A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu, Odatv’den ayrıldı

Gazeteci Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu, Odatv ile yollarını ayırdı.

Barış Pehlivan 2007 yılından bu yana Odatv Genel Yayın Yönetmenliği, Barış Terkoğlu ise 2008 yılından bu yana Haber Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Genç yaşlarına rağmen önemli gazetecilik işlerine imza atan Pehlivan ve Terkoğlu hakkında gazetecilik faaliyetlerinden dolayı birçok kez dava açılmış, bu davalar kapsamında 2011 ve 2020 yıllarında cezaevine girmişlerdi. 

İki ismin ayrılmasının ardından, Barış Terkoğlu’nun Halk TV’de her çarşamba Şirin Payzın’ın sunduğu ‘Sözüm Var’ programında yer alacağı iddia edildi.

Odatv’den yapılan açıklamada, sitenin yeni genel yayın yönetmeninin Serdar Cebe olacağı belirtildi. Cebe, Amerika’nın Sesi (VOA) kanalında muhabir ve sunucu olarak görev yapıyordu. Posta gazetesinde uzun yıllar haber müdürlüğü yapan Elif Yılmaz’ın da Odatv’de haber koordinatörlüğü görevine getirildiği aktarıldı.

Odatv’den yapılan açıklamada Terkoğlu ve Pehlivan hakkında şu ifadeler kullanıldı:

“Odatv ile iki değerli arkadaşı, yöneticisi yolunu ayırıyor. Ama bu değil ki bir kopuş. Barış Pehlivan her daim Odatv genel yayın yönetmenidir, Barış Terkoğlu her daim Odatv haber koordinatörüdür. Bu sadece her iki taraf için bir yenilenme ihtiyacıdır. Onlara hayatlarının bu yeni evresinde başarılar diliyoruz. Odatv’de biriktirdiklerinin, yaşamlarının devamında da onlara yoldaşlık edeceğine inanıyoruz… Odatv kapısı iki gazeteci yoldaşımıza her daim açık olacaktır.”

Barış Pehlivan: ”Gazeteciliğe Aynen Devam”

Genel Yayın Yönetmenliği koltuğunu bırakan Pehlivan, sosyal medya hesabı üzerinden şunları söyledi:

“14 yıl toprağına su kattığımız Odatv’ye veda vakti… Odatv çok önemli gazetecilik başarılarına imza attı. Yeni arkadaşlarımızın bu büyük markayı daha yükseklere taşıyacağına inanıyorum. Milyonlarca okurumuza çok teşekkürler. Gazeteciliğe aynen devam…”

spot_img

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler