A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

GündemAydın Söke'de Korkutan Orman Yangını

Aydın Söke’de Korkutan Orman Yangını

Aydın'ın Söke ilçesinde meydana gelen yangın, ekiplerin müdahalesi ile kontrol altına alındı. Bakan Pakdemirli, yangının ardından yaptığı açıklama herhangi bir can kaybının olmadığını belirtti.

Aydın’ın Söke ilçesinde meydana gelen yangın, ekiplerin müdahalesi ile kontrol altına alındı. Bakan Pakdemirli, yangının ardından yaptığı açıklama herhangi bir can kaybının olmadığını belirtti.

Aydın’ın Söke ilçesinde meydana gelen yangın, makilik bölgede başlamasının ardından rüzgarın da etkisi ile önce zeytinlik alana, ardından da ormana sıçradı. 6 helikopter, 2 uçak, 30 arazöz, 10 su tankeri ve 4 dozer ile beraber söndürülmeye çalışılan yangın, uzun uğraşlar sonucunda kontrol altına alındı.

Aydin Soke yangin
Yangın, ekipler tarafından kontrol altına alındı.

Yangının söndürülmesinin ardından çevredeki toplam 90 hanedeki bireyler tahliye edildi. Yangın sebebiyle Söke Ovası’nda verimli olarak nitelendirilen binlerce dönüm arazi zarar gördü. Bakan Pakdemirli, hızı saatte 90 kilometreye kadar ulaşan rüzgarın, yangın söndürme çalışmalarını sekteye uğrattığını belirtti. Pakdemirli, yangın sonrasında yaptığı açıklamada bölgede can kaybının olmadığını açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki