A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

KATEGORİ

Sağlık

Covid-19 Aşısı 1 Ay Sonra Uygulanmaya Başlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgının yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte alınan yeni önlemleri açıkladı, aşı uygulamalarına önümüzdeki ay sağlık çalışanlarında başlanacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı’ndan Covid-19 İlacı Rehberi

Sağlık Bakanlığı, 81 ile koronavirüs ilacının nasıl kullanılması gerektiğine yönelik broşür gönderdi.

İstanbullular Koronavirüs Tedbirlerinin Artırılmasını İstiyor

“İstanbul'da Koronavirüs Algı, Beklenti ve Tutum Araştırması” katılımcılarının yüzde 79,7’si, koronavirüs hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunu belirtti.

‘3 şehirde 315 kişi Covid-19’dan öldü’

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, dün itibariyle İstanbul, İzmir ve Ankara'da bulaşıcı hastalık sebebiyle toplam 315 kişinin vefat ettiğini öne sürdü.

İlk Yerli Aşı Hazır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, erişkin tipi Tetanos-Difteri aşısının tamamlandığını duyurarak, "Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız kullanıma hazır" açıklamasını yaptı.

30 Ekim, Uluslararası Hekimlik Günü İlan Edildi

Dünya Tabipler Birliği (DTB), 30 Ekim gününü Uluslararası Hekimlik Günü olarak ilan etti.

İBB, Bulaşıcı Hastalık Nedeniyle Bugün Vefat Eden Kişi Sayısını Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Mezarlıklar Daire Başkanlığı'na göre bugün bulaşıcı hastalıktan ölüm sayısının 201 olduğunu ve toplam 442 kisinin öldüğünü açıkladı.

Covid-19 Meslek Hastalığından Sayılacak

Koronavirüsün sağlık emekçileri için bir meslek hastalığı olarak tanınmasını içeren teklif için partiler, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda ortaklaştı.

Bakan Koca’dan 65 yaş ve Üstüne Uyarı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10.00-13.00 saatleri arasında sokağa çıkacak olan 65 yaş ve üstü vatandaşları uyararak, "Kurallara eskisiyle kıyaslanmayacak kadar çok dikkat edin" dedi.

SGK, Covid-19’un Meslek Hastalığı Sayılmasını Reddetti

İzmir Tabip Odası, bir meslektaşlarının yeni tip Covid-19 sebebiyle hayatını kaybetmesi sonrasında SGK'ya, "Ölümün meslek hastalığı kapsamında değerlendirilmesi ve yakınlarına ölüm geliri bağlanması" isteğinde bulunduklarını ancak SGK'nın bu isteği reddettiğini bildirdi.
ara reklam