”Ben değil, halkımız karşı çıkıyor, ben karşı çıkışın temsilciyim”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul ile ilgili, “Ben değil halkımız karşı çıkıyor, ben o karşı çıkışın bir temsilcisiyim” dedi.

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’nin belediye başkanları buluşması kapsamında Gaziantep’te. İmamoğlu, burada bir baklava atölyesini gezdi ve işçilerle baklavanın inceliklerine dair sohbet etti.

“HER İŞ USTASINA AİT”

Baklava kesimi yapan bir usta ile sohbet eden İmamoğlu, bıçağı kendisine veren ustaya, “Ben yaparsam berbat ederim tepsiyi. Kesmiyorum bozmayım çok güzel çünkü. Her iş ustasına ait. Biz zaten ustasına devredeğiz, liyakatli iş dağıtacağız. Öyle ‘her işi ben bilirim yaparım’ yok.” dedi.

İmamoğlu daha sonra pişmiş baklavaya şerbet döktü, yurttaşlarla beraber baklava yedi.

“KARŞI ÇIKIŞIN BİR TEMSİLCİSİYİM”

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapılacağını açıkladığı Kanal İstanbul’a ilişkin basının, “Size rağmen yapabilirler mi?” sorusuna karşılık, “Ben değil halkımız karşı çıkıyor, ben o karşı çıkışın bir temsilcisiyim. Tek başına bir insanın karşı çıkması diye bir anlamsızlık olur mu? Halkımız, bilim karşı çıkıyor. Bu işi isteyen bir avuç insan, ne için istediklerini bile anlatamıyorlar. Tarif ettikleri her şey saçma sapan” diye konuştu.

İmamoğlu, Kanal İstanbul’a ilişkin hazırlanan ÇED raporunda ANKA’nın gündeme getirdiği işsizliğin artacağına ilişkin uyarıları da değerlendirdi. İmamoğlu, şunları söyledi:

“Kanal İstanbul’un sorun yaratmayacağı bir konu yok. Her konusu bir sorun. Milletten bir şeyi kaçırırcasına bazı hamleler yapılıyor. Süreci takip ediyoruz. Sahada bu konuyla ilgili önümüzdeki hafta açıklamalarım olacak. Hafta sonu da ekiplerimiz ve arkadaşlarımız orada. Bazı milletvekillerimiz sahayı yine kontrol ediyorlar. Aralıklı takip ediyorlar. Ne yapmak istediklerini anlamaya çalışıyoruz. Kısmen biliyoruz. Ama anlamaya çalışıyoruz.

“BAŞLATTIKLARI YER YOL PROJESİ”

Bu konuyu milletten ari, hukuksuz, raporsuz, bilimin içinde olmadığı biçimde yürütmeyi kendilerine akıl zannedenlerin bu memlekete açacakları büyük bir beladır, beton kanal işi. Şu anda başlatılması düşünülen bölümü hamlesinin de bir yol projesi olduğunu biliyoruz. Oradan bir şov yaparak, nabzı yükselterek, kanalı başlattıklarını da kamuoyuna lanse etmeye çalıştıklarını biliyoruz…. Doğru hiçbir tarafı yok. Bir tane doğruyu yakalasam, onu ben anlatacağım halkıma. Marmara’yı bitirecek, daha bunun bağlığı filan yok.”

İMAMOĞLU’NA İLGİ YOĞUNDU

İmamoğlu, esnafı ziyaret etmek istedi ancak “En büyük başkan bizim başkan” sloganları arasında onu karşılayan halkın oluşturduğu kalabalık nedeniyle bir iki dükkan sonra ziyareti sonlandırdı. İmamoğlu, CHP otobüsünden halka seslendi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
”Ben değil, halkımız karşı çıkıyor, ben karşı çıkışın temsilciyim”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!