A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Bekir Coşkun Son Yolculuğuna Uğurlandı

Sözcü gazetesi Yazarı Bekir Coşkun, Ankara'da Doğramacızade Ali Sami Paşa Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı.

Sözcü gazetesi Yazarı Bekir Coşkun, Ankara’da Doğramacızade Ali Sami Paşa Camii’nden son yolculuğuna uğurlandı.

Coşkun’un cenazesine ailesinin yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li milletvekilleri, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Muharrem İnce, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Sözcü gazetesi çalışanları, gazeteciler ve okurları katıldı.  

3 yıldır kanser tedavisi gören ve geçtiğimiz Pazar günü sağlık durumunun ağırlaşmasının ardından kaldırıldığı Ankara’da Bilkent Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybeden Sözcü gazetesi Yazarı Bekir Coşkun bugün son yolculuğuna uğurlandı. Coşkun’un cenaze namazı Doğramacızade Ali Sami Paşa Camii’nde kılındı. Cenazeye Bekir Coşkun’un eşi ve oğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekilleri Özgür Özel ve Engin Özkoç, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP’li milletvekilleri, CHP’nin gazeteci kökenli milletvekilleri Tuncay Özkan, Utku Çakırözer, Gazeteci-Yazar Mustafa Balbay, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Muharrem İnce, Sözcü gazetesi çalışanları, gazeteci meslektaşları, Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Savaş Kıratlı, Parlamento Muhabirleri Derneği (PMD) Başkanı Göksel Bozkurt ve okurları katıldı. Çok sayıda siyasi, gazeteci örgütleri, sivil toplum kuruluşu da cenazeye çelenk gönderdi. 

Cenaze namazında Kılıçdaroğlu, DSP’li Aksakal ve İnce yan yana saf tuttu. Coşkun’un cenaze namazını Ali Sami Paşa Camii imamı Furkan Karaca kıldırdı. Tabutun önüne Coşkun’un çalıştığı Sözcü gazetesinin ‘Güle güle Bekir abi’ manşetli bugünkü sayısı konuldu. Namazın ardından Coşkun’un eşi ve yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Coşkun’un cenazesi, sevdiklerinin ‘Uğurlar olsun’ sözleri ve alkışları eşliğinde Şanlıurfa’ya gönderildi. 

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler