CHP PARTİ MECLİSİ,KILIÇDAROĞLU’NA TAM YETKİ VERDİ.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi’nde bugün toplanan Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na; Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda yürütülecek tüm süreçlerle ilgili, karar alma yetkisi verdi.

CHP PM
CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

CHP Parti Meclisi’nin bugün partinin genel merkezde yaptığı toplantı saat 13:00’te başladı. Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan toplantı öncesinde, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar ve yaşamını yitiren eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Faik Öztrak, bugün CHP Genel Merkezi’nde toplanan Parti Meclisi sonrası düzenlediği basın toplantısında, Parti Meclisi’nde ele alınan konuları açıkladı. Öztrak, şunları söyledi:

“Parti Meclisi’miz, cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda bundan sonra yürütülecek tüm süreçlerde, Parti Meclisi’miz adına karar alma konusunda Genel Başkan’ımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oybirliğiyle tam yetki vermiştir” açıklamasını yaptı.

faik oztrak 1

“CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ VE 28. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİ’YLE İLGİLİ HAZIRLIK VE ÇALIŞMALAR GÖRÜŞÜLMÜŞTÜR”

“CHP Parti Meclisi, deprem nedeniyle ertelenen toplantısını bugün gerçekleştirmiştir. Toplantıda, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız afetle ilgili genel bir değerlendirme yapılmış, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili hazırlık ve çalışmalar görüşülmüştür.

Gündemin ‘Afetle ilgili genel değerlendirmeler’ başlığı altında, yaşadığımız deprem sonrasında Genel Başkan’ımızın koordinasyonunda milletvekillerimizin, Parti Meclisi üyelerimizin, belediyelerimizin ve örgütlerimizin sahada depremzedelerin yaralarını sarmak üzere yaptığı çalışmalar ele alınmıştır. Bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkında da görüş alışverişinde bulunulmuştur.

“BELEDİYELERİMİZ, DEPREMİN YAŞANDIĞI GÜNDEN BUGÜN SAAT 09:00’A KADAR BÖLGEYE 8 BİN 63 ARAÇ, 23 BİN 65 PERSONEL GÖNDERMİŞTİR”

Bu çerçevede; CHP’li ve Millet İttifakı’na mensup belediyelerimiz, depremin yaşandığı günden bugün saat 09:00’a kadar bölgeye 8 bin 63 araç, 23 bin 65 personel göndermiştir. Belediyelerimiz, insani yardım malzemesi taşıyan toplam 6 bin 436 TIR ve kamyon, 4 uçak, 6 gemi, 2 vapur ve 2 tren vagonu bölgeye intikal ettirmiştir.

Belediyelerimize ait, günlük 710 bin öğün kapasiteli 142 mobil mutfak, 760 bin öğün kapasiteli 153 ikram aracı, 140 bin ekmek kapasiteli 16 mobil fırın bölgede faaliyet göstermektedir. Bunun yanı sıra belediyelerimiz, bölgeye 2 milyon 859 bin battaniye, 248 bin 752 ısıtıcı ve soba, 36 bin 715 çadır, 955 konteyner, bin 594 mobil tuvalet ve duş, 4 milyon 131 bin hijyen paketi ve 2 bin 25 jeneratör ulaştırmıştır.

“KIZILAY’IN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA ÇADIR SATARAK BİR TİCARETHANE GİBİ ÇALIŞMASI, AKIL VE İZANLA BAĞDAŞMAMAKTADIR”

Belediyelerimiz, bölgede özellikle çadır ve ısınma desteklerine ağırlık vererek faaliyetlerini sürdürmektedir. Diğer taraftan Parti Meclisi’miz, sahada yaşanan, ağır insani kayıplara yol açan kaosu, arama-kurtarma çalışmaları sürecindeki aksaklıkları, depremzedelerin iaşesi ve ibatesiyle ilgili hükümetin eksiklerini de değerlendirmiştir. Bu çerçevede tüm diğer eksiklik ve aksaklıkların yanında, Kızılay’ın sivil toplum kuruluşlarına çadır satarak bir ticarethane gibi çalışması, akıl ve izanla bağdaşmamaktadır.

Bu ülkede depremzedeye çadır dağıtmakla mükellef olan bir kadim yardım müessesesinin, depremde vatandaşlarımız ‘Çadır, çadır’ diye bağırırken başka kuruluşlara çadır satması, AK Parti döneminde devlette yönetim krizinin nerelere geldiğini, bu zihniyetin devleti nasıl tahrip ettiğini acı bir şekilde göstermektedir.

“PARTİ MECLİSİ’MİZ, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ KONUSUNDA YÜRÜTÜLECEK TÜM SÜREÇLERDE GENEL BAŞKAN’IMIZ SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA OYBİRLİĞİYLE TAM YETKİ VERMİŞTİR”

Parti Meclisi toplantımızın ikinci gündem maddesi, ‘Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi hazırlık ve çalışmaları’ olmuştur. Bu çerçevede Parti Meclisi’miz, cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda bundan sonra yürütülecek tüm süreçlerde, Parti Meclisi’miz adına karar alma konusunda Genel Başkan’ımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oybirliğiyle tam yetki vermiştir. Böylece partimizin yetkili kurulları, 13. Cumhurbaşkanı seçimi sürecinde Genel Başkan’ımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’yla birlikte olduğunu bir kere daha vurgulamıştır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP PARTİ MECLİSİ,KILIÇDAROĞLU’NA TAM YETKİ VERDİ.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!