A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Aydın Söke’de Korkutan Orman Yangını

Aydın'ın Söke ilçesinde meydana gelen yangın, ekiplerin müdahalesi ile kontrol altına alındı. Bakan Pakdemirli, yangının ardından yaptığı açıklama herhangi bir can kaybının olmadığını belirtti.

Aydın’ın Söke ilçesinde meydana gelen yangın, ekiplerin müdahalesi ile kontrol altına alındı. Bakan Pakdemirli, yangının ardından yaptığı açıklama herhangi bir can kaybının olmadığını belirtti.

Aydın’ın Söke ilçesinde meydana gelen yangın, makilik bölgede başlamasının ardından rüzgarın da etkisi ile önce zeytinlik alana, ardından da ormana sıçradı. 6 helikopter, 2 uçak, 30 arazöz, 10 su tankeri ve 4 dozer ile beraber söndürülmeye çalışılan yangın, uzun uğraşlar sonucunda kontrol altına alındı.

Aydin Soke yangin
Yangın, ekipler tarafından kontrol altına alındı.

Yangının söndürülmesinin ardından çevredeki toplam 90 hanedeki bireyler tahliye edildi. Yangın sebebiyle Söke Ovası’nda verimli olarak nitelendirilen binlerce dönüm arazi zarar gördü. Bakan Pakdemirli, hızı saatte 90 kilometreye kadar ulaşan rüzgarın, yangın söndürme çalışmalarını sekteye uğrattığını belirtti. Pakdemirli, yangın sonrasında yaptığı açıklamada bölgede can kaybının olmadığını açıkladı.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

Suudilerin Türk Malı Boykotu Yayılıyor

Suudi Arabistan ve Türkiye arasında gerçekleşen siyasi gerilim ticarete yayılmayı sürdürürken, Arabistan'ın büyük süpermarket zincirleri Türk mallarına yönelik boykota dahil oldu.

Kişi Başı Gelirde 15 Senelik Gerileme!

IMF, Türkiye'de kişi başı gelirin 7 bin 720 dolara gerileyeceğini öngördü.

Seymen Enerji Üretim Tesisi’nin Açılışı Yapıldı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tamamlandığında dünyanın tek bir alanda kurulu çöp gazından enerji üretecek en büyük projesi olacak Seymen Enerji Üretim Tesisi 1. Etabı’nın açılışını yaptı.

Bekir Coşkun Son Yolculuğuna Uğurlandı

Sözcü gazetesi Yazarı Bekir Coşkun, Ankara'da Doğramacızade Ali Sami Paşa Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı.

ADD Samsun Şubesi Ahmet Taner Kışlalı’yı Andı

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi, 21 Ekim 1999 tarihinde hayatını kaybeden Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı'yı ölümünün 21. yıldönümünde andı.