CHP’DEN İSTANBUL KARARI!…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki Yargıtay kararı sonrası İstanbul’a gelen ve İl Başkanlığı önünce partililere seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 21 Mayıs’taki ‘Milletin Sesi Mitingi’nin Bursa’dan İstanbul’a alındığını açıkladı.CHP MYK,yarın sabah İstanbul’da olağanüstü toplanacak…

CANAN
Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki kararları onadı. Karar üzerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı ile çok sayıda milletvekili ve yurttaş CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde bir araya geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, 21 Mayıs’taki ‘Milletin Sesi’ mitinginin Bursa’dan İstanbul’a alındığını açıkladı.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu‘na “kamu görevlisine hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla verilen 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onadı. Hapis cezasının yanı sıra Kaftancıoğlu’na siyasi yasak kararı uygulanmasına karar verildiği bildirildi.

Karar ardından açıklama yapan Kaftancıoğlu, “İktidardaki kötülüğü bizler umudu örgütleyerek göndereceğiz” dedi.

CANAN edited

Karar muhalefetin büyük tepkisini çekerken, CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde karara karşı gösteri düzenlendi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun çağrısıyla çok sayıda milletvekili ve yurttaş CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde bir araya geldi.

Saat 18.00 itibariyle CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanmalar başladı. Birçok milletvekili ve belediye başkanı da alana geldi.

Toplanan kalabalık alana gelen Canan Kaftancıoğlu’nu alkışlarla karşıladı. Birçok milletvekili ve belediye başkanı da alana geldi. “Hak, Hukuk, Adalet” ve “Faşizme Karşı Omuz Omuza” sloganları atıldı.

Snapshot 1 3

Kaftancıoğlu’nun ardından partinin il başkanlığı önüne CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da geldi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu,  “Yönetenlere, yönetene, Erdoğan’a sesleniyorum. Sen iki yüzlüsün, fırsatçısın, zorba ve manipülatörsün. Zulmün ve küstahlığın artık son buluyor” dedi.

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada 21 Mayıs‘taki Milletin Sesi mitinginin Bursa’dan İstanbul’a kaydırıldığını da duyurdu.

Snapshot 2 2

Kılıçdaroğlu, “Yönetenlere, yönetene, Erdoğan’a sesleniyorum. Sen iki yüzlüsün, fırsatçısın, zorba ve manipülatörsün. Zulmün ve küstahlığın artık son buluyor” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Yeni bir hayat başlamak üzere bu ülkenin insanları için. İnsanların özgürce yaşayabileceği bir ülke yaratacağız. Erdoğan bir göğe baktığımızda sana rağmen her şeyin daha iyi gideceğini bu zulmün son bulacağını huzur ve sukunetin bu ülkeye geri geleceğini biliyoruz. Sen sırça köşkünde yaşayacaksın biz omuz omuza olacağız. Cezalandırmaya çalıştığın Canan’ın arkasında koca bir halk var. Canan nezdinde vücut bulan halkın iradesi senden büyüktür. Canan bizimdir, herkes duysun. Hiç endişe etmeyin zalimin zulmü karşısında hiç geri adım atmayacağız. Adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek” ifadelerini kullandı.

CHP MYK İstanbul’da olağanüstü toplanıyor

CHP MYK
Yargıtay’ın Kaftancıoğlu hakkındaki cezaları onamasının ardından Kılıçdaroğlu, parti MYK’sını olağanüstü toplantıya çağırdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki Yargıtay kararının ardından CHP MYK’yı, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda olağanüstü toplantıya çağırdı.

 CHP MYK, yarın saat 08.30’da CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda toplanacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’DEN İSTANBUL KARARI!…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!