Erdoğan’ın Dava Açmasının Ardından CHP’li Erdoğdu’ya Soruşturma

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğdu, “Vatana ihanetten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım”

CHP’li Aykut Erdoğdu, “ATV ve Sabah grubundan muhabirleriniz en yakın çevremde olan kadın arkadaşlarımı arayıp benimle bir ilişkileri olup olmadığını soruyorlarmış” diyerek tepki gösterdi. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik “Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız” diyen Erdoğdu, “Vatana ihanetten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım” ifadelerini kullandı. Erdoğan, Erdoğdu hakkında 250 bin TL’lik manevi tazminat dava açtı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet üzerine Erdoğdu hakkında soruşturma başlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, “ATV ve Sabah grubundan muhabirleriniz en yakın çevremde olan kadın arkadaşlarımı arayıp benimle bir ilişkileri olup olmadığını soruyorlarmış” dedi. Erdoğdu, “Sayın Erdoğan kurduğunuz düzeninizin bu alçak sorularına cevap vererek siyasi şantajınıza prim vermeyeceğim” ifadelerini kullandı. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erdoğdu hakkında 250 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Erdoğdu hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla soruşturma başlattı.

CHP’li Erdoğdu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Öncelikle bu kriz ve salgın günlerinde biraz sonra yazacaklarımı sakin, mantıklı ve kararlı bir şekilde yazıyorum… Bu yazdıklarımın doğrudan ilk muhatabı @rterdogan ‘dır…Diğer siyasi yöneticiler cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar…” dedi.

”Siyasi Şantajınıza Prim Vermeyeceğim”

“Bakanlarınız, üst düzey kamu yöneticilerinizden, yargıçlardan ve komutanlardan devletin emrinden çıkıp suç aparatlarınıza dönüşenler kurduğunuz bu suç örgütünün parçaları… Önce bu suç örgütünüzün yaptıklarını yazacağım… Sonra da size yazacağım…” diyen Erdoğdu, açıklamasında şunları söyledi:

“ATV ve Sabah grubundan muhabirleriniz en yakın çevremde olan kadın arkadaşlarımı arayıp benimle bir ilişkileri olup olmadığını soruyorlarmış… Sayın Erdoğan kurduğunuz düzeninizin bu alçak sorularına cevap vererek siyasi şantajınıza prim vermeyeceğim…

Şunu iyi bilin… Ben özel hayatım dolayısıyla sadece eşime hesap veririm… Benim eşim de bu mücadelenin bedelini bilerek bu mücadeleye girmeme izin verdi… Sizin şantajlarınıza boyun eğeceğimizi sanıyorsanız… Bunu zaman size gösterecek…

Telefonla arayıp hakkımda sorular sorduğunuz kadınlar bu toplumun en yürekli, en cesur kadınları… Ailemden sonra en yakın olduğum ve hiçbir karşılık beklemeden benim yüzümden bedel ödeyen ve bu gidişle de bedel ödemeye devam edecek olan bu can yoldaşlarımdan özür dilerim…”

”Kavgada Yiğit Olun”

“Fotoğraflarım ve görüntülerim varmış… Bunlarla tehdit ediyorlarmış” diyerek açıklamasına devam eden Erdoğdu, “Elinizde ne varsa yayınlamazsanız şerefsiz, vicdansız ve alçaksınız… Ben sizinle savaştayım… Bu savaşta benim dışımda masum birini üzerseniz mesele benim adıma kişiselleşir… Kavgada yiğit olun” ifadelerini kullandı.

Erdoğdu, açıklamasında AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik şunları söyledi:

“Sayın Erdoğan öncelikle şunu bilmeniz isterim… Korku insani bir duygudur… Utanılacak bir durum da değildir… Sizden korkan sizin halinize düşsün… Ben ve benim gibi milyonlarca insan korku duvarını yıllar önce aştı… Şantajla, iftirayla, tehditle susarsam yüreğim kurusun…

Sayın Erdoğan korkması gereken varsa O da sizsiniz… Sizin yerinizde olsam ne hapisten ne de başka bir şeyden korkardım… Benim büyük korkum hesap veremeyen, hesap veremediği için zulüm eden biri olmaktır… Siz olmaktır… Bu yüzden benim en büyük korkum sizin gibi olmak…

Sayın Erdoğan size bu satırları okutursalar bunları neden yazdığımı düşüneceksinizdir… Ben sizin kurduğunuz düzenle yıllardır mücadele eden ve yaptıklarınız yüzünden sizden hiç haz etmeyen bir karşıtınızım…

Kurduğunuz yolsuz, adaletsiz ve vicdansız düzenin aparatlarıyla her i

gün çatışıyorum… Telefonlarım dinleniyor… Evim izleniyor… Takip ediliyorum… Taciz ediliyorum… Tehdit ediliyorum… İftiralar atılıyor…

Bunu sadece ben yaşamıyorum… Bu zulmü yüz binlerce insan yaşıyor… On binlerce insan sizin işlediğiniz suçlar dolayısıyla hapislerde çürüdü… Çürümeye devam ediyor… Milyonlarca insan bu suçlarınızın mağduru olma korkusuyla yaşıyor…

Sayın Erdoğan kurduğunuz suç örgütünün aparatlarıyla uğraşmanın faydası yok… Gerçeği saklamanın da bir faydası da yok… Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz… Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız…

İşlediğiniz suçların milyonlarca mağduru var… Milli çıkarlarımız sizin şaibeli servetinize kurban oldu… Benim tek muradım birgün sizin yargılanabileceğiniz tek suç olan Vatana İhanet suçuyla yargılanmanız… Bu sayede bir daha kimse bu suçları işlemeye kalkışmasın…

Sayın Erdoğan bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizi seçimle indirdikten sonra Vatana İhanetten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım… Yargılanmaya başladığınız günde savunma hakkınız engellenmesin ve hukuk içinde yargılanın diye mahkeme salonunda olacağım…”

Erdoğdu, son olarak, “Ben sizin iftiralarınızla baş edemedim bu bana dert oldu… Ben de size boyun eğmedim bu da size dert olsun… Halep oradaysa arşın burada… Yüce Divanda görüşmek üzere… Hodri meydan” ifadelerini kullandı.

Erdoğan Dava Açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları, Aykut Erdoğdu hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Soruşturma Başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet üzerine CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla soruşturma başlattı.

AKP’den Tepkiler

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun Erdoğan’a yönelik sözlerine ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Paylaşımında “Yassıada katliam örgütü yine ortaya çıktı” diyen Çelik, “Milletin iradesi de bunun karşısında dimdik ayakta. Millet düşmanlığına karşı millet siyasetiyle mücadeleye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise Twitter hesabından, “Ateş olsa cirmi kadar yer yakacak olan sözde siyasetçilerin Cumhurbaşkanımızı yargılama tehditlerine pabuç bırakacak değiliz” dedi.

Dağ, şunları kaydetti: “Bu zihniyete 15 Temmuz gecesi haddini bildirmiştik ancak belli ki hala akıllanmamışlar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hukuku bu milletin hukukudur ve biz, liderimizin de milletimizin de hukukunu asla çiğnetmeyiz. 19 yıldır yapılan her seçimde milletimiz tercihini Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’den yana kullanmıştır. Biz devlet yönetmeyi de millete hizmet etmeyi de hepinizden iyi biliriz. Pandeminin zor şartlarından istifade ederek yaptığınız çamur siyasetini ise milletimiz gayet iyi görüyor. Allah’ın izni ile 2023 seçimlerinde zafer yeniden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Cumhur İttifakı’nın olacaktır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erdoğan’ın Dava Açmasının Ardından CHP’li Erdoğdu’ya Soruşturma

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!