CHP’li Söğüt: Her partiden birçok belediye ekmeği vatandaşa Trabzon’un yarı fiyatına sunuyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Harita Müh. Oktay SÖĞÜT, Trabzon’daki ekmek fiyatlarını gündeme getirdi.

CHP’li Söğüt, Trabzon’da ekmeğe yapılan zammı Trabzon Büyükşehir Belediyesi‘ninizlemekle kaldığını vurgularayarak, “Bazı şehirlerde belediyeler ile fırıncılar arasındaki işbirliği ile, birçok şehirde de belediyeler kendi üretimleriyle vatandaşın ekmeğe daha ucuz ve daha sağlıklı ulaşmasını sağlarken, Trabzon’da ekmeğe yapılan zammı, diğer zamlar gibi sadece izlemekle kalan Büyükşehir Belediyemiz var.” dedi.

Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Harita Müh. Oktay SÖĞÜT’ün açıklaması şöyle:

BELEDİYEMİZ VE EKMEK ZAMMI!

Trabzon’da bugünden itibaren, 2 liraya satılan 280 gram ekmek, 230 grama düştü. Fiyatı değişmese de gramajı düşürülerek, ekmeğimize yüzde 21.74 zam yapılmış oldu.

Belki fırıncılar haklı; girdi fiyatlarına paralel maliyet te artmış olabilir. Fakat vatandaşın sofrasının en temel ürününe yapılan zam, vatandaşın bütçesindeki kara deliği biraz daha büyütecektir.

Bazı şehirlerde belediyeler ile fırıncılar arasındaki işbirliği ile, birçok şehirde de belediyeler kendi üretimleriyle vatandaşın ekmeğe daha ucuz ve daha sağlıklı ulaşmasını sağlarken, Trabzon’da ekmeğe yapılan zammı, diğer zamlar gibi sadece izlemekle kalan Büyükşehir Belediyemiz var.

Bakınız, Trabzon’da 230 gram ekmek 2 lira iken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi kendi ürettiği 250 gram ekmeği 1 liraya, Ankara Büyükşehir Belediyesi kendi ürettiği 250 gram ekmeği 1 lira 25 kuruşa, Bursa Büyükşehir Belediyesi 400 gram ekmeği 1 lira 75 kuruşa satıyor. Kısacası her partiden, her bölgeden birçok belediye ekmeği vatandaşa, Trabzon’un yarı fiyatına satıyor/sunuyor.

Vatandaşın, özellikle de dar gelirlinin en büyük harcamasının mutfak olduğunun bilinciyle, başta ekmek olmak üzere temel gıda maddelerini vatandaşın daha ucuz satın alabilmesi için seferber olan birçok belediye var. Fakat bu seferberlikten haberi olmayan, sosyal belediyecilikten uzak bir belediyemiz var.

Süslü püslü duyurularla hizmet ve yatırım duyuruları yapan Belediyelerimiz bilmelidir ki, vatandaş için bu dönemde yapılan hiçbir yatırım, salgınla beraber içine düştüğü ekonomik krize çare üretilmesinden daha önemli değildir.

Harita Müh. Oktay SÖĞÜT
Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’li Söğüt: Her partiden birçok belediye ekmeği vatandaşa Trabzon’un yarı fiyatına sunuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!