizzat toplumsal barışı tehdit eden bir unsur haline gelmiştir.

Tüm bunların karşısında 23 Aralık 1930’dan bu yana hiçbir etnik ya da inanç ayrımı yapmadan  “Türküm” diyen namuslu insanlar; tıpkı Kubilay gibi, demokrasi adına, barış adına, Türkiye Cumhuriyeti’nin Atatürk’ün kurduğu nitelikleriyle yaşaması ve sonsuza dek sürmesi için mücadele etmekten bir an bile geri durmamışlardır, durmayacaklardır… 

Cumhuriyet uğruna, devrim uğruna ölümün üstüne yürüyen Mustafa Fehmi Kubilay, Bekçi Hasan, Bekçi Şevki mücadelemizin mayasıdırlar. 

Bizler, Kubilaylarız.

Bizler, “Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır” diyen bir devrimcinin iz sürücüleriyiz.

Bizler, “Emperyalizme geçit yok” diyen bir neslin devamıyız.

İyi duyun diye haykırıyoruz:

Biz Olduğumuz Sürece Geçit Yok Size!”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ADD Samsun: Laik Cumhuriyet’e sahip çıkmak namus borcumuzdur

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!