BU BİR ‘PES YANİ’ HABERİDİR!…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asgari ücret açıklanalı henüz 24 saat geçmesine rağmen,zamlı maaşlar henüz işçilerin cebine girmeden zamlar peş peşe geldi. İşte yeni gelen zamlar

asgari ucret

Asgari ücret zammı açıklanalı henüz 24 saat geçmesine rağmen,henüz asgari ücrete yapılan %30’luk zamlar işçilerin cebine girmemişken zamlar yağmur gibi geldi. İşte yeni gelen zamlar

Türkiye’de asgari ücrete en son geçtiğimiz Ocak ayından itibaren geçerli olacak şekilde bir yıllık zam yapıldı. Bununla birlikte 2 bin 825 TL olan mevcut maaşların 4 bin 253 TL’ye çıkartılmasına karar verildi. Fakat şimdi bir düzenleme daha yapıldı.

Normal şartlarda asgari ücretin belirlenmesi için senede bir komisyon toplanıyor. Ancak geçtiğimiz 6 ay içerisinde giderek yükselen enflasyon nedeniyle mevcut artışın oldukça hızlı eridiği, bu nedenle ara zam yapılması gerektiği söylendi.

Nitekim bugün karar onaylandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Dolmabahçe’de sendika yöneticileriyle yaptığı açıklamada duyurdu.

AS UCRET

BEKLENENİN ALTINDA KALDI

Aslında komisyon toplanmadan önce sendika liderlerinin ve yöneticilerinin yaptıkları açıklamalar asgari ücrete ara zam geleceğine işaret ediyordu. Fakat beklenildiği üzere Ocak ayındaki gibi yüzde 50 oranında bir zam yapılmadı.

Yeni düzenlemeyle birlikte yaklaşık olarak yüzde 30 oranında bir artış uygulandı. Bununla birlikte asgari ücretin brüt tutarı 5 bin 4 TL’den 6 bin 505 TL’ye çıkartıldı. Çalışanların eline geçecek net ücret ise 4 bin 253 TL’den 5 bin 500 TL‘ye yükseltildi.

Asgari ücret açıklanalı henüz 24 saat olmasına rağmen zamlar peş peşe gelmeye başladı. Asgari ücretin 5500 TL olarak açıklanmasının ardından Bulaşık makinesi tabletlerine %25-35 arası, Lipton çaylarına %20, yumurtaya %30, KYK yurtlarına %80, Passolig kart yenilemesine %60 zam gelirken Genel Sağlık Sigortası primi ise 195 lira oldu.

YENI ZAMLAR
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BU BİR ‘PES YANİ’ HABERİDİR!…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!