A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

AMİRALLER ADLİYEYE GÖTÜRÜLDÜ!

Veryansın TV’den Gamze Çınlar’ın haberine göre; Gözaltındaki Amiraller Ankara Adliyesi’ne götürüldü. Amiraller burada nöbetçi Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliğine çıkarıldı.

Savcılığın talebi üzerine, 5 Nisan’dan beri TEM Şubesi nezarethanesinde tutulan 10 emekli amiralin gözaltı süresinin 4 gün uzatılmasına karar verildi. Soruşturma kapsamında ifade vermek üzere davet edilen 4 emekli amiralin de Pazartesi günü ifade vermesi bekleniyor. 

Gözaltındaki amirallerin Kovid-19 vakalarının rekor seviyeye ulaştığı şu günlerde yaşları itibariyle nezarethane ortamında daha fazla tutulmaları ailelerini endişelendiriyor.

Özellikle kanser hastası olan ve tedavisi devam eden emekli Tuğamiral Ali Sadi Ünsal’ın sağlık durumu ve koronavirüs kapma ihtimali büyük risk taşıyor.

AMİRALLERİN AVUKATI TEHDİT EDİLDİ

Öte yandan, gözaltındaki amirallerin avukatı Şule Nazlıoğlu Erol’un tehdit edildiği iddia edildi. Erol, Veryansın Tv’ye yaptığı açıklamada, kendisinin telefonla aranarak “Bu dosyadan geri dur. Müvekkillerin de altındaki imzayı çeksinler. Sizin için iyi olmaz” denildiğini söyledi.

“Gereken cevabı verdim” diyen Erol, tehdidin kimler tarafından yapıldığına dair bilgi vermedi.

GÖZALTINDAKİ İSİMLER

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 104 emekli Amiralin imza attığı ‘Montrö bildirisi’ne ilişkin soruşturması kapsamında 5 Nisan’da Ergun Mengi, Atilla Kezek, Ankara’da; Alaettin Sevim, Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç ve Türker Ertürk, İstanbul’da; Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal ise Kocaeli’de gözaltına alınmıştı. Emekli amiraller Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve Atilla Kıyat’ın ise 3 gün içinde Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri tebliğ edilmişti.

AMİRALLERDEN İLK KARELER

Amirallerin adliyeye getirilirken çekilen fotoğraf ve görüntüleri de ajanslara düştü.

spot_img

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler