A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Atatürk Hologramıyla Coşkulu 29 Ekim Kutlaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de ilk defa Atatürk hologramını vatandaşlar ile buluşturdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de ilk defa Atatürk hologramını vatandaşlar ile buluşturdu.

Haliç Kongre Merkezi’nde ‘Cumhuriyet Atatürk’tür’ teması ile gerçekleştirilen etkinlikte, Atatürk’ün sesinden Nutuk okundu.

Pandemi şartlarına rağmen çevrim içi bir etkinlik yapmayı tercih eden İBB, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladı. İstanbul’da toplam 5 ayrı yerde gerçekleştirilen kutlamalar, saat 19.23’te İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Marşın okunmasının ardından İstanbul denizlerinde sefer yapan vapurlar ve İBB itfaiyesi siren çalarak kutlamalara dahil oldu. Aynı zamanda İstanbul’un pek çok noktasında mesai yapan İBB birimleri de Cumhuriyet coşkusuna katıldı.

Programda Haliç Su Perdesi “Cumhuriyet Cesarettir”, İBB Saraçhane Binası “Cumhuriyet Mücadeledir”, Bozdoğan Kemeri “Cumhuriyet Özgürlüktür” ve Kız Kulesi “Cumhuriyet Gelecektir” temalarında gerçekleştirilen mapping gösterimlerine ve ışık şovlara ev sahipliği yaptı. Yetkin Dikiciler’in sesiyle eşlik ettiği bu gösterilerin ardından Haliç Kongre Merkezi’nde, “Cumhuriyet Atatürk’tür” teması düzenlenen programa geçildi. Burada Atatürk hologramı, büyük önderin kendi sesinden 10. Yıl Söylevi’ni okundu.

Söylevin okunmasına da tam saat 19.33’te başlandı. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen ve 3 dakika civarında süren Atatürk hologramı büyük ilgi gördü. Yurttaşlar, duygusal anlar yaşadılar.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler