A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

ETİKET:

fahrettin koca

Sağlık Çalışanlarının İzin ve Emeklilikleri Durduruldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın imzası ile 81 ilin valiliğine gönderilen ''Personel İşlemleri'' genelgesi ile sağlık çalışanlarının emeklilik ve yıllık izin gibi imkanlarının durdurulduğu vurgulandı.

Salgın Tekrardan Tırmanışa Geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa Valiliği'nde yapmış olduğu açıklamada Covid-19 salgınının Türkiye genelinde tekrardan tırmanışa geçtiğini belirtti.

Türkiye’deki Vakaların Yüzde 40’ı İstanbul’da!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da koronavirüs vaka sayısının Ankara'dan 5 kat fazla olduğunu ve Türkiye'nin toplam vaka sayısının yüzde 40'ını oluşturduğunu bildirdi.

Tüm Dünyadaki Günlük Vaka Sayısını Açıkladı!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Erzurum'da basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs Aşısında Üretim Aşamasına Geçildi

Koronavirüs Bilim Kurulu'nun, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleştirilen toplantısında testin yaygınlaştırılmasına ve temaslı vakalar haricinde test sayısının daha da artırılmasına karar verildi. Ayrıca virüse yönelik geliştirilen aşının 'üretim' aşamasına geçildiği bildirildi.

TTB’den Koca’ya Soru: “Bir gecede ne değişti?”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı basın açıklamasının ardından TTB'nin Bakana sorduğu soru gündeme oturdu.

TTB’den Sağlık Bakanına Tepki

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın basın açıklamasında beyan ettiği "semptom göstermeyen vakaların günlük hasta sayısına eklenmediği" söylemi, sosyal medyada günün en çok konuşulan konusu oldu. Türk Tabipler Birliği (TTB) de, Koca'nın açıklamalarının ardından resmi Twitter hesabı üzerinden duruma tepki gösterdi.

“Her vaka hasta değildir”

Koronavirüs Bilim Kurulu, dün saat 17.00'da Sağlık Bakanı Koca'nın başkanlığında toplandı. Toplantının ardından Sağlık Bakanı, pandemi ile mücadele kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.

Fahrettin Koca’dan koronavirüs salgınına dair açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, Saldırıya Uğrayan Sağlık Çalışanlarını Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hasta yakınlarının saldırısına maruz kalan ve saldırıdan barikat kurarak kurtulan sağlık çalışanlarını ziyaret etti.
- Advertisement -ara reklam