Metin Lokumcu Davası Yarın Trabzon’da Görülecek!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metin Lokumcu’nun ölümüne sebebiyet veren sorumluların yargılanmasına yönelik Lokumcu Ailesi’nin açtığı dava, güvenlik gerekçesi ile Hopa yerine; 21 Nisan Çarşamba Günü Trabzon’da görülecek.


2011 Yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirmekte olduğu Hopa ziyareti sırasında; Karadeniz’in ve ülkemizin derelerine, ormanlarına, yaylalarına, çayına, fındığına sahip çıkmak adına başbakana seslerini duyurmak için basın açıklaması yapmak isteyen Hopa halkına polisin orantısız,yoğun biberli gazla müdahalesi sonucunda Hopa’lı öğretmen Metin Lokumcu kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.


21 Nisan’da Trabzon’da görülecek davaya Türkiye’nin dört bir yanından Milletvekilleri sendikaların merkez yöneticileri, siyasi partiler, demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri Baro Başkanları ve sanatçılar katılacaklarını açıklarken; Bir açıklama da Eğitim-Sen Trabzon Şube Başkanı Engin Nur’dan geldi.Başkan Nur yaptığı yazılı açıklamada;


“Trabzon KESK ve Eğitim Sen Şubesinin katılımcı olduğu Trabzon Emek ve Demokrasi Platformu da 20 Nisan Salı günü “Metin Lokumcu için Adalet” çağrısında bulunarak Meydan Parkta Atatürk Alanında düzenlenecek basın açıklaması duyurusunu yaptı.Bu duyurudan hemen sonra pandemiyi gerekçe gösteren Trabzon Valiliği merkez ilçe Ortahisar da gerçekleştirilecek her türlü etkinliği kamu kurumları hariç STK’lara siyasi partiler ve sendikalara yasakladığını 19-25 Nisan tarihleri arasında yasakladığını duyurdu.

Trabzon’daki Emek ve Demokrasi güçlerinin Metin Lokumcu’nun hukukuna savunması ve davayı sahiplenmesini engellenmek istendi. Bu yasaklamanın pandemi koşullarıyla ve halk sağlığı ile ilgili olduğu iddia edilemez. Trabzon Valiliği Metin Lokumcu davasını sahiplenmiş olan Trabzon’daki Emek ve Demokrasi güçlerini engellemeye yönelik siyasi bir karar almıştır.”dedi.


Valiliğin çifte standart uyguladığını söyleyerek durumu eleştiren Eğitim-Sen Trabzon Sube Başkanı Engin Nur;
“Valiliğin yasaklama kararın da Kamu Kurum ve kuruluşlarının tüm etkinlikleri serbestçe gerçekleştirebileceği açıklanmıştır. Bu çiftte standert uygulamayı asla doğru bulmuyoruz.
Pandemi bahane edilerek Emek ve Demokrasi güçlerinin Metin LOKUMCU için adalet talebini verdiği desteği engellemeyi kabul etmiyoruz. Yıllarca omuz omuza doğamızı suyumuz, toprağımız ve halkımız için mücadele ettiğimiz Eğitim Sen’li yoldaşımızın davasını sahipleniyor 21 Nisan Çarşamba günü saat. 9.30’da Trabzon adliyesindeki hukuk mücadelesini desteklemeye davet ediyoruz”çağrısında bulundu…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Metin Lokumcu Davası Yarın Trabzon’da Görülecek!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!