A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

GündemErmenistan Gence’ye Saldırdı, Ölü ve Yaralılar Var

Ermenistan Gence’ye Saldırdı, Ölü ve Yaralılar Var

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, çatışmaların 7’nci gününde Ermenistan ordusunun Azerbaycan’ın Gence kentine saldırdığı belirtildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, çatışmaların 7’nci gününde Ermenistan ordusunun Azerbaycan’ın Gence kentine saldırdığı belirtildi.

Azerbaycan’ın en büyük ikinci kenti olarak bilinen Gence’ye saldırı düzenlendiğini açıklayan Bakanlık, Ermeni ordusunun füzelerle şehir merkezinde ölü ve yaralılara sebep olduğu bildirildi. Geçtiğimiz hafta Pazar günü Azerbaycan ve Ermenistan arasında başlayan gerginliğin ilk haftası tamamlanırken, çatışmaların 7’nci gününde Gence’ye saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 sivilin hayatını kaybettiği belirtildi. 4 sivil ise yaralandı.

Bakü’nün ardından Azerbaycan’ın en yoğun ikinci kenti olan Gence’nin Ermenistan tarafından bombalandığı açıklanırken, füze ve top atışlarının kent merkezinde yerleşimin olduğu yerleri hedef aldığının altı çizildi.

Aliyev’den Sert Açıklamalar

Ermenistan’ın saldırısının ardından Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, kameraların karşısına geçerek çok sert açıklamalarda bulundu. Aliyev, “Ermeni askeri hedeflerini yok edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Harutyunyan’dan Olay Sözler

Dağlık Karabağ bölgesinin lideri Arayik Harutyunyan ise, Gence’ye düzenlenen saldırı ile ilgili olarak flaş bir açıklama yaparak, Gence’ye saldırı emrini kendisinin verdiğini söyledi. Harutyunyan, “Düşman bundan gerekli dersleri almazsa güçlü ve orantılı saldırılara devam edeceğiz. Azerbaycan, geç olmadan durmalı” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki