ÇYDD’DEN “ATATÜRK’LÜ” CEVAP

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın intiharı;Cemaat yurtlarındaki baskı,tecavüz ve şiddet olayları hafızaların tazelenmesine ve geçmişte yaşanan olayların da hatırlanmasına ve de öfkenin büyümesine neden oldu.Bir tepki de, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)Genel Merkezi’nden geldi.

image 1

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Merkezi, son olarak tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara‘nın intiharı ile sonuçlanan,’Cemaat Yurtları‘ ve aydınlatılamayan uygulamalar nedeniyle yazılı bir açıklama yayınlayarak,tepkisini ortaya koydu.

CYDD‘nin açıklaması şu şekilde:

“Bütün ümidim gençliktedir!” diyen büyük Atatürk’ün gençliği, bu çaresizliği hak etmiyor! Türkiye Cumhuriyeti tarikatlar, şeyhler ve müritler ülkesi olmayacak!

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi, 20 yaşındaki Enes Kara, KENDİ İSTEĞİ VE ÖZGÜR İRADESİ DIŞINDA ailesinin baskısıyla kaldığı cemaat yurdunda yaşamına son verdi. Ne acı ki Enes ilk değildi…

Gençlerimizin kendilerini güvende hissetmedikleri; eğitim haklarının kısıtlandığı, barınma olanaklarının çok zorlaştığı ve en önemlisi yaşam haklarının hiçe sayıldığı bu ortamda, geleceğe dair umutları da siyasi çıkarlar, ekonomik sıkıntılar, ailevi ve toplumsal baskıyla karartılıyor.Her geçen gün kararan geleceğimiz karşısında hepimiz derin üzüntü duyduğumuzu dile getiriyoruz ancak üzgün olmak artık yeterli değil! Tarikat ve cemaat yurtları derhal kapatılmalı; sosyal devlet, çağdaş ve parasız yurtları tüm öğrencilerin kullanımına sunmalıdır. Cumhuriyet değerlerini yok sayan; çağdaş, laik ve demokratik toplum düzenini yok etmeye çalışan bu tarikat ve cemaat yapıları karşısında önce gençlerimizi ve sonra da geleceğimizi kaybediyoruz. Hekimlik gibi önemli bir mesleğin bile geleceğinin olmadığını düşündürten bu karanlık yapılara göz yumamayız.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak, Büyük Atatürk’ün gençlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi korumaya; laik, bilimsel ve ücretsiz eğitimi savunmaya, geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin dimdik şekilde yanlarında olmaya devam edeceğiz! Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÇYDD’DEN “ATATÜRK’LÜ” CEVAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!