A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Meral Akşener’den İmamoğlu Açıklaması

İYİ Parti lideri Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü paylaşımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Akşener, “Sayın İmamoğlu’nun mesajı, hem de sayın Yavuz Ağıralioğlu’nun tutumu kendi görüşlerini, bakış açılarını ortaya koyan, yani hürriyetçilik ilkesi çerçevesinde değerlendirilmesi gereken iki bakış açısı. Yani sayın İmamoğlu’nun attığı mesaj bizim arkadaşlarımızın çoğunluğu beğenmedi. Fikirlerini ortaya koydular. Dolayısıyla ben de saygı duyuyorum.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ankara’nın Sincan ilçesinde iki çocuğuyla birlikte yaşayan ve kendisini görmek isteyen Kezban teyzenin bu isteğini geri çevirmeyerek onu evinde ziyaret etti. Akşener’i karşısında gören Kezban teyze “sevindim dünyalar benim oldu” dedi.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Akşener’e Ekrem İmamoğlu’nun, İYİ Parti’nin tepkisini çeken  8 Mart Dünya Kadınlar Günü paylaşımı soruldu.

Akşener, İmamoğlu’nun paylaşımının ve Yavuz Ağıralioğlu’nun tutumunun kendi bakış açılarını ortaya koyduğunu belirterek, konunun hürriyetçilik ilkesi çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

İmamoğlu’nun paylaşımını İYİ Partililerin çoğunluğunun beğenmediğini ifade eden Akşener, “Fikirlerini ortaya koydular. Dolayısıyla ben de saygı duyuyorum.”  şeklinde konuştu.

Akşener, şunları söyledi :

“İYİ Parti olarak herkesin fikrini açıkça söyleyebileceği, eleştirilerini açık ve net ortaya koyabileceği, konuşmaktan korkmadığı bir Türkiye inşa etmeye çalışıyoruz. Bu Türkiye’nin ilk örneği kendi partimizdir. Hem İmamoğlu’nun mesajı hem de Yavuz Ağıralioğlu’nun tutumu kendi görüşlerini ortaya koyan, hürriyetçilik çerçevesi içerisinde değerlendirilmesi gereken iki farklı bakış açısı. Yani sayın İmamoğlu’nun attığı mesajı bizim arkadaşlarımızın çoğunluğu beğenmedi. Fikirlerini ortaya koydular. Dolayısıyla ben de saygı duyuyorum.”

spot_img

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler