A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Dilovası’nda İşçi Eylemi Sürüyor

Kocaeli Dilovası'nda bulunan Systemair HSK Havalandırma Endüstri Sanayi fabrikasında Birleşik Metal-İş’e üye olmalarının ardından ücretsiz izne çıkarılan işçilerin fabrika önündeki eylemi sürüyor.

Kocaeli Dilovası’nda bulunan Systemair HSK Havalandırma Endüstri Sanayi fabrikasında Birleşik Metal-İş’e üye olmalarının ardından ücretsiz izne çıkarılan işçilerin fabrika önündeki eylemi sürüyor.

Ankahaber kaynaklı habere göre, işçilerden Halil İbrahim Biber, fabrikada çalışmaya devam eden arkadaşlarının kendilerine verdiği desteğin kesilmesi için bahçeye TIR çekildiğini ve dışarıdan işçi getirildiğini söyledi. 

Kocaeli’nin Dilovası ilçesindeki Systemair HSK Havalandırma Endüstri Sanayi fabrikasındaki işçiler Birleşik Metal- İş Sendikası’nda örgütlendi. İşçilerin iddiasına göre işveren pandemiyi fırsat bilerek, 46 işçiyi ücretsiz izne çıkardı. 19 Ekim’de fabrika önünde eylem yapmaya başlayan işçilere çalışmayı sürdüren 2 arkadaşları da el salladığı için işten atıldı. İşçileri eylemlerinin 5’inci gününde CHP Dilovası İlçe Başkanlığı yöneticileri de ziyaret etti.

CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir’e sorunlarını anlatan işçilerden Halil İbrahim Biber, fabrikada çalışmaya devam eden arkadaşlarının kendilerine verdiği desteğin kesilmesi için toplanmayı önlemek amacıyla bahçeye TIR çekildiğini ve dışarından işçi getirildiğini söyledi. Biber, “Çalışan arkadaşlarımız bizi yemekhanede yemek yerken ve çay içerken bizi gördükleri için kapıyı kilitlediler. Ne yaparlarsa yapsınlar işçinin mücadelesini bölemeyecekler” dedi.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler