A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Ermenistan, Azerbaycan Köylerini Vurdu

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan'ın geniş çaplı saldırı düzenleyerek sivil yerleşimleri hedef aldığı belirtildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan’ın geniş çaplı saldırı düzenleyerek sivil yerleşimleri hedef aldığı belirtildi.

Ermenistan’ın Azerbaycan mevzilerini ve sivil yerleşimleri hedef aldığı saldırıda, bazı siviller yaşamını yitirdi. Açılan ateş üzerine Azerbaycan’ın da karşı saldırı başlattığı, cephe hattında şiddetli çatışmaların sürdüğü bildirildi.

Saat 06.00 sıralarında Ermanistan’ın Azerbaycan ordusunun mevzilerine büyük çaplı silah, top ve havanlar ile ateş açtığı öğrenildi.

Ölü ve Yaralı Siviller Var

Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bazı köylere yapılan Ermeni saldırısı sonucunda siviller arasında ölü ve yaralıların bulunduğu bildirilirken sivil altyapının da hasar gördüğü belirtildi.

Yanıt Gecikmedi

Azerbaycan, Ermeni güçleri tarafından gerçekleştirilen saldırının ardından karşı yanıt vererek füze, top ve hava araçları ile Ermenistan ordusunun komuta noktalarını hedef aldı. Kara birliklerinin, tank birimlerinin, füze ve topçu birliklerinin, insansız hava araçlarının desteğiyle cephede ve savunmanın derinliklerinde bulunan çok sayıda Ermeni askerini, tesis ve askeri araçlarını tespit ederek imha ettiği” aktarılan açıklamada, cephe hattının farklı yönlerinde Ermenistan’a ait 12 adet OSA uçaksavar füze sisteminin de imha edildiği belirtildi.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler