“EFSANE KAYMAKAM” AĞRI-DİYADİN’DE GÖREVLENDİRİLDİ…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Görevlendirme ile gittiği her yerde vatandaş ile kurduğu yakın diyalog ve ‘Devlet Adamlığı’ sorumluluğu bilinci ile dikkatleri üzerine çeken, bu yönü ile ‘Süper Vali’ Recep Yazıcıoğlu’nun varisi olarak değerlendirilen Eskişehir Vali Yardımcısı Alper Balcı, İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirmesi ile daha önce Ağrı Vali Yardımcısı olarak görev yaptığı Ağrı İlimize bu kez Diyadin İlçe Kaymakamı olarak atandı.

2013-2014 Yılında Trabzon’un Maçka İlçe Kaymakamı olarak ta görev yapan Alper Balcı,burada görev yaptığı kısa süre içerinde de başarılı işlere imza atarak Maçka Halkının sevgisini kazanmış ve Nevşehir’in Ürgüp İlçesi’ne tayin edilince Maçka Halkı’nın tayin kararına tepkisi sosyal medya mecralarında günlerce gündem olmuştu.

alper 2


Görev aldığı her yerde halkın dimağında ‘Efsane Kaymakam’ ifadesine uygun izler bırakan Alper Balcı,ayrıca çok sıkı bir Trabzonspor taraftarı olması ile de bilinir.
Görev yaptığı bölgelerde ‘Efsane Kaymakam’ olarak tanınan Alper Balcı’nın yeni görevinin Diyadin ilçesi’nde de büyük bir sevinç yarattığı, Ağrı’da yayın yapan gazetelere de yansımış durumda…
Alper Balcı’nın Diyadin Kaymakamı olarak atanma haberi,Ağrı Gazetelerinde; “Diyadin Belediye Başkanı Betül Yaşar’ın görevden alınmasından sonra iki defa kaymakam ataması yaşanmıştı. Bölgeyi bilen ve bölge halkı tarafından sevilen Alper Balcı’nın atama haberi sonrası özelikle Diyadin’de adeta bayram havası yaşattı.” biçiminde verildi.

Maçka’dan tayin olarak Nevşehir’in Ürgüp İlçe Kaymakamı olarak görev aldığı dönemde;
Hendek Operasyonlarında Şırnak,Cizre ve Silopi’de 6 ay boyunca Koordinatörlük yapan Alper Balcı,son olarak 2 yıldır Eskişehir Vali Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Aslen Adana-Karaisalı İlçesi’nden olan Alper Balcı, Diyadin İlçesi’nde İlçe Kaymakamı görevi yanında Diyadin Belediye Başkanı görevini de yürütecek…

alper 3

Alper Balcı kimdir? 

1977 yılında Uşak’ta doğdu. Siirt Mehmet Akif Ortaokulu ve Van Atatürk Lisesi’nde ilk ve orta öğrenimini tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.
2001yılında 89. Dönem Kaymakam adayı olarak Kocaeli Valiliği’nde göreve başlayan Alper Balcı, 2005-2006 yılında askerlik görevini Hakkari’nin Çukurca İlçesinde tamamlamış ve sırasıyla; 2005-2006 Rize-İkizdere Kaymakamı,2006-2008 Tunceli-Pülümür Kaymakamı,2008-2010 Ardahan Vali Yardımcısı,2010-2011 Ağrı Vali Yardımcısı,2011-2013 Bolu-Seben Kaymakamı,2013-2014 Trabzon-Maçka Kayamakamı,2014-2016 Nevşehir-Ürgüp Kaymakamı,2016-2018 Sakarya-Kocaali Kaymakamı ve 2018-2021 Eskişehir Vali Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Kaymakam Alper Balcı, Evli ve 2 çocuk babasıdır

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“EFSANE KAYMAKAM” AĞRI-DİYADİN’DE GÖREVLENDİRİLDİ…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!