Ekrem İmamoğlu canlı yayında…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın programına konuk oldu.

GENÇLER YURDIŞINA GİTMEK İSTİYOR

İşsizlik oranlarının korkutucu boyuta geldiğine dikkat çeken Ekrem İmamoğlu, “Her daim, her an bir gencin direk talebiyle, anne ve babaların feryadıyla karşılaşıyorsunuz. Belediyeler ancak rehabilitasyon yapabiliyor. Pandemi sürecinde görüyoruz ki; yoğun işsizlik en çok gençleri yoracak, yeni gençlik raporları geliyor. Gençler Yurtdışına gitmek istiyorlar. Bir uzman, “Gençler Umut olacak işler yapmalısınız” dedi. Bir kampanya yapalım. İş olmasa bile staj yapabilecekleri zemini hazırlamak. Biz sahada 7 bin kişiye iş bulduk. İstihdam ofislerimiz çalışmalarını bu noktada ivedilikle sürdürüyor” dedi.

BİZ TEDBİRLERİMİZİ ALDIK AMA VATANDAŞ DA DİKKAT ETMELİ

Covit 19 konusunda dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden İmamoğlu, koronavirüs testleri pozitif çıkan siyasilere “geçmiş olsun” diyerek, “Vatandaşlarımızla mecburen temas ediyoruz ama dikkat etmek lazım” dedi. İstanbul’un tedbirli olduğunu ifade eden Başkan İmamoğlu, “İstanbul’da her an tedbirlerimizi sürdürdük, sürdürüyoruz. İstanbullu genelde özel araçlarını kullanıyor ama toplu taşıma araçlarındaki önlemlerimizi aldık. İstanbulluların kendi önlemlerini almalarını rica ediyoruz” dedi.

ÇOCUKLARIN BİLGİSAYARLARI YOK

Eğitim konusunda çocukların zorlandığını söyleyen Ekrem İmamoğlu, “İlk defa gördüm ki çocuklar okullara gitmek istiyorlar. Şuan sistemin evrilmesinden bahsediyoruz. Okullara hizmet eden farklı sektörler de etkileniyor.  İstanbul’da 4 milyon 200 bin insan tamamen bu sürece kitlenmişler. Üniversiteler ilk yarıyı tamamen uzaktan eğitime çevirdiler. Önce sağlık diyoruz elbette ama koordinasyon çok önemli. Bazı çocuklarımızın bilgisayarları yok. Neyle karşılaşacağımızı zaman içende göreceğiz. Hükümetimizin bu konuda ne yapacağını göreceğiz. İnternet paketi ve bilgisayar ihtiyacı var. Hükümetin çözüm önerisi getirmesi lazım, bir eksik kalıyorsa bizim devreye girmemiz gerekiyor. Eğitim burslarımız devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

BELEDİYELER VATANDAŞIN GAZINI ALDI

Pandemi sürecinde merkezi hükümetin belediyeler için destek paketi oluşturmadığına dikkat çeken İmamoğlu, “1 lira destek paketi vermedi. Diğer ülkeler bunu başardı. Biz tüm bu ekonomik zorluklara rağmen vatandaşa hizmet ettik. İnsanlar daha agresif davranabilirlerdi ama belediyeler o gazı aldı. Milyonlarca telefona cevap verdik. Psikolojik danışma hattımız bu insanlarla konuştu. 600 bin aileye gıda yardımında bulunduk, 180 bin fatura ödedik”

DİYALOGSUZLUĞU KABUL ETMİYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halen randevu talebini kabul etmediğini söyleyen Başkan İmamoğlu,  “Geçen yıl 11 Eylül’de saraya davet edilmiştik. O günden ne kaldı. Bir kırık sandalye. Bütün belediye başkanları davet edildi. Biz de randevu talep ettik ancak kabul edilmedi. En son randevu talebimi geri çektim. Diyalogsuzluğu kabul etmiyoruz. İstanbul’un çöp dağları var diyor, istanbulun çöplerini ilçeler topluyor, 24’ü AK Partili. Türkiye’deki döviz kurlarının herkese etkisi var. Büyükşehir belediyesi geçmişten gelen dış kredilerden dolayı döviz kurları nedeniyle 5 katrilyon zararımız var. 5 milyon ne demek 60 km metro yolu demek” şeklinde konuştu.

88 KADIN METRO SÜRÜCÜSÜ

“Kadının istihdamdaki yerini çok önemsiyoruz” diyen Başkan İmamoğlu, “88 kadın metro sürücüsüne sertifikalarını verdi. Liyakat çok önemli, hepsinin gözünün içinde “Ben başardım” duygusu vardı. İlk defa kadın itfaiyeci çalışanımız olacak. Kadının emeğini iş hayatında eşitliğe taşıdığınız zaman çağdaş bir toplum olursunuz” ifadelerine yer verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ekrem İmamoğlu canlı yayında…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!